Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Contraceptie si religie (2)


vilma

Recommended Posts

Oz, si eu as face la fel, dar asta fiindca am cu cine [:D][:D]Ca asa ii aluatu'...bun de tot. Io zic aici de femeile a caror barbati nu pot sa inteleaga de ce nu mai exista atata atractie fizica din partea femeii, de ce nu se mai poate ca inainte de copil(daca ea a nascut de exemplu). Si toata treaba nu se termina cu " ea isi da jos chilotii ca sa se elibereze el de secretii stresante" [:)]...Nu, nu...el o lasa in pace, ca ce naiba sa faca, sa o violeze?...Dar apare frustrarea, irascibilitatea. Nu cred ca toti barbatii sunt capabili sa isi nege dorintele si frustrarile, chiar daca la nivel constient ar vrea sa o faca. Isi iubeste sotia, dar are nevoie de manifestare fizica. Pur si simplu sunt mai "sexosi" [:D][:D][:D] Si sotia e pe alta frecventa. [pup],Dana si Andrei(12 dec 2003) [url="http://community.webshots.com/user/dpintilie"] Andrei [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by violeta69
eu sunt crestina, asa cum am scris am fost la preot si mi-am spus pacatele aceste, insa ce voi face de acum inainte nu stiu.Probabil ca o sa scot streiletul, daca o sa am inca un copil o sa-l pastrez(eu chiar imi doresc inca unul, sotul meu nu, sub nici o forma), insa dupa aceea?
daca simti tu ca trebuie sa scoti steriletul, atunci fa-o! dar foloseste alte metode, daca sotul tau nu vrea prezervativ atunci ia pastile, daca nici astea nu ti se potrivesc, sterilizeaza-te. Eu sunt de parere ca daca tu consideri ca vrei cu prezervativ el trebuie sa respecte asta, nu toti barbatii isi respecta sotiile asa cum ar trebui...eu nu sunt genul care se lasa aburita cu argumente 'solide' si pun problemele transant: cu asta sunt de acord, cu asta NU, poti sa traiesti cu asta, bine! daca ai alta varianta sunt deschisa pentru negocieri dar daca consider ca ceva imi face rau (fizic sau psihic) nu cred ca 'dorintele' unui barbat m-ar induiosa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dpintilie
...Nu, nu...el o lasa in pace, ca ce naiba sa faca, sa o violeze?...Dar apare frustrarea, irascibilitatea. Nu cred ca toti barbatii sunt capabili sa isi nege dorintele si frustrarile, chiar daca la nivel constient ar vrea sa o faca. Isi iubeste sotia, dar are nevoie de manifestare fizica.
pai, DE CE o lasa in pace??? sa-i aduca flori, sa-i spuna cat inseamna ea pentru el, sa-i maseze picioarele obosite, sa-i pregateasca o cada cu spuma, sa-mi faca masaj si apoi sa o lase sa doarma linistita [:D], sa ajute in casa cu treaba, sa o trimita la coafor sau cu prietenele in weekend, sa ajute cu copiii...atunci sa vezi ce dorinte o navalesc pe biata femeie [olala]. La mine functioneaza 100% [pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Banti
Nu cred ca vreun doctor ar fi facut chestia asta in vreun spital din Romania (cred ca era ilegal), pentru ca eu stiu ca presupune o interventie chirurgicala, nu? Si nu toate femeile faceau cezariana ca sa faca si asta. Si mai e si faptul ca nu toate femeile doresc acest lucru.
si avortul era tot ilegal si tot interventie chirurgicala este. Daca un medic risca sa faca avort cred ca puteai sa-l convingi si sa te sterilizeze, poate mai greu la femei, dar la barbati...sa fim seriosi, cu anestezie locala ii aresta inotatorii acasa pe canapeaua proprie [;)].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Emilia B.
ok, nu in fiecare seara, dar macar de 2 ori pe sapt ca femeie, nu mi se pare chiar mult. stiu ca nu-ti vine, sincer nici mie nu-mi vine, dar in lumina celor spuse mai sus, este vorba de acea datorie de care, daca vrem sa ne ghidam dupa Biblie, NU AVEM DREPTUL SA NE LIPSIM unul pe celalalt.
tu vorbesti serios??????? [:0] daca tu consideri ca trebuie sa faci sex impotriva dorintei tale, TE ROG nu mai sfatui si pe altele sa faca la fel! de ce ne minunam atunci ca femeile faceau si fac atatea avorturi, bietele de ele ajung sa asocieze copiii cu sexul facut de nevoie, au resentimente impotriva bietelor sufletele, ca au fost puse cu forta in ele. Chiar nu intelegi ca toata nepasarea asta fata de avorturi, pe care o vezi la femeile care si-au trait tineretea in comunism, vine tocmai din faptul ca au fost fortate sa ajunga in situatia respectiva? pentru ca nu existau anticonceptionale si barbatii 'trebuiau' serviti. Ce femeie normala la cap mai avea dorinte sexuale in conditiile cand asta insemna sa-si riste viata, sanatatea si libertatea facand avort??? si totusi ramaneau in continuare gravide!! intelegi ce impact psihologic a avut aceasta situatie asupra lor?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by oz
quote:
Originally posted by Banti
Nu cred ca vreun doctor ar fi facut chestia asta in vreun spital din Romania (cred ca era ilegal), pentru ca eu stiu ca presupune o interventie chirurgicala, nu? Si nu toate femeile faceau cezariana ca sa faca si asta. Si mai e si faptul ca nu toate femeile doresc acest lucru.
si avortul era tot ilegal si tot interventie chirurgicala este. Daca un medic risca sa faca avort cred ca puteai sa-l convingi si sa te sterilizeze, poate mai greu la femei, dar la barbati...sa fim seriosi, cu anestezie locala ii aresta inotatorii acasa pe canapeaua proprie [;)].
Da, oz, de acord cu tine, dar citi barbati crezi tu ca s-ar fi lasat convinsi sa faca asta? Ca doar stii cam cum gindeau barbatii de la noi atunci [:D][:D] Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-am sugerat sotului sa-si lege inotatorii, credeti c-a vrut? [:D] Cred ca majoritatea barbatilor romani refuza, chestie de mentalitati...Si chiar nu inteleg, de ce trebuie sa se opereze o femeie, cand la ei este interventia mult mai mica si mai fara risc? O sa mai curga multa apa pe Dunare... Miau-miau, [:-)))], m-ai distrat teribil. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oz, tu esti o femeie dintr-o bucata, cu incredere in ea insasi , cu personalitate, care a dat peste barbatul potrivit. Eu cred ca greu gaseste o femeie un barbat care sa o asculte, sa o inteleaga, sa o puna mai presus de sine insusi. Eu de exemplu am calatorit atata ca sa il gasesc in alta parte a lumii, apartinand altei culturi si de cate ori vin in Romania si ma uit in jurul meu cred ca ar fi fost slabe sanse sa gasesc un astfel de om acolo. Apropo de situatia pe care o descria dpintilie cu barbatul care are nevoie des de manifestare fizica a iubirii,de frustarile sale, etc un caz concret sunt parintii mei care dupa ce au implinit 50 si ceva de ani au ajuns sa divorteze. Mai sunt si alte motive, dar toate vin dintr-un orgoliu masculin prea mare, care nu-i da voie barbatului sa renunte la dorintele lui in favoarea unei femei (chiar daca esotia lui). E cam cum zicea Violeta, la inceput iubirea e mare si treptat treptat barbatul incepe sa-si manifeste potentialul de conducator, si cere sa i se indeplineasca dorintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by oz
quote:
Originally posted by Emilia B.
ok, nu in fiecare seara, dar macar de 2 ori pe sapt ca femeie, nu mi se pare chiar mult. stiu ca nu-ti vine, sincer nici mie nu-mi vine, dar in lumina celor spuse mai sus, este vorba de acea datorie de care, daca vrem sa ne ghidam dupa Biblie, NU AVEM DREPTUL SA NE LIPSIM unul pe celalalt.
tu vorbesti serios??????? [:0] daca tu consideri ca trebuie sa faci sex impotriva dorintei tale, TE ROG nu mai sfatui si pe altele sa faca la fel! de ce ne minunam atunci ca femeile faceau si fac atatea avorturi, bietele de ele ajung sa asocieze copiii cu sexul facut de nevoie, au resentimente impotriva bietelor sufletele, ca au fost puse cu forta in ele. Chiar nu intelegi ca toata nepasarea asta fata de avorturi, pe care o vezi la femeile care si-au trait tineretea in comunism, vine tocmai din faptul ca au fost fortate sa ajunga in situatia respectiva? pentru ca nu existau anticonceptionale si barbatii 'trebuiau' serviti. Ce femeie normala la cap mai avea dorinte sexuale in conditiile cand asta insemna sa-si riste viata, sanatatea si libertatea facand avort??? si totusi ramaneau in continuare gravide!! intelegi ce impact psihologic a avut aceasta situatie asupra lor?
oz, imi cer scuze, trebuia sa scriu "nu-mi vine chiar de fiecare data, si asta pentru ca noi facem si mai des decat de 2 ori pe sapt. am sfatuit macar de 2 ori, ca un minim, desigur, parerea mea. apoi am mai zis ca pofta vine mancand, deci... tareia, o sa revin mai tarziu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri


pai, DE CE o lasa in pace??? sa-i aduca flori, sa-i spuna cat inseamna ea pentru el, sa-i maseze picioarele obosite, sa-i pregateasca o cada cu spuma, sa-mi faca masaj si apoi sa o lase sa doarma linistita , sa ajute in casa cu treaba, sa o trimita la coafor sau cu prietenele in weekend, sa ajute cu copiii...atunci sa vezi ce dorinte o navalesc pe biata femeie . La mine functioneaza 100%
Nota 25 Oz!!!!!!! Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3) http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Nick+Dulce.jpg http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Alex+telefon.jpg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...