Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpioancele -pe unde sant...


Recommended Posts

quote:
Originally posted by totonio
important este ca renastem din propria cenusa ca pasarea Phonix..... nu ne lasam invinse sub nici o forma......spun asta pentru ca viata mi-a oferit un episod dureros dar mi-am gasit resursele de a invinge episodul dureros numit DIVORT......cu tot ce implica el....... sincer fetelor am avut momente cind ma uitam in oglinda si ma trezem vorbind singura si imbarbatindu-ma......... asta s-a intimplat inainte de a decide ca totul s-a terminat...... Bravo TOTO!!!! dupa care mi-am revenit, greu dar mi-am revenit..... acum sunt o mamica foarte fericita cu un copilas, minune, o casnicie fericita, ce sa mai discutam ma simt implinita....... apropo..... voi cum reactionati cind nu va convine ceva??????? eu sunt ca un uragan, dupa care ma linistesc si parca nimic nu s-ar fi intimplat...... am momente cind sunt imposibila, dar sotul meu care este rac, mi-a gasit leacul, stiti cu ce ma linisteste "gata! am inteles suferi de sindromul pre-menstrual, deci astazi nu putem comunica", replica spusa pe un anume ton, sugubat?!?!?! moment in care eu rid de ma doare burta, si gata totul a trecut...... v-am plictisit?!?! voi cum sunteti? pa si va pupic dulce pe toate
Sunt mandra de tine Si eu sunt o scorpioanca 16 noiembrie 1976 si gogosica 29 ianuarie 2004.(16 noi ca si Corina si la o zi dupa Saphir care surprinzator are tot un pui varsator dar pe 26 [cheers]) Nu are rost sa mai adaug la calitati si defecte ca le-ati insirat voi surioarelor!!!! Problema mea de acum e grava si as vrea sa mai cred si eu in pasarea phoenix.Desi am sot tot rac nu ne intelegem si se pare ca se intrevede un divort(cel putin daca nu trag eu de relatie).Si asa toata ambitia,puterea,determinarea si nenumaratele calitati de care ma credeam in stare acum parca nu le mai vad,mi-a ramas poate incapatinarea de a crede ca se mai poate face ceva ca eu nu am putut sa ma insel asa de rau.Voi,Tu cum ai reactionat?Ce face o scorpioanca ranita acolo unde dupa parerea mea o doare cel mai tare...in dragoste???[q] pitica [vom] si[copil]gogosica pitica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Claudya
Si eu sunt tot o scorpioanca 16 noiembrie 1976 Ma regasesc in cam tot ce ati scris,insa nu ma vad deloc misterioasa sau secretoasa.Ba uneori imi reprosez ca spun prea multe,ca sunt prea sincera. Avem si defecte...ca intreba cineva.Eu sunt f.f.f impulsiva,nu uit si ma razbun,nu facand ceva(ca nu sunt in stare sa fac rau),insa verbal(si o fac in asa fel incat sa usture),nu stiu sa fiu diplomata si mi-e o ciuda de mor...si daca mai mi-aduc aminte va mai zic. pupici Mami si Emma gangurica http://community.webshots.com/user/claudik100 http://community.webshots.com/user/claudik1000
Hello Claudya Si eu 16 noiembrie 1976 Parca ma vad pe mine!!!! Hai sa mai vb ca sunt tare curioasa.[cheers] pitica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

piticasigogosica,ia treci si tu pi listuta,eeeeee. Hai ca o editez acusica! Adrian[copil],Alina[mamica]si sotul Adi[roker] [foto][url="http://community.webshots.com/user/bibiadialina"]Poznele noastre[/url][foto] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=17457"]Nasterea Ingerasului[bibe][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Katarina
[ Hihihi...numele de Capraru are vreo legatura cu faptul ca barbatu' ti-i cornut?[:D][:o)]
[cheers]Katarina, cred ca asta-i explicatia la corelatia asta! o bere de la mine ca m-ai luminat[alcool][cool]va pupam pe toate si pe toti, Elena&George&[zz](stiti voi cine) iar pentru lista cu noi toate si toti scorpionii[pup] capraru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele scorpiute, Mai da cum v-ati nimerit voi atatea cu soti raci si culmea ...se pare ca va intelegeti si bine!!![cool] Ori eu am gasit excepia de la regula se pare.Oricum el nu se regaseste in descrierile racilor.Poate imi spuneti si mie cate ceva despre relatia scorpie-rac.[;)] In rest,hai ca vine timpul sa ne serbam.[flo] piti gi gogo pitica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne-am inteles bine din prima. A fost asa ca si cum ne-am fi "lipit" unul de altul si am devenit nedespartiti. Nu stiu daca este "vina" zodiilor, a destinului sau pur si simplu ne potrivim si gata. Ne intelegem bine pe toate planurile (pat, intelectual, emotional) si comunicam destul de bine. Bine, el este destul de introvertit si ma cam chinui sa scot de la el ce simte sau ce planuieste in unele momente, dar cred eu, in virtutea calitatilor mele de scorpioanca ca am destul de mult tact si obtin destul de multe.Si de altfel, cam toti barbatii sunt asa, nu vorbesc la fel de mult, sau nu-si spun problemele (semn de slabiciune ). Nici scorpionii nu sunt prea deschisi, dar fata de el eu sunt vorbareata, ii spun tot ce gandesc sau am pe suflet si "muncesc" sa obtin aceleasi lucruri si de la el. Si am reusit , in toti anii astia sa mentin deschise canalele de comunicare. Avem o relatie calda, plina de tandreturi si armonie, cu multe interese si actiuni comune. Mi se pare tipul de familist, adica barbatul ideal de a intemeia o familie si a face copii cu el. Este dedicat ideii de familie si casnicie, este fidel si intelegator ,ma bazez pe el, face eforturi pentru familia noastra, se implica destul de mult in tot ceea ce presupune viata in 2.Mie calitatile aste imi plac mult, pentru ca si eu tind catre stabilitate si sunt si foarte posesiva, iar genul lui de barbat ma face sa ma simt oarecum ocrotita de eventuale excapade amoroase cu alte femei. Este si el destul de posesiv. Este un barbat cald, pasional, care simt eu ca imi da protectia de care am nevoie. Este amuzant, harnic , ma ajuta la destule treburi gospodaresti , desi este foarte ocupat. Ce nu-mi place foarte mult este lipsa de imaginatie si de romantism uneori. Nu este deloc genul de barbat vrajitor care spune vorbe imbatatoare si de multe ori as vrea sa fiu mai "gadilata". Spune putine lucruri de genul asta, dar cand spune "te iubesc" sau "arati bine" spune din tot sufletul. Ne completam foarte mult:eu sunt apriga, energica, el este mai lent, mai incet (si ma enerveaza de multe ori, desi pe de alta parte ma calmeaza, ma linisteste ritmul asta al lui), eu vreau sa ies des (sunt foarte plimbareata), el prefera sa stea acasa, eu ma enervez repede, explodez chiar, el este calm, echilibrat, calculat. Dar si cand se enerveaza...Este foarte mamos, ceea ce este o problema pentru ca lucrurile nu merg bine intre noi si parintii lui. De multe ori ii zic :Baga viteza! ( a, nu va ganditi la prostii, la capitolul ala este din nou un bun sot si amant); dar , ritmul lui mai lent ii da si o mare precizie si meticulozitate, as zice ,in ceea ce face. Incapatanarea....asta este o caracteristica a amandorora, dar incapatanarea lui este..cat casa!!! De multe ori nici unul nu vrea sa cedeze, fiecare vrea sa aiba ultimul cuvant si ajungem la adevarate lupte. Aici intervine si tendinta mea spre dominatie si tendinta razboinica. Nu ma las' dom'le, ce sa fac! Imi place sa-l contrazic,sa-l stimulez . Are o maare capacitate de a iubi si a se darui, la fel de mare cu cea a scorpionului. Cateodata "ne cufundam "in dragostea noastra si numai exista nimic in jur. Este sociabil ca si mine, este loial ca si mine, este placut, respectat. Avem prieteni buni de ambele parti si foarte bine facem, pentru ca amandoi punem mare pret pe prieteniile adevarate. Mor de placere sa fiu in compania lui, ma respecta ,are rabdare cu mine desi eu am foarte putina rabdare in general si si fata de el. Merge la cumparaturi cu mine si-i place, nu trag de el , nu ma rog ( eu oricum nu ma rog prea mult de o persoana, nu-mi place sa trag de cineva).Este si destul de cheltuitor, fata de mine care sunt mult mai econoama si calculata.Este destul de dezordonat , iar eu sunt maniaca cu curatenia. Cateodata este timid si emotiv , iar eu sunt o furtuna ambulanta, cateodata , invers. Este o relatie dinamica, (asta si datorita vietii noastre incarcate), avem o gramada de lucruri de facut si suntem optimisti. Am fost cam ..dezorganizata in cele ce le-am scris...dar ati prins voi ideea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult Delsim pentru raspunsul tau. Ma bucur sincer ca sunteti atat de fericiti si mai ales va completati de minune.[pup] Ma intristez pentru mine iarasi vazand ca desi ma regasesc in tine(scorioance,nu?)el nu are NIMIC de-a face cu ceea ce descrii tu.Desi e rac in cazul lui zodia nu se adevereste catusi de putin,cred ca tine si de OM. Poate se va intampla si cu noi o minune...cine stie...daca nu poate gasesc si eu un rac autentic.[amoras] Va pup! [mamica]pitica si gogosica. pitica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...