Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpioancele -pe unde sant...


Recommended Posts

Dar racul tau "atipic" cum este? In definirea unui om intra atat de multe ...incat zodia nu este prima care sa dea informatii despre o persoana.Nu putem decat sa constatam cum un om este asa si pe dincolo, ca are sau nu caracteristici conforme cu ce "spune " la zodiac ; oricum , trasaturile descrise la o zodie sunt constatate statistic la o mare parte din membrii acelei zodii, nu e neaparata nevoie sa ne incadram in acele tipare. Exista la fiecare om variatii mai mari sau mai mici. Asa ca ...nu fi trista! Eu ma bucur ca-l am alaturi pentru ca este asa cum l-am descris, ca intamplator este rac si are si mare parte din caracteristicile racilor...este partea 2-a.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[[size=2]font=Verdana][cheers]mai sunt cateva zile si se apropie zodia noastra![cool]cadouri, felicitari - virtuale sau reale - petreceri pana ajungi la...[medic]! asa ca dati-i bataie si nu lasati sa cada subiectul nostru de pe prima pagina! si nu uitati sa le reamintiti mereu barbatilor ce sentiment placut avem atunci cand mai primim un cadou de la ei, sau macar o "petrecere" in doi [cina2] Deci... nu va uitati si sarbatoriti SCORPIONII! We are the BEST![grup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vikinga am modificat listuta la tine, iote ce sus iashti! delsim te-am trecut si pe tine pe listuta. HelleneC, ai dreptate ui ar za best!! Iote dovada ca scorpionii spun intotdeauna adevarul si sunt foarte modesti![bis][^] Ce o sa faceti fetelor de ziua voastra? Cum o sa sarbatoriti? Io sunt tareee ocupata cu serbarea lu' fimiu(e pe 20 oct-balanta,nu putea sa mai astepte putin of,of,mai,mai) Adrian[copil],Alina[mamica]si sotul Adi[roker] [foto][url="http://community.webshots.com/user/bibiadialina"]Poznele noastre[/url][foto] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=17457"]Nasterea Ingerasului[bibe][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani,Lorelei pentru baietelul tau!!![bis] Aveti dreptate, se apropie sarbatoririle noastre. Si mai ales aveti dreptate cu ,cadourile si mai ales serile in doi alaturi de persoana iubita.Si daca noi nu stim ce inseamna asta ??? Pe mine lucrul asta ma deprima acum.Cred ca va fi cea mai trista zi aniversara din viata mea,voi fi singura![q] Macar cu gandul poate va am pe voi alaturi![flo] Delsim nu are rost sa-ti povestesc cum e el pentru ca din pacate nu i se potriveste nimic din zodie.Asta e vita! Un scorpion TARE trist. pitica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor eu nu sunt scorpion dar am doua bucati scorpii acasa una bucata soacra si una bucata barbat. sunt ca doua picaturi. soacra pe 27 sctombrie, barbat pe 5 noiembrie. Nu sunt nici pe departe ceea ce vor sa para. femeile sunt persoane cu adevarat deosebite, barbatii deosebiti dar foarte fitosi si monumente de egoism. astepr de la voi parerea voastra despre barbatii scorpioni (fiecare cu problema lui). Toate cele bune pentru voi toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gina20, te-am trecut si pe tine pe lista. In legatura cu sotii capricorni pot sa spun ca si eu posed un asemenea specimen. Stiu din proprie experienta ca sunt foarte familisti si foarte fideli(al meu nici nu se uita dupi alte fomei pe strada ca cica nu-l intereseaza) si oricum daca s-ar uita ar fi[bruta][sm] Este foarte incapatanat(cornut veritabil) si-si sustine pct de vedere chiar daca este gresit. Este foarte tandru odata ce reusesti sa-i intri la inima(la inceout era mai retinut un pic da' l-am linistit io[soc]) Este un tata extraordinar si ar munci pana la epuizare ca sa ducem un trai bun(de altfel capricornilor le place mult munca) asa ca io profit si domnu sot are deletniciri prin casa [vase][spala][rufe] Nu protesteaza,chiar imi spune ca daca nu am chef(si io nu prea am dc spune iel[:D]) ca face el de mancare etc...... In schimb are neshte obiceiuri care ma scot din minti cateodata ca de ex: uita destul de multe lucruri chiar dc eu le repet la exasperare, e un picut cam bland(ca sa nu spun moale) si cand ma vede ca ma enervez imi intoarce spatele sima lasa sa ma calmez, da io nu ma calmez ca nu pot sa sufar sa faca asta, mai bine ma lasa sa tip, asa ca il bantui prin toata casa si-l terorizez pi saracu. Parerea mea e ca relatia scorpion-capricorn e una foarte buna si de durata pt ca se completeaza reciproc foarte bine. Zodiile de apa(scorpionii) se impaca foarte bine cu zodiile de pamant(capricornii) Asa ca iti urez "casa da piatra" si multa sanatate si intelegere! Adrian[copil],Alina[mamica]si sotul Adi[roker] [foto][url="http://community.webshots.com/user/bibiadialina"]Poznele noastre[/url][foto] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=17457"]Nasterea Ingerasului[bibe][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite pt fetele cu soti "capre" Scorpion si Capricorn: Apa si Pamânt. O relatie de lunga durata, cu împliniri si pasiune. Defectele Scorpionului, gelozia si posesivitatea, sunt considerate calitati de catre Capricorn, care este adesea nesigur pe el si introvertit. Pentru el, aceste defecte demonstreaza ca iubirea exista si îl fac sa se simta în siguranta (un sentiment foarte apreciat de o zodie de Pamânt). Pe de alta parte, realismul sau te va face sa te simti sigur pe tine: Pamântul este singurul care poate opri sau domoli Apa (emotiile), iar aceasta, la rându-i, se impregneaza în sol ori de câte ori poate. Capricornul este recunoscut ca fiind un nativ muncitor, pasionat de cariera si dornic sa se vada pe undeva prin vârful scarii sociale. Aici, scopurile voastre se împletesc, fiindca si tu esti ambitios, ai mereu nevoie sa te dedici cu trup si suflet unei activitati. Astfel încât Capricornul va gasi în tine sprijinul de care are nevoie, si va mai gasi si întelegerea si rabdarea fara de care nimeni nu poate parcurge întortocheatele carari ale sufletului unui Scorpion. Într-adevar, Capricornul este un nativ care merge mult pe ocolite si ajunge destul de greu la o relatie serioasa, dar este foarte fidel odata ce s-a implicat afectiv. Faptul ca este atât de "cu picioarele pe pamânt" îti va da siguranta zilei de mâine. Este si un nativ stabil, caruia nu-i fug ochii: daca întârzie, e sigur la birou. Poate chiar prea des. Aici, farmecul tau aparte poate sa-l ajute sa se mai relaxeze, pentru ca, daca exista un domeniu în care Capricornul exagereaza, acela e munca. Una din calitatile care-l fac atât de potrivit pentru tine este umorul sau ciudat, adesea autoironic. Capricornul e zodia guvernata de Saturn (planeta care ne da lectii în viata), deci este prin definitie un nativ mai serios. Dar întelege umorul mai bine decât ai crede, si adesea îti va întoarce replicile sau poantele sarcastice, de te va lasa cu gura cascata. Aveti amândoi talent pentru negocieri, asa ca veti comunica foarte bine în problemele de zi cu zi, iar intuitia ta (data de elementul Apa) îl va ajuta mult pe acest nativ, exact acolo unde are nevoie: în cariera. Sexul. Semnele de Apa si de Pamânt se înteleg bine în pat, pentru ca se contopesc. Senzualitatea inerenta Pamântului, talentul de a mângâia cu gratie si delicatete se îmbina cu imaginatia si pasiunea arzatoare a Scorpionului. E adevarat, Capricornul nu va putea sa înteleaga niciodata în întregime ce se întâmpla în oceanul de emotii si sentimente unde tu te descurci fara probleme, dar va fi atât de extaziat în fata a ceea ce va întelege din sufletul tau, încât merita tot efortul. Asadar, o combinatie foarte fericita, în care cu putin tact o sa ai tot ce-ti doresti, inclusiv conducerea (sau frâiele). Nu uita ca, precum orice animal cu coarne, capricornul este încapatânat, asa ca nu insista când i se nazare lui vreo chestie. Oricum, talentul tau de negociator te va salva din orice situatie, asa ca foloseste-ti rabdarea. Cu acest nativ, o sa ai nevoie de cam toate resursele, cel putin pâna ajungi sub "masca sociala" pe care o afiseaza. Adrian[copil],Alina[mamica]si sotul Adi[roker] [foto][url="http://community.webshots.com/user/bibiadialina"]Poznele noastre[/url][foto] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=17457"]Nasterea Ingerasului[bibe][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si pentru cele cu "racushori" in dotare: Scorpion si Rac. Apa si Apa. Uneori merge de nu-ti vine sa crezi. Alteori, pur si simplu nimic nu se urneste. Teoretic, astrele spun ca da si da si da. Practic, nu toti Racii sunt la fel. Cât despre Scorpioni... Nativii de Apa sunt cei mai emotivi, mai afectuosi si mai sentimentali din tot zodiacul. De aceea, o combinatie cu doi astfel de nativi este, în majoritatea cazurilor, o uniune magica, parca anume facuta pentru a dura. Dat fiind ca foarte adesea se exagereaza laturile pozitive, ai putea crede ca orice relatie între doua zodii de Apa TREBUIE sa dureze. Ceea ce, bineînteles, nu e chiar adevarat. Iar cum tu esti cel mai "focos" dintre semnele de Apa, cu atât mai putin ti se potrivesc cliseele astrologice. Racul este într-adevar, în majoritatea cazurilor, un partener ideal pentru tine. Sentimentele sale sunt puternice, ca si ale tale, nevoia sa de a fi înteles o egaleaza pe a ta, iar caldura sufleteasca pe care ti-o ofera te poate face sa crezi ca ai ajuns în rai. Pe de alta parte, personalitatea ta puternica si sigura îi ofera acestui nativ nesigur si instabil exact siguranta si reazemul de care are nevoie pentru a se desfasura si a fi el însusi. Iar un Rac poate fi extrem de afectuos, de devotat si de generos atunci când se simte în siguranta, când caminul sau este protejat si se simte înconjurat de afectiunea si pasiunea ta. Racul este foarte legat de acest camin, asa ca va veti petrece mult timp aici. Îsi doreste o familie, iar Scorpionul este semnul procreatiei, deci va completati excelent. Este econom si face investitii pe termen lung, asa ca alaturi de un Rac nu vei duce lipsa de nimic (în teorie, cel putin). Chiar daca nu îti poate oferi lux, va încerca mereu sa îti ofere o viata casnica îndestulata. Acum, ca am enumerat toate acele legaturi magice care va unesc pe voi, nativii de Apa, sa stam putin strâmb si sa judecam drept. Repet, nu toti Racii sunt la fel: diferentele pot fi uimitoare... Daca vrei un exemplu concret, gândeste-te la Printul Charles, un Scorpion ca si tine, care pâna la urma a abandonat un Rac (Diana) în favoarea altuia (Camilla)! În plus, nu toti Scorpionii sunt la fel. Si nu esti chiar cel mai comod nativ din lume, esti exigent si adesea destul de intolerant. Tendinta naturala a Scorpionului este sa fie taciturn si interiorizat, ceea ce-i da acea superba aura de mister, dar face comunicarea mai dificila. Racul, pe de alta parte, este si el introvertit. Vestita lui carapace este foarte greu de strapuns, cu atât mai mult cu cât adesea nu-si comunica nemultumirile sau frustrarile, fiindca vrea sa vada "cât de mult insisti". Aceasta este o masura a dragostei pe care i-o porti: cu cât îl iubesti mai mult (zice el), cu atât vei insista mai mult sa afli ce si cum. Iar cum mai este si un nativ FOARTE capricios, adesea te poate aduce la exasperare (este guvernat de Luna, singura care îsi schimba zilnic pozitia fata de Pamânt, deci starile lui se schimba efectiv de la o zi si de la ora la alta). Adrian[copil],Alina[mamica]si sotul Adi[roker] [foto][url="http://community.webshots.com/user/bibiadialina"]Poznele noastre[/url][foto] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=17457"]Nasterea Ingerasului[bibe][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...