Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Oct-Nov-Dec 2003 (35)


vilma

Recommended Posts

Eu va zic doar ce am citit intr-o carte frantuzeasca de homeopatie la capitolul "dureri provocate de iesirea dintilor" : Chamomilla CH 9 de trei ori pe zi cite 3 pastile. Eu i-am dat lui Codrin Chamomilla CH 5 (asta am in casa), si doar seara inainte de culcare 3 pastile. A dormit beton de cite ori a reusit sa le si inghita pe toate 3 [:D] Zic asta fiindca de vreo 2 ori nu au avut efectul scontat, dar a doua zi gaseam cite una prin patut la el, ceea ce inseamna ca in tavaleala lui scapase una afara din gurita si inghitise doar doua... Pupici [pup] Simona si bb Codrin (14.12.2003) http://community.webshots.com/user/simonarata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
hello. Am revenit si eu. Calculatorul nostru a facut milioane de fite, intr-o zi nu am putut intra, alta data dupa ce am scris un mesaj de doi km, nu mi-l trimite,... si tot asa. De doua zile domnul calculator nu se deschidea (cica pt ca nu l-am inchis cateva zile...no coment). Si acum, din senin din iarba verde....merge [bis][bis][bis][bis][bis] Sa va pun la curent in doua cuvintele: se pare ca se apropie un dintos - era vremea. Bebelina se trezeste noaptea (ca doar e la moda), dar in doua minutele doarme la loc. Cred ca i-a ramas obiceiul de cand cu raceala. Ii place la nebunie sa manance....servetele umede. Cum prinde unul, il baga in gurita si mananca la el cate o ora. Nu avem voie sa ne apropiem prea mult de domnisoara, ca se scandalizeaza imediat. Am rezolvat si cu biscuitii. Nu ii tine singura, dar daca il tin eu ea vine cu gurita si il papa. Azi am descoperit ca ii place f mult sa-i rup bucatele si sa le depozitez cu grija in gurita. E miss lenea, ce sa mai [:)]. Zice mama, tata, baba, dada si multe alte combinatii doar de ea intelese. Cand vrea sa strige pe cineva , zice tututu. De f multe ori, cand vorbim noi prin casa, mai zice si ea cate un da, da. Ii place la oglinda [vampa]. Ii place televizorul, desi nu o las sa se uite, cum prinde o pozitie buna, cum trage cu ochiul. Ven din experienta iti zic ca e destul de dureros, nu stiu ce sa-i pui, dar eu zic sa-i faci ceva. Eu pateam asta tot timpul, dar nu stiu ce imi puneau ai mei. In nici un caz ceva ce avea efect (din pacate). Eu stiu ca cel mai bine e sa nu te atingi de colturi. Elena imi pare tare rau de ce pateste Alvarica, e un scumpic. Ciuf noi folosim cuptorul cu microunde pt bb. Eu am citit ca nu e buna mancarea gatita la microunde, dar ca e ok sa o incalzesti. E valabil pt femeile insarcinate si pt bebei. UKI stai sa o vezi pe miss lenea (mi Isabelita) care nici in premergator nu se oboseste. Cand o pun acolo, bate step cu pantofiorii si e super incantata de zgomot. Saptamana viitoare punem mocheta si o sa o pot lasa si eu pe jos. Din cate stiu sunt f multi copii care mai intai merg singurei si dupa descopera mersul in patru labute. Ma duc la culcare, ca mi se face rau de oboseala. Sper sa pot intra maine, sa mai citesc, ca mi-a fost dor de voi [pup] Va pupacim tare, Alexandra si bebelina bulina http://community.webshots.com/user/isabel_23
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scurt sa va spun si eu cite ceva. Ven, stiu ca dacva faci puroi la degete e bine sa ti degetul in apa cit mai calda. Asta nu stiu daca poti si la Markus. Uki, Melany nu a mers deloc in patru labe, a mers in 2 si dupa aceea a inceput sa se miste ca si catelusul ca sa urce scarile. Delia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uitati ce am gasit eu ref. la incalzitul in plastic la microunde. Poate gasiti ceva in rom., nu am cautat. I just wanted to pass some information on to you. I was watching Hawaii Channel 2 this morning. They had a Dr. Edward Fujimoto from Castle Hospital on the program. He is the manager of the Wellness Program at the hospital. He was talking about dioxins and how bad they are for us. He said that we should NOT be heating our food in the microwave using PLASTIC containers. This applies to foods that contain fat. He said that the combination of fat, high heat and plastics releases dioxins into the food and ultimately into the cells of the body. Dioxins are carcinogens and highly toxic to the cells of our bodies. Instead, he recommends using glass, CorningWare, or ceramic containers for heating food. You get the same results without the dioxins. So such things as TV dinners, instant saimin and soups, etc. should be removed from the container and heated in something else. Paper isn't bad but you don't know what is in the paper. Just safer to use tempered glass, Corning Ware, etc. He said we might remember when some of the fast food restaurants moved away from the foam containers to paper. The dioxin problem is one of the reasons. Past this on to your friends. Wendy K. Lang Sr. Compliance Officer USDOL/OFCCP Hawaii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[ilp] .. interesant, Ciuf, o sa tin minte .. oricum eu mancarea lui matei o incalzesc in recipiente de sticla, dar ceaiul i-l incalzeam direct in microunde in biberon, care e de plastic, dar din ce am citit eu pericolul e mai ales la mancarurile care contin multe grasimi .. deci sper sa nu fie problema cu ceaiul .... http://community.webshots.com/user/carmen77102 http://community.webshots.com/user/carmen77104 Carmen si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Ciuf, multumesc pentru lamuririle mai mult decat satisfacatoare referitoare la microunde. Oricum nu i-am incalzit niciodata mancarea in recipiente de plastic, dar e bine de stiut.[flo][flo][flo]. Ven, felicitari pentru "bravo". Si sper sa-i treaca lui Markus bubu de la degetel.Si eu ma lupt cu Tudor pana ii tai ungiile, dar ma mir ca inca nu am patit chestii de genul asta. Tu ti-ai luat unghiera sau tot cu forfecuta i le tai? Fetelor, fiul meu si-a descoperit acum cateva zile putulica. La inceput l-am lasat ca sa-si descopere corpul, dar acum cum ii dau pampersul jos e cu manuta pe putulica.[bang][bang]. Acum nu mai stiu cum sa-l dezvat, ca ce e prea mult nu e sanatos.[:D][:D][:D] V-ati distrat bine de problema mea? Andreea&Tudor (9 decembrie 2003) http://community.webshots.com/user/mara03100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu![:D][:D][:D] Ciuf, felicitari pentru pasuleti si,...tot inainte. super mami, bine ai revenit![flo] Tare vorbareata bebelina ta! Si Tudor se uita cu foarte mare placere la televizor cand prinde ocazia. Prefera genericul de la "tanar si nelinistit" si reclamele la danone, danonino, danao si alte derivate de danone.[:D][:D][:D] Andreea&Tudor (9 decembrie 2003) http://community.webshots.com/user/mara03100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamicile si saru'mana...[flo] Stiam eu ca tre sa stau linistita, acum sa nu credeti ca eu stau toata ziua cu Maria in brate, desi mi-e drag de ea... o pun des in mergator dar sta si se joaca cu toate zanganelile alea prinse de el sau merge cu spatele ca racul. De altfel eu pe jos nu prea pot sa o pun pt ca noi stam la demisol - pe la Manastirea Casin in zona cu case din alea vechi si ...foarte noi, si desi avem centrala, este destul de racoare. Acum de ex sunt la noi 16 grade. Brrr, [*][*]frigut nu? Si toata vara la noi a fost mai racoare, ca sa nu mai spun de umezeala...Mai sta ea pe pat dar acum nu mai am curaj sa o las singurica. Daca la sfarsitul lunii mi-o zice doctora sa merg la nush ce control, no acu ce sa fac? Sa zic ca mai astept? Nu stiu cum sa procedez cu ea ca astia sunt tare delicati... Vedem, oricum, va dorim weekend frumos chiar daca vremea e de kk[:)][:)] Gabriela si [copil]Mariuca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici si bebici, Ma stradui sa tin si eu pasul dar abia reusesc sa citesc tot ce scrieti ...si cind sa scriu pling ba unul ba celalalt ...inclusiv sotzul ...:-) ELENA sintem alaturi de Alvarica ..am citit si despre sxchimbarea datei operatiei , eu cred ca este inacceptabil asa ceva ...total neprofesional. [b]SIMONA R [b]bebetul meu a mincat in Romania brinzica ALmete in special din cea cu verdeturi , o amestecam cu o rosie data pe razatoare si cu miez de piinica , sau ii cumparam brinzica de vaci proaspata si o amestecam cu sminina si la fel cu rosii. Acum ca ne-am intors in Canada ii dau brinzica de vaci sau ricotta si o mai amestec pt ca am blender cu marar tocat marunt marunt, cu rosii, cu ardei gras. Eu i-am dat in romania si gris cu lapte facut cu lapte de vaca proaspat de tara si in general cind prepa ceva cu lapte o fac cu lapte de vaca. [b]FLEUR si eu cred ca Rose va fi roscata ...o sa rupa inimi...:-) JULIA 23 eu o sa il alaptez cit vrea el ..in limita bunului simt...nu cred va o sa vrea pina la 5 ani ...Bryan la un an si jumatate aproape nu a mai vrut desi eu mama eroina am mai incercat vreo 3 zile si i-am bagat tzitzica in gura ...deci oricum mai mult de 2 ani nu cred sa vrea nici Sean. VEN incearca la buba de la degetelul lui Markus si cu alifie de galbenele...la mine alifia de galbenele e buna la toate...si la bubitze, si la rani ...si la funduletz sa nu se opareasca...vezi si tu, oricum sper ca e deja pe vindecate degetelul buclucash. Gata fetelor , a inceput circul la mine, trebuie sa inchei aici. Va pup cu drag Onuta,Bryan Alexandru(26feb. 2001) si Sean Raphael (29 dec. 2003) http://community.webshots.com/user/onutza_mamicutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...