Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vinisoare sparte


Recommended Posts

Dragele mele, Una dintre problemele mele (ca deee.. am mai multe) este faptul ca mi-au aparut pe picioare sumedenie de vinisoare sparte (si pe coapse, si pe picior in jos pana la glezna). In afara de faptul ca sant inestetice, cred ca nu sant nici semn bun de sanatate ?? Nu stiu ce sa fac - am cumparat un unguent de la Plafar, Stimuven, dar miroase groaznic. Are cineva experienta, se pot ameliora sau preveni aparitia altora ?? mentionez ca nici nu mai sant asa de "tinerica" am 38 de ani. Va multumesc si va pup Ingrid mama lui Cristi (1 an si 6 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu am astfel de vinisoare(presupun ca te referi la capilare) dar ale mele sunt foarte mici. In schimb mama mea a avut o groooazaaaa! A fost la dr estetician la Lasermed si i-a spus ca pot fi tratate prin tratament cu injectie si laser. A facut tratamentul care era asa: A mers la inceput sa-i injecteze o solutie in capilare si acestea se albeau pe masura ce intra serul. Dupa ce a reusit sa le albeasca pe toate(a durat ceva sedinte pt ca avea foarte multe, s-a dus si a facut cu laser. A facut tratamentul acum ceva anisori(cam 5) si de atunci nu i-au mai aparut. Desigur depinde si de cum te ingrijesti! Dr i-a spus mamei ca le-a facut din mai multe cauze: 1.Ereditate 2.Proasta circularie periferica 3.Stat mult in picioare, oboseala etc 4.Toate 3 [:D] In orice caz ar trebui sa mergi la un control deoarece pot aparea si in timpul/dupa sarcina! Multa bafta! [foto]http://photos.yahoo.com/lorelai182003[foto] Adrian[copil],Alina[mamica]si sotul Adi[roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Cred ca putem intreba la LaserMed despre costul tratamentului. Vazusem mai de mult la televizor tratamentul acesta dar n-am retinut unde anume se face si apoi am intrebat la mai multe cabinete de cosmetica dar nu aveau habar. Bine ca stiu acum de LaserMed.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu le-am trimis un e-mail la Lasermed intrebind despre costul tratamentului venectaziilor si mi-au raspuns ca trebuie sa ma consulte inainte de a spune pretul.Mi-au scris ca consultatia costa 400.000 lei. Asa ca n-am nici cea mai vaga idee cit ar costa.[:(]Dar va rog pe cele care stiti sa-mi dati ceva repere. va multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ma scuzati ca va raspund cu intarziere dar nu prea am mai avut timp. Din pacate mama a facut tratamentul pe vremea cand domnul Popa Mihai(cel care a lansat LaserMedul) mai traia(a murit intr-un accident de masina), asa ca oricum un pret de atunci ar fi irelevant acum! Oricum presupun ca trebuie sa va consulte intai ca sa vada cat de multe vinisoare sparte sunt de aceea nu va poate spune cam cat ar costa un tratament. Puteti sa-i rugati sa va spuna macar un pret informativ. Mult succes! [foto]http://photos.yahoo.com/lorelai182003[foto] Adrian[copil],Alina[mamica]si sotul Adi[roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...