Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

epilare definitiva


Pucku

Recommended Posts

Este cineva care s-a epilat definitiv? Merita , avand in vedere ca preturile sunt destul de ridicate? Eu am o pilozitate destul de mare si ma gandeam ca macar pt bikini mi-as face o epilare efinitiva, dar....nu prea am incredere si nici nu as vrea sa dau bani de pomana, ca inca nu ma dau bani afara din casa. Corina si Stephanie- 18.04.04 Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mi-ar surade si mie ideea cu laser dar spunetzi voi drept nu este pretzul inca nitzel cam piperat? [}:)] Sa iti spun eu cateva pretzuri ce le-am gasit. Picior intreg, zona bikinilor 900 $, daca le faci amandoua o data primesti reducere si plateshti doar 850 $. Trebuie sa mergi d ela 3 la 5 sedintze, la intervale de 6 saptamani. Fiecare sedintza o plateshti 850 $ si dupaia intre 3 si 5 ani (depinde de femeie) ai pace cu parul, la primele fire de par aparute mai faci o shedintza de laser 850 $ si iara 3 - 5 ani pace. Deci 4250 $ nu este chiar accesibil pt toata lumea Nu iti garanteaza niemni ca nu va creste par VREODATA [:0]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o prietena care sa epilat definitiv acum 5 ani (nu cu laser cu electronu stiu ce). A facut 10 sedinte in total la 2 sapt.una (sa facut pe picioare, la chilot si subrat). A costat-o atunci in jur de 1000$ cu totul. S-a facut intr-o primavara si vara aceea nu a avut voie sa stea deloc la soare. A durut-o putin, dar suportabil. Cat a mai stat in tara (2,5 ani dupa aia) nu avea fir de par (decat putin puf f.fin si invizibil). Acum nu stiu cum e ca n-am mai vb cu ea, dar chiar dc.i-a mai crescut par, per total 1000$ pt.minim 3 ani...merita nu? Cu laserul nu stiu cum e...dar ma intereseaza si pe mine tare...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai, si eu, de cind imi doresc acest lucru... Problema ramine, si la mine, pretul destul de ridicat. Macar daca-i avea siguranta ca o faci definitiv, as da banii si gata, dar asa, din trei in trei ani, sa tot scoti din buzunar sume de ordinul miilor de Euro, sau dolari, ma rog, cum spunea Kylie... Fetelor, ar trebui sa ne revoltam, pt frumusetea nostra preturi asa "urite"!![haibat][haibat][haibat][neand][sm]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va dati seama ca daca pretul ar fi fost accesibil pentru toata lumea, cred ca majoritatea dintre noi am fi fugit la cea mai apropiata cosmetica sa scapam de par caci eu una m-am cam saturat sa ma epilez saptamana de saptamana [:(!] Poate cele plecate in strainatate isi permit, dar la salariile de aici ce sa mai zic [:(]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu este nici in strainatate chiar ushor pt toata lumea sa ishi faca aceast pas.. si cand vb cu medicul specializat in acel domeni raspunsul lui este :"He he... nimic nu est edefinitiv, si corpul femei difera de la caz la caz, ai shanse ca in 3 ani sa ne vedem din nou pt o shedintza sau peste 5 ani ... dar vei fi inapie aici " Dar eu zic pt cele cu bani ca se merita, am o cunoshtintz acare shia facut acum 3 ani cu laser si nu are fir de par pe picioare, zona bikinilor, si subratz... O zi buna si bafta la adunat banutzi pt laser Gabbriela [flo] & Julian [bibe] [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gabbriela_h/my_photos"]web[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu Gabbriela. Daca ai bani se merita! Eu mi-am facut acum 6 ani (la subsuoara) si sint foarte multumita. A fost foarte scump. Am facut vreo 5 sedinte cu $900. Mi-a golit buzunarul, dar s-a meritat. Apropo, am incercat toate metodele inclusiv ceara, creme, electrolisis, si eu zic ca laser-ul ramine cel mai efectiv. Nu va recomand la nici una electrolisis (unde fiecare fir de par este electrocutat cu un ac...foarte inceata si dureroasa metoda, si pe deasupra si scumpa!). Cel putin cu laserul e rapid si nu doare mai deloc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...