Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sangerari dupa cauterizare


RO ANA

Recommended Posts

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu am facut o cauterizare si din cate imi amintesc, am sangerat cateva zile, doctorita mea spunea ca se curata locul. Totusi, o data la 3 zile (vreme de vreo 2- 3 sapatamani) mergeam la ea la pansat, curatat(Baneocin si alte solutii) si mai folosea si o lampa cu ultraviolete ca sa se cicatrizeze mai repede...tb sa stau cam 10 min pe masa ginecologica, citeam o revista, desi nu erao o placere , am facut-o si pe asta. Plateam tratamentul asta\, dar nu mult, 50-60 de mii. Dupa vreo 2 saptamani s-a treminat cosmarul. Pe tine te-a chemat la curatat? Daca nu, ar trebui sa-ti schimbi medicul. Totusi, du-te sa te mai vada o data cel care ti-a cauterizat rana sau incearac in lata parte. Pupici si ai grija de tine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ro-ana, eu zic sa fii ingrijorata! Du-te la doctor, nu mai sta. Nu doresc sa te sperii, dar sora mea a fost in aceesi situatie, a inceput sa sangereze, s-a dus la doctor, i-au spus ca nu-i nimik, ca asa e normal "sa se curate" locul. I-a ascultat, a plecat din Ro, in excursie, unde a ajuns de urgenta la spital, d-abia au salvat-o, au trebuit sa o zboare la nu's ce spital, au pus-o sa semneze ca daca nu o pot salva, nu-i vina lor samd. A facut hemoragie pe masa de operatie si-au trebuit sa-i scoata trompa dreapta. La 11 zile dupa operatie s-a dus din nou la spital, sa-i faca biopsie, sa vada daca-i totul ok. Intoarsa in Ro, s-a dus direct la doctora cu cauterizarea, care a ramas f. uimita si nedumerita de ce sora mea era asa de suparata si indarjita, spunandu-i ca a fost o simpla cauterizare, si nu se astepta sa sangereze si sa-i fie scoasa trompa.[bang] Cu asa ceva nu te joci, fuguta la doctor si sanatate multa![flo] Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...