Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

copii de aprox 3 ani - evolutie/copii de 2001(2)


Veve

Recommended Posts

noi nu am luat medicamente decit cind am fost racite! adica cam de 2 ori pe an.si atunci invariabil luam nurofen sirop,supozitoare de novocalmin,uneori ambroxol si ...iar am uitat cum ii zice...se da pe piept pentru respiratie usoara!sint in ...varza!la pascut! ieri discutam cu o mamica de 2 fetite:se pare ca Andreea e mai rezistenta decit altii... nu stiu sigur de ce dar ma bucur nespus! acum adevarul e ca si maninca la fructe nene....in cantitati industriale........asta o fi?sau ca am alaptast-o 1 an jumate? nu stiu da'i ok! va pupacim cu drag, Andreea si eu ps.miine e prima serbare din viata ei!!!!!!!!!!! o sa revin cu "impresii" si poze multi pupici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ieri am avut serbare! Paul a fost asa dulce, a spus foarte frumos poezia, desi ma temeam ca n-o va spune, fiind in sarbeste (el nu stie foarte bine limba) dar s-a descurcat de minune singur fara ajutorul educatoarei. Dupa primul cantec a intrat Mosul care s-a asezat cu greu iar ei dragalasii erau asa emotionati ca nici nu se uitau la educatoare, ci doar la Mos. Au dansat, au cantat, au spus poezii dupa care Mosul le-a impartit cadouri. Cum scoatem pozele le pun in album! Gianina-Alina la voi cum a fost serbarea? http://photos.yahoo.com/silvana_popovici Silvana si Paul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am sa va povestesc despre serbare!sper sa aveti rabdare sa cititi!!!! a fost mai mult decit frumos! incep amintindu-va ca totul a fost o surpriza mare, mare! au invatat poeziile la gradi,costumele le-au inchiriat si imbunatatit tot educatoarele,de "mos" tot ele s-au ocupat(adica l-au adus,imbracat,dotat). noi parintii am dat cite 250000 pentru copii si am adunat 200000 pentru doamnele de la gradi. asta ca introducere! au fost superbi:fulgi de nea(si fiimea),craiasa zapezii, om de zapada, spiridusi, reni,magi!fiecare cu alt fel de costum dar foarte reusite si cum sa zic?simbolice! au avut scenete (una in romina si una in germana) au colindat in romina, germana si engleza)au avut un fel de dans...aici a fost superb.s-a ocupat de "coregrafie" o doamna de la teatrul de papusi care chiar a facut o treaba frumoasa. scenetele au fost misto!hazlii,spumoase(!)pentru copii!cu faze de genul ca omul de zapada a inghetat in asteptarea mosului si a fost servit(de Andreea mare intr-o mare forma)cu o "apirina"=aspirina! s-au mai incurcat cite un pic dar au fost tare dragalasi cu privirile lor intrebatoare indreptate inspre educatoare! a fost un foarte mare succes! mosul a fost intimpinat cu "uraaaaaaaa"!de zici ca erau prieteni la catarama si tocmai s-au revazut dupa un timp de despartire! rolul a fost interpretat super de doamna care i-a ajuta la dansuri! Andreea e la o gradi care are si mentine(multumita educatoarelor)relatii cu o scoala din Germania!deci pe linga cadourile cumparate din banii nostrii astia mici au primit fiecare un cadou tare smecher impachetat de la copii scolii din Germania!surpriza a fost maxima pentru ca nimeni(doar educatoarele) nu stiau de existenta acestor cadouri. si mai ales ca nici ele nu stiau ce contin aceste cadouri! o bucurie in plus! noi parintii am luat felicitari si un set de cutiute mici impachetate tare frumos care le-am lipit de felicitari si in ele am pus cadoul pt doamne! iar cind mosul a dat cadourile copiilor le-a scos din sac si pe cele pentru educatoare si celelalte doamne de la gradi! s-au bucurat si ele dar si copii cind au vazut ca si ele primesc cadouri! v-am innebunit cred!dar eu am fost extrem de surprinsa de cit de bine a decurs totul , de poeziile pe care le-au stiut toti(cu toate ca nu au fost simple si mai ales ca au spus poezii si cintecele in trei limbi).am ramas toti cu aparatele de filmat si pozat incremeniti cind am vazut cum se poate face o serbare superba fara prea mare ajutor din partea parintilor! dupa tot spectacolul copii au avut pregatit de catre doamne un party! adica prajituri si sucuri si :DANS! superb! am avut niste emotii ingrozitoare dar a iesit tare frumos! Andreea s-a descurcat de minune!am crezut ca nu va spune poeziile de emotii...aiurea ...le-a spus TARE, FRUMOS,CLAR! la dansul fulgilor sa- zapacit dar foarte putin! le multumesc frumos doamnelor! va uram toate cele bune si serbari cel putin la fel de frumoase! ps. o sa pun poze cind le scot! Andreea si eu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1 Silvana 75- Paul * 9-ianuarie 2 Geut - Teodora * 13-ianuarie 3 Janib - Alexandra * 17-ianuarie 4 Margot - Bianca * 30-ianuarie 5 Bagoiu - Gabriel * 18-februarie 6 Aalexia - Alex * 21-februarie 7 Jeff - Anna-Luciana * 4-martie 8 Sora - Richard * 16-martie 9 DDDD - Daria * 1-aprilie 10 Claudia - Laura * 9-aprilie 11 Teo - Dennis Davi * 16 Aprilie 12 Vilma - Anca * 27-aprilie 13 Toria - Jan-Florian * 30-mai 14 Daria - Maria * 3-iunie 15 Raluka and kids- Alexandra * 8-iunie 16 Gianina-Alina - Andreea * 11-iunie 17 Tata lu' Toma - Toma * 3-iulie 18 Madadum - Mara * 9-iulie 19 Nora - Victor * 12-iulie 20 Alexxia - Ruty * 25 iulie 21 Ariadne - Celine * 26-iulie 22 Cricor - baiat * 8-Aug 23 Cristina73 - Alexandra * 20-Aug 24 Ancade - Vladimir * 21-Aug 25 Bubu - Melany Aiko * 2-septembrie 26 Ioana - Tudor * 15-septembrie 27 MariaM - Vlad * 18-septembrie 28 Danza - Danut * 20-septembrie 29 Palmyrah2002 - Mihnea Bogdan* 24-septembrie 30 Adita - Antim * 27-septembrie 31 Anutze - Alexia * 2-octombrie 32 Pegasis - Ana Teodora * 11-octombrie 33 Gabid - Simona Georgiana * 15-octombrie 34 Danielac - Diana_Maria * 24-octombrie 45 Roserb - Bianca-Elena * 17-noiembrie 36 Bubutzu - Mihai * 27-noiembrie 37 Sobo - Dragos * 11-decembrie 38 Ymellda - Andra-Ioana * 17-decembrie 39 Cristina78 - Cristina Adriana * 25-decembrie Buna, am trecut si eu puiul meu Dennis 3 ani si 7 luni si daca mai vine cineva cu puiul lu o sa fim 40 ![si-eu]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt asa draguti! Paul crede ca Mosul care a fost la gradi e unicul mos care va veni anul acesta. Nu stiu cum va reactiona cand mergem sambata la sotul la companie unde vine din nou mosul, plus mosul care vine in Ajunul Craciunului acasa? Abia astept sa vad reactia! http://photos.yahoo.com/silvana_popovici Silvana si Paul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si noi azi la serbare si a fost foarte bine.desi era cel mai mic, Antim a spus poezia foarte frumos, doar ca s-a cam plictisit pana i-a venit randul si se tot stramba si maimutarea de mai mare rasul.Mi-a fost frica sa nu se ia si el dupa cei care plangeau ca nu vroiau sa spuna poezia sau s-au speriat cand l-au vazut pe Mos Craciun.s-a bucurat mult si de cadou(o punga plina cu dulciuri), asa ca sunt multumita, a iesit bine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A fost duminica si serbarea lui Dennis, a fost superba si copii radiau de bucurie si erau asa de frumosi, totul a mers perfect si au dansat si au cantat foarte frumos, cand a intrat Mos Craciun toti copii au fugit la el nu ca in alti ani ca se ascundeau ca le era frica. Langa mos frematau de nerabdare sa-si auda numele sa primeasca cadoul mult visat!! A fost super o bucurie generala si pentru parinti si pentru copii si de marti mai bucurosi ca intra in vacanta! Am pus poze sa vedeti ce draguti au fost prichindeii de la grupa lui Dennis, Red Apples![8)][8)][8)][8)][8)][8)][8)][8)][8)][8)][8)][8)] http://community.webshots.com/user/teodedi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...