Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

copii de aprox 3 ani - evolutie/copii de 2001(2)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by cristina73
Alexandrei ii e tare greu sa pronunte cs,ea spune x, de exemplu muxa,broaxa etc. Stiu ca nu e voie sa scriem cuvinte urite pe forum...da nu ma pot abtine.Alexandra in loc sa spune ploaie spune p..la[:I][:I].Si cum ploua tot mereu pe aici e cam greu sa ies cu ea pe afara ca tzipa tot mereu:mama ,ce tare p..la!!Si nu de alta da e plin de romani pe aici....[:I][:I]Daca am intrecut masura puteti sterge mesajul..
Hihihi ce simpatica e Alexandra! Mihnea zice la dezumflat : defu.at[:D][:p].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristina73 [^]Stai sa vezi ca si noi avem probleme cand zice ceva de ursuletul lui favorit pe care-l cheama Lica. Foarte des zice "L-am adus pe Lica". Insa la el "pe" este un fel de "pu". Noi ne-am obisnuit cu gradinita si se pare ca si educatoarele s-au "adaptat" stilului lui ca nu mai avem prea multe "plangeri". A invatat 2 poezioare: una cu Miorlaila pisicuta si una cu Ursuletul mititel (ambele sunt la sectiune arta) asa ca nu le mai reproduc, si e tare incantat. Avem insa probleme cu raceala. De 5 saptamani de cand a inceput gradinita este a patra oara bolnav. Cu pauze de 2-3 zile. Daca primele doua au fost forme relativ usoare(curs nasul si ceva tuse) a treia a fost o laringita cu tuse latratoare ( am luat antibiotic pentru a treia oara in viata) iar acum are febra 38 si rosu in gat insa nu putem sa-i dam antibiotic pentru ca a fost un caz suspect de varicela la gradinita. Ai vostrii copii se imbolnavesc tot asa de des? Pana la gradinita ( 2 ani si 8 luni ) Dragos nu a fost deloc bolnvicios. Pediatrul nu ne-a sfatuit sa-i dam imunostimulatoare. Sobo si Dragos "Copiii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." Nicolae Iorga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor! apropo de imbolnaviri eu incep sa consider ca a mea fetita e super tare!NU A RACIT(IMBOLNAVIT)NICIODATA! ea este de cind am bnascut-o super sanatoasa, in fiecare an in martie trage o raceala SERIOASA in rest...nimic. adevarul e ca este foarte, foarte incintata de absolut tot ce inseamna fructe,stam la casa si ea e mult timp pe afara, am alaptat-o pina la un an si doua luni...poate toate astea duc la o imunitate mai ridicata... oricum eu sint foarte linistita din acest punct de vedere! va pupacim cu drag, Andreea si eu ps. multa sanatate la toti piticeii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Sobo Ai vostrii copii se imbolnavesc tot asa de des. Pana la gradinita ( 2 ani si 8 luni ) Dragos nu a fost deloc bolnvicios. Pediatrul nu ne-a sfatuit sa-i dam imunostimulatoare. Sobo si Dragos "Copiii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." Nicolae Iorga
Da,se imbolnaveste tot asa de des.A inceput cresa de 1 an si la inceput se imbolnavea tot la 3-4 zile, acum cam la 3 saptamini.Maninca foarte bine(chiar cind e bolnava),legume proaspete,carnita de pui,fructe,lapte etc.Ia vitamine,propolisuri,echinacee,ulei de peste,am inceput si un tratament homeopat,etc etc etc da tot se imbolnaveste.In colectivitate colcaie de microbi asa ca nu-i scapare si asteptam linistiti(sau mai putin linistiti) sa-si intareasca sistemul imun si sa termine cu imbolnavirile-nu stiu cind da asta e...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca a inceput sa se dezbrace si imbrace singura!!!! Nu vrea deloc sa o ajut, incerc numai sa ii arat care e fata si care e spatele la bluze si pantaloni. Iar aseara, cand am intrebat-o ce poezii mai stie de la gradi, sa-mi spuna si mie sa le invat, a inceput sa inventeze, pe bune, nici nu mi-am dat seama initial. Apoi am luat un pix si am inceput sa le scriu, sa ramana "opera" fiica-mii. Ia cititi: "Intr-o zi, caprioara, S-a sculat si s-a dus, In padure. Ca sa stea cu animalele ei. Si s-a dus Dupa un cangur, In padure, ca sa stea la casa lor..." Asta pe care am apucat sa o scriu deja ii epuizase "muza", ca la inceput aproape ca avea si rima [:D] si era numai cu o broscutza si ratzusca. Vilma, Anca (3 ani) si Tudor (11.12.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi stiti un cantec sau poezie cu trenuletul? A invatat ceva de genul asta la gradinita si nu pot afla de la el prea multe. Si la Dragos ca sa afli detalii trebuie sa sti exact ce intrebari sa-i pui, la obiect, ca altfel te abureste. Ma gandesc ca avand copiii in primul an de gradinita, poate il au in programa obligatorie si ai vostri. Multumesc. Sobo si Dragos "Copiii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." Nicolae Iorga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna , mamaici si bebei Ma bucur mult ca v-am descoperit ( ma refer la tovarasele de suferinta, adica mamicile copiilor de aprox.3 ani ) Ruty are 3 ani si 3 luni si nu mai merge la gradinita ( asa a hotarat mami exasperata de desele imbolnaviri ). Nazdravana mea este experta in pocirea cuvintelor: -patica sau miaiu ( pisica ) -galute ( galuste ) -gabolina ( este creatie proprie si inca n-am aflat ce inseamna ) -omile ( oamenii ) -pomile ( pomii ) -coliti ( chiloti ) Cu drag Alexxia Lumea este plina de frumusete atunci cand inima este plina de dragoste http://www.foreverliving.ro/distr/Bunea085-463/ http://community.webshots.com/user/aalexxia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...