Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

copii de aprox 3 ani - evolutie/copii de 2001(2)


Veve

Recommended Posts

quote:
Originally posted by tata lu Toma ps.Frati/surori n-o sa mai aiba. Asta e !Ne-am apucat prea tarziu de sportu' asta
Cum tirziu??? din cite inteleg ai 36 ani. Vrei sa spui ca esti batrin [?][:D] atunci ce spunem noi [?] cind am avut al 3 lea copil am avut aproape 36 si sotul spre 42. Nu e tirziu te asigur.In Romania trebuie "lucrat" la chestia asta cu un copil si gata. "Un sfirsit e un inceput..." ella&com.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sigur ca, la modul absolut, nu e tarziu la 36 de ani ai nostri. Tatal meu avea 42 de ani cand m-am nascut eu. Problema este ca noi amandoi suntem inhamati la niste job-uri care nu prea pot fi lasate. Raluca a stat, cu chiu cu vai, sase luni acasa cu Toma iar bunicile nu sunt disponibile pentru ajutor. In concluzie noi suntem cam "obositi" si nu prea ne mai arde sa o luam de la capat. Poate ca se cheama egoism dar este cam clar ca Toma va ramane "copil unic", sper ca doar la propriu. Stiti aia cu "unul e prea putin dar doi sunt prea multi "? vlad ps. Nora, ai putea sa iei exemplu de la Lilach; psihologii zic ca familia perfecta e aia cu trei copii ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor, cu regret va spunem ca sintem din nou bolnaviori si stam acasa. Am sperat ca de data asta Ana o sa stea mai mult la gradinita, da' n-a fost sa fie! A mers o saptamina si gata -- iar avem nas infundat, mucisori, tuse si restul "tacimului". Cred ca ne paste o operatie de polipi... Am mai scris si la un alt subiect (ala cu "daca tusim mergem la gradi?") -- atita timp cit jumatate din copiii de la gradi tusesc si au viroze, eu pot s-o tin pe a mea acasa mult si bine... N-o sa se faca bine decit la vara! Si daca nici noi n-am luat tratamente de imunizare... Carmen "Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume. " (Enriyeu Castaldo) [url="http://community.webshots.com/user/pegasis_"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pegasis, imi pare rau, si la noi a fost cam asa in primul an de gradinita pentru Andrei. Dar a durat doar pana in ianuarie sirul de boli, asa ca spera si nu dispera[flo]! Tata lu Toma, vad ca mi-ai pus gand rau[duel]! Ca sa-ti raspund si eu, la fel de serios cum ai facut-o tu, m-am sacrificat destul pentru copii. Acum sunt in plin job hunting, ma chinui cu flamanda, incerc sa remontez cumva handicapul de a nu lucra cativa ani, asa ca... Oricum, intotdeauna planurile noastre au fost sa avem doi copii, Slava Domnului ca-i avem, frumosi si sanatosi, in rest mai sunt muuuuuuuuulte de facut[;)]! Cristina73, ce mai face fetita ta? Si tu te-ai plans de "dubla personalitate"! Pupicei pentru toti[pup]! Nora, mamica lui Andrei-Mihai(20aprilie 1999) si a lui Victor-Alexandru(12 iulie 2001) [url="http://community.webshots.com/user/noracosmin"]aici suntem noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor cu aceeasi problema ma confrunt si eu, problema mai mare la mine e ca nu am cu cine sa o las ,poate doar s-o trimit in provincie la socrii mei.[bang] mi-e foarte mila de ea,tuseste cu toate ca i-am facut tratament nu a mai avut nici un efect . si noi am facut tot felul de tratamente de imunizare dar fara efect sau poate a fost atunci cateva luni. e de ajunjs la gradinita sa fie unul mai bolnavior ca sigur se vor imbolnavii si ceilalati. si tot asa cum se va face vremea mai buna sunt sigura ca abia atunci vom scapa de aceste probleme[copil][copil] c ramona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Bineinteles ca daca tot suntem si noi in club, nu se poate decat sa fim si noi bolnavioare.[bang][bang][bang] Suntem racite, tusim dar nu avem febra[copil]. Mergem la doctor[medic] azi, sa vedem ce na va zice. Am fost si la ORL-ist si ne-a spus ca daca nu are probleme deosebite nu este nevoie sa ne operam. Sa vedem insa cum vom trece de aceasta iarna[:(], daca vom reusi sa trecem fara a face operatie de polipi[vrajitor]. Ne mai auzim, sper ca bine sanatosi. [pup] [pup] [pup] tuturor. Mami Magda si scumpa Rafaela. http://community.webshots.com/user/magdala77
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor astazi neavand cu cine sa o las am dus-o asa la gradinita ,maine sper sa vina soacra mea sa stea cu ea pentru ca altfel n-o sa ne mai facem bine niciodata[mamica]si nu suport s-o vad asa abatuta si fara chef de nimic. de mancat mananca nu foarte bine ,nu-i curge nasucul dar tuseste foarte rau si-mi spune in continuu ca o doare in gat. oricum diseara vom merge la medic si vom vedea . va pup pe toate si sanatate multa[;)][;)] c ramona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de ieri este si Andreea racita!are (scuze)muci cit cuprinde si e cam trista. am trecut la sirop si puf puf in nas. dar azi dimineata cind am zis ca nu merge la gradi ...a refuzat categoric pe motiv ca azi e sarbatoarea lanternelor si trebuie si ea sa fie acolo!!!! sper sa fie doar o forma usoara a racelii si pina luni sa fie ok. va pupacim Andreea si eu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pot sa spun ca PATY e din ce in ce mai bine .eu aseara i-am dat si cu niste albastru in gat care face foarte bine ,in general mai merg pe pe mana leacurilor babesti ca sa zic asa . azi noapte chiar nu a mai tusit sau foarte putin ,deci m-am mai linistit,si in concluzie am dus-o azi la gradinita,oricum o duceam neavand cu cine sa o las acasa. sanatate multa si un weekend cat mai frumos si mai linistit va pup pe toate c ramona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nora,sarumana de intrebare,si noi tot la fel... In principiu nu excludem o marire de familie da nu anu asta in nici un caz...si nici la anul nu prea cred... Oricum Alexandra mea s-a declarat hotarit impotriva unui fratior sau a unei surioare,motivul fiind "they're messing!"dupa cum zice ea....da noi nu o bagam in seama! Nu stiu daca de rasfat are dubla personalitate dar asta e...e drept ca a fost rasfatata cit timp am stat acasa(pina a implinit ea 2 ani) dar de cind am inceput lucrul s-a cam terminat cu rasfatul si are si ea micile ei "indatoriri" chiar daca are numai 3 ani In alta ordine de idei,am dus-o pe Alexandra la un homeopat dupa ce a vazut toti doctorii posibili si imposibili din Irlanda...si uite ca de o luna nu mai am nici o problema cu ea...sa bat in lemn...Nu stiu daca e doar o coincidenta dar cert e ca de cind a inceput sa mearga la cresa(la 2 ani) si pina acum nu a avut perioade "sanatoase" mai lungi de 4-5 zile! Nu stiu ce sa zic,e putin impotriva principiilor mele dar dupa cum am zis, de cind a inceput sa ia remediul homeopat nu am mai avut nici o problema...hmmm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...