Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Mai-Iunie 2004 (9)


Oana_B

Recommended Posts

LA MULTI ANI!!!!! Sebastian!!! si Cristina Maria!!! Lili, eu nu am stiut de prafurile astea pt baie. Tu folosesti si crema de la Aveeno? La inceput eu nu am vrut sa-l dau cu crema, dar dupa ce am inceput foarte bine ii merge. Irinel, si eu tot mi=am propus sa imi fac un album, dar parca tot nu-mi gasesc timp. Stiti ca la un moment dat spuneam ca a venit un fotograf profesionost de la Canadian baby? Fetele, au iesit niste poze ca ma uit in fiecae zi la ele. Au fost si foarte scumpe dar a meritat Pupici Dana, mamica de 2 baieti--Andrei si Stefan(21 Mai)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetilii!!! Multumim pentru urari! Noi ne-am mutat! De acum o ora avem si net prin cablu!!!![bis] La mine e o harababuraaaa!!!! De nu va zic! Colac peste pupaza am luat si eu raceala de la Sebi si am facut mai urat decat el! Din fericire am inceput un tratament si vad ca ma simt mult mai bine decat de dimineata! Sebi e cuminte si dimineata ma lasa si pe mine sa mai despachetez din lucruri. Sta linistit cam o ora in cosulet si se uita la mine molfaind la o paturica ce ii e draga lui!!![bibe] Nu am apucat inca sa citesc ce ati mai facut dar am sa recuperez eu!! Am vazut doar ca ati inceput cap. 8!!! Felicitari!!! Sa inteleg ca nu a mers forumul? de cand? [?] La multi ani Radu Nicolae!!! [s] [s] [s] La multi ani Cristina Maria!!!! [s] [s] [s] Va pupic dulce [pup] si multumim ca nu ne-ati uitat!!! [flo] Nally [mamica] si [copil]Sebastian (14.04.2004) [url="http://community.webshots.com/user/nally116"]Poze...Poze...Poze[/url] [url="http://www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu"]Poze mireasa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritilor: Sebi, Radu Nicolae si Cristina Maria!!! Nally, nu a mers forumul de vineri, asa ca nu ai prea avut de pierdut, decat cred ca 1-2 pagini. Imi pare rau ca sunteti raciti, hai ca trece si asta! Dana, felicitari pt. Andrei istetul!!! Lili, si a mea a luat tot 300gr in ultima luna, stai linistita, daca a luat ceva e ok. Mariuca parca nu mai e asa fonfi, dar mai tuseste.Ieri am fost la control si tot mai avea rosu in gatut. Ma mai duc si joi dupa ce termin tratamentul. Saptamana viitoare mergem la exudat si apoi am gasit o dr. homeopata pediatra si vreau s-o abordez. Am mai vorbit cu mamici in parc si mi-au spus ca e cam nasol ca a prins sensibilitate, pt. ca asa o duce. Una din ele doar cu tratament homeopat a scapat si copilul ei facea rosu in gat in fiecare luna. Ma duc sa o culc, poate mai revin. Pupici! Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004) http://community.webshots.com/user/padme_ami2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Urari numai de bine sarbatoritilor de astazi Sebi,Radu si Cristina. Dana sa iti traiasca micul intelectual! Nally felicitari pt noul "Cuibusor"! Sa aveti numai clipe fericite in noua locuinta! Madutza ce mai face Uca? Eryka gamalia ii trimite un [pup] dulce Ayumitei. Fetelor,am avut sambata botezul flacaului(o vreme frumoasa asa cum ne-a urat Nally [pup])Rares a fost cumintel in biserica,a mai scancit si el asa ca sa se stie ca este pe acolo,dar spre final dormea dus( o fi fost de la vinul de la impartasanie [:p]?)Duminica la baita de mir i-a dat de furca nasei ...dar pana la urma a iesit totul bine si acum suntem si noi in radul lumi,botezati [:D] Am si cateva poze [url]http://community.webshots.com/album/186564060GAKJuC[/url] Iuliana & [bibe]Rares(12iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,fetele. La multi ani Sebi, Radu Nicolae si Cristina Maria! NALLY, bravos pt cablu,spor la despachetat, ca stiu cum e :)) LILI, nu te ingrijora ca Bianca nu-i micuta, si nu ii e foame, daca e vesela si pare in forma, ea pare-mi-se a avut la nastere cam aceleasi dimensiuni cu Ingrid a mea, si Ingrid are acu- sau avea acu o sapt.- 5350 kg, si era perfecta, in tabel, ba chiar data trecuta cica era nitel prea grasa (adica avea vreo 300 g in plus fatza de "norma")- daca se nastea cu alte dimenisiuni urmarea alt tipar. Chiar asa, cine va zice voua ca bebelusii nu au suficienta greutate pt o anumita varsta, ca am tot vazut pe aici mamici care ziceau ca bebelusii is prea mici si ca ce sa le faca sa mai ia in greutate, cand toti bebelusii is deja mai mari decat Ingrid a mea. Va zic doctorii, dupa tabel, sau asa credeti voi? SANDRA, parca bebelusul tau are 9 kg, zi-mi si mie cum , ca doar papa numa lapte de san,nu? Il hranesti cu program, adica sa aiba vreo 6 mese pe zi,sau cum faci? na, is si io curioasa :)) DANA, bravos, asa baietel destept ce ai! :)) IULIANA, sa va traiasca micul Rares crestin! MADUTZA, pupici Mariucai, sa se faca bine si sa nu mai fie asa sensibila, nu ti-a zis medicul de ce s-a intamplat sa prinda asa sensibilitate, mai ales ca-i hranita numa' la san? Eu o dau pe Ingrid cu ulei de masline fiert, sau cu ulei de sunatoare, pe piele, dupa baie, si cand ii schimb pampersul, si are pielea ca de bebelus :)) MONET,sper ca ti-au ajuns pozele. gata, va pup, noapte buna!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piatra Lunii, al meu are "doar" 8 kg, e mai mic decat al Sandrei. Sa stii ca eu i-am dat la cerere, da el a fost un mare mancacios de la inceput si cred ca inca este. La mine a fost o problema sa distantez mesele ca el ar fi vrut sa manance cat de des, si manca, nu gluma, jumate de ora. Acum nu mai sta atata la sani da mananca fie la 3 ore, fie la 2 si chiar uneori un pic mai repede. Daca nu ii dau plange si de ce sa las copilul sa planga? Eu cred ca e vorba de felul lui, e mancacios ca si ta-su tot asa era,s-a nascut prematur, la 6 luni si 11 zile si cand implinise 9 luni ii depasise in greutate pe cei nascuti la termen. Poate v-am mai spus asta, scuze. Pupici si nu-ti mai fa griji nici tu nici Lili, daca fetele rad si-s fericite si sanatoase, asta e tot ce conteaza. Fetele, poftiti de vedeti pozele daca vreti. A, pus linkul in semnatura. Pupici dulci http://photos.yahoo.com/irinoiu Irina si [copil] Jambonel (Daniel dupa botez) Data nasterii: 28 Mai 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ufff,dragele de voi,in sfarsit dau si de voi ,nici nu am facut bine oki ca diresct sa vad daca merge forumul sau nu,3 zile am capiat fara forum.
Ayumi tot asa se trezeste noaptea ,kipurile azi noapte am avut mai mult noroc de somn,caci sa culcat la 8 :30 aseara apoi sa trezit la 1 noaptea si in sfarsit mi-a dormit fara sa se mai trezeasca pana la 6 dimineatza.Doamne ajuta sa-si revina la programelul ei de cate 8 ore fara trezire.
Am cantarit-o pe Ayu si are si ea 6 kg ,deja se simte ca e mai grea ,am avut luni seara niste dureri la mijloc pe coloana de nu ma mai puteam misca.In rest totul este bine ,am inceput si i-am dat 20ml de zeama de morcovel ,am incercat sa-i dau si suc de mere dar la refuzat ,asa ca voi mai incerca peste cateva zile sau kiar peste o saptamana.
De mine ,ma ia raceala ,tare necajita sunt ca mi-e teama sa nu-i dau si ui Ayu ,uf uf . Iuliana sa-ti traiasca micul crestin.
Nally spor la treaba si sa va bucurati de casa noua.
Madutza ma bucur sa aud ca Uca ta este mai bine,sper sa-i treaca cat mai repede si rosu in gatulet.
Dana felicitari pentru Andrei care stie sa scrie ,te cred ca esti tare mandra de el ,ia sa ne vezi si pe noi peste cativa anisori [bis]
LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi si de zilele trecute multe bucurii in viatza si sanatate cat cuprinde.[flo][pup][flo]
Pupuici la mamici si bebelici. [foto][url="http://community.webshots.com/user/ayumi03"] Poze cu Ayu [/url] - si - [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31632"] Povestea nasterii[/url] Eryka & bb Ayumi (03.iunie.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iuhu, merge forumul!!!!! Chiar daca nu am timp prea mult, tot mai bag un ochisor sa va citesc din cand in cand ... si fara voi mi-a fost tare greu ... bine ca am revenit la normal! [bis] Nu prea sunt la zi cu vestile de aici, dar sper sa ma descurc! Madutza si Nally, ma bucur ca sunt puii vostri bine din nou! Nally si tie insanatosire grabnica si spor la dezpachetat! Madutza, eu una nu prea sunt incantata de produsele homeopatice (stiu in mare cum se fac si gasesesc aberant), dar sper sa functioneza la Uca ... mai bine incerci cu leacuri babesti, le gasesc mai practice si mai eficiente. Succes, oricum te-ai hotarat! Dana, felicitari ptr. inteligentul tau!!! Bravo, ce baiat destept ai, sa vrea el sa invete!!! Mai rar asa ... mai ales la baieti! Sa-ti traiasca! Amandoi binenteles! :) Iuliana, sa-ti traiasca micul crestin! Cand am timp ma uit la poze! PUpici pe curisorul lui Rares! :) Pupici dulci sarbatoritilor din zilele trecute si de acum ... nu prea mai stiu ce si cum!!! Dar parca a facut Sebi 5 luni, asa-i? Noi am avut zile grele ... de fapt eu, ca restul de familie (Boby si Cris) erau numai un zambet si tare linistiti. Duminica si luni nu mai mi-a baut Cris lapte ... deloc! De fapt duminica am reusit sa-l pacalesc cand era jumate adormit cu vreo 50 ml (pe la 9 dimineata), pe la 11 a primit cereale si de atunci mi-a stat doar pe ceai ... cum ii bagam tetina cu lapte in gura, cum intorcea capul si se punea pe urlat ... doar ceai accepta. Si ptr. ca mi-a fost frica ca i-am stricat burtica, nu i-am mai dat duminica nici alta mancarica solida ... va dati seama ce noapte am avut ... ca se scula din ora in ora sa bea - ceai binenteles, ca laptele era "cah" :) ... era mort de foame si ce sa sature un ceutz acolo. Luni la prima ora eram la doctor ... fi-miu un vesel, eu cu laptele in traista ... tot nimic. Dr. - altul de data asta - f. calm, l-a controlat, copilul sanatos tun ... are si el toane, sau s-ar putea ca s-a saturat. Multi copii diversificati nu mai accepta laptele cand dau de alte gusturi ... sa-i dau inainte diversificare, ceai binenteles (cica sa ma alarmez cand nu mai vrea nici ceai) si sa incerc mereu si cu lapticul ... ba chiar mi-a dat niste probe de Hipp (ca sa nu cumpar extra si el sa nu bea). Mi-a explicat in sfarsit si cu diversificarea cum e ... si ura, nu am facut nimic rau [bis] El mi-a spus ca un copil de varsta lui Cris are 2 mese de solide si 2 de lapte - unii mai cer si pe a treia, dar nu-i musai. Pot sa-i dau dupa cum cred eu ca-i bine - dupa instinctul meu matern - dupa ce-i place copilului si cat vrea el sa pape ... sa-mi intreb mama ce am primit eu, ce dau alte prietene copiilor lor si sa ma orientez ... borcanelele sunt super bune, cerealele din comert tot asa. Deci m-a linistit ... stiti ca eu v-am scris din carte ca se sta pe un aliment o saptamana, dar daca ii dadeam lui Cris doar morcovel o saptamana cred ca ma umplea si pe mine si pe pereti cu morcov ... asa, cu mancarica diversa, papa ca un mancacios ... sa vedeti cum deschide gurita cand a inghitit ... imi vine sa-l pap, asa moscolit cum e ... Ah, ca uitam, de ieri bea iar laptic ... nu prea mult (ieri a vrut doar 300 ml), dar e bine ca a papat si mancarica solida. Ieri noapte a fost super lejer, a papat pe la 2 biberonul si doar de dimineata a vrut doar ceai ... Acum avem si un plan de masa: la 8 primeste branza de vaci - slaba - cu fructe, pe la 12 ori laptic, ori borcanel meniu (legume cu carnita), seara cereale ... intre mereu laptic sau fructe ca snack ... si binenteles ceai. Si e super incantat ... cu cacuta stam bine si e tare vioi si zambaret. Si parca doarme si mai bine ... Gata, ca m-am laudat destul! Va pupic si sper sa mai pot intra pe la voi!!! O zi buna!!! Irinusha & [copil] Cris ( 3 Mai 2004 )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piticutza Cristina-Maria va multumeste pentru urari. Sambata am avut si noi botezul si am fost foarte, foarte cuminte, n-am plans deloc si chiar am adormit la nenea popa in brate. Si duminica la baita de mir am fost foarte cuminte chiar am ras la nasa. Ieri ne-au anuntat de la farmacia help net ca am castigat la un concurs de fotografii. Abia asteptam sa ne aduca fotografiile de la botez sa le vedeti si voi. Ieri ne-am cantarit si avem 6,100 kg, o fi mult? o fi putin? Ce parere aveti? Am papat suc de morcovi si mar si la inceput ne-am strambat dar pe urma ne-a placut. Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paloma, saiti traiasca micuta crestina. Aceeasi urare vreau sa i-o fac si Iulianei, pt. Rares. L-am vazut in poze, un scump. Irinusha, imi pare rau pt. problemele pe care le-ai avut cu Cris. Lasa ca dr. stie mai bine, si ai vazut ce a zis, ca e ok. Spune-mi si mie te rog, ce ar trebui sa stiu despre tratamentele homeopate. De ce nu esti de acord cu ele? Erika, lasa mai sa simti si tu ca ai BB in casa. Glumeam! Poate e doar o perioada, stii cum sunt ei suciti, micutii. Multumesc fetelor pt. gandurile bune transmise Mariucai. Sper sa fie bine, ca nu stiu ce sa mai zic... Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004) http://community.webshots.com/user/padme_ami2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...