Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Mai-Iunie 2004 (9)


Oana_B

Recommended Posts

Ceau fetelor! Ma bucur ca va reintalnesc.Noi ne-am mutat la tzara pe perioada caldurilor ca puiutza nu dormea de cald si acum ne-am intors acasa.Acolo n-am avut net,dar acum ca ne-am reintors sper sa ne primiti din nou printre voi si ca nu v-ati suparat. Intai ii transmit "La multi ani !"puiutzei mele(pt.ziua de ieri),asta pentru cand o sti sa citeasca :)),tot binele din lume! E frumoasa din cale afara(nu pentru ca e a mea ci pentru ca asa e), are 6 kg.si e tare cuminte.Noaptea doarme,pana la 6 dimineatza, zambeste si gangureste toata ziua(ca ziua doarme mai putzin,dar ce sa faci,nu potzi fi cu toate! :)) Am reusit sa citesc ce-ati scris di 14.09 incoace.Revin cu pareri si intrebari despre diversificare in sensul suculetzelor de fructe. Va pupici,Ioana si Patricia Maria (15 iunie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Irinusha, chiar mey, tu esti farmacista???? Daca i-o face bine Mariucai ii dau orice, dar mi-a spus o mamica in parc cu un copil care a facut timp de 3 ani de zile din 3 in 3 saptamani, care a facut toate analizele, ca numai asa a scapat. D-asta vreau sa incerc. Irinel, faza cu ridichia nu pot sa i-o fac pt. ca nu le putem da zahar bebelusilor. Dana, cum ii fac eu inhalatie cu ceai de musetel? Ii pun in camera un vas cu ceai? Vaporub stiu si eu, dar nu stiu daca e voie asa mica. Nu stiu cine zicea de ceai de ceapa, dar nu cred ca e indicat nici asta, e ca si cum am pune ceapa in supa. Am incercat odata, pana m-a busit mintea ca e posibil sa nu ii mearga la stomacel. Christina, mama dar ce doarme Victoras!!! De fapt ma uit la toate si mi se pare ca va dorm copii mult. A mea azi-noapte a dormit mai bine, de la 21 la 9:30, dar cu 3 pauze de papa, la 3, 5, 7. Noroc ca sunt scurte pauzele astea. Poate cand o sa incep sa ii dau si altceva papa o sa doarma mai bine. Lili, cred ca fetita ta este exact ca a prietenei cu care ies io afara: o zvarluga mica!!! La 5 luni sta singura in fundulet si se ridica singura, trage de tot din carut numai sa se ridice. Daca e asa, d-asta nu ia in greutate bine. Tocmai am citit un articol in care scria ca BB-ii activi nu iau in greutate ca eu puturosei, si e si normal. Eu zic sa o lasi sa doarma, pt. ca si somnul e important, se secreta un hormon de crestere. Fetele, mai e cineva care ii leagana pe picioare sa adoarma? Sau sunt eu singura? Asta mica tuseste in continuare, parca un pic mai rau ca inainte, dar nu se mai scoala din ora in ora, si nici plangand, asa ca zic ca e un semn bun. Azi dupa-amiaza mergem la dr. sa vedem ce mai zice. Multumesc tutoror pt. gandurile bune transmise. Am deschis link-urile sa ma uit la poze, dar nu mai am timp acum. Va pup![pup] Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004) http://community.webshots.com/user/padme_ami2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor! Ma bucur ca sinteti voioase. Nally, multumim pt urari sa fie sanatosi toti bebeii si mamicile lor. Am fost la control ortopedic si am pus ghetutze de gips. Asta e! 1 saptamina le tinem. Diagnosticul este talus valgus - picioruse intreptate in exterior. Trecem noi si peste asta. Altfel toate bune, Raducu creste si e vesel tot timpul. Am sarit si peste vaccinul de 4 luni pt ca in ziua aia i-au aparut niste bubulite pe minute. eu zic ca de la bluza (poate n-am clatit-o bine) pt ca a doua zi nu mai avea nimik. Mai citesc , ati scris o gramada si mai revin. Anca si bb Radu (14.05.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana cu intarziere dar [s][cheers] da,Madutza nici eu nu sunt trecuta(de ce m-ai sters?) 26.noiembrie.1983 Eryka cum te mai simti?nu ai mai zis nimic...ti-a trecut raceala?ayu ce face? Sa ai curajul sa spui da,sa ai curajul sa spui nu si-n fiecare clipa grea sa ai curajul sa fi tu [url]http://community.webshots.com/user/sandra2o[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata fetelor, m-am executat!!!! Anka, imi pare tare rau pt. Raducu [:(]. Cum suporta saracutul? Irinel, este scump rau shtrumful. Dar nu imi dau seama cu cine seamana... Paloma ce ochisori frumosi ai [;)] Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004) http://community.webshots.com/user/padme_ami2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madutzo, si eu l-am leganat pe picioare cind avea colici. nu m-am gindit nici o clipa ca voi trai minunea sa-l pun in pat cu suzeta si sa adoarma singur. dupa ce i-au trecut colicii, de gur prietenelor care mi-au zis ca o sa-l legan pina la insuratoare, am incercat si mi-a iesit. bine, la inceput ma duceam de 20 de ori la el sa-i pun suzeta care era vesnic zvirlita (ii puneam sab pe ea, pt ca n-a vrut-o). Ah! dar cel mai important cred, si la faza asta sint cam mama nebuna: ii leg minutele. altfel si le baga in ochi si nu adoarme. i le leg cu un scutecutz.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NE-AM INTORS!!! [disco][disco][disco] Fetelor, bine v-am gasit, sper ca sunteti tote bine si bebeii de asemenea!!! Mi-a fost tare dor de voi,oare n-ati sughitat? Va pup apasat pe toate mamicutelor!!!! Dupa cum stiti am fost doua sapt. in RO. Eu cu Lara cu avionul, sotul cu masina. Pe scurt, a fost tot ok cu Lara si cu noi. Pe avion a fost un ingeras de copil, a dormit pe toata durata zborului, doar la escala in Timi a fost treaza si a mancat. A fost super pe drum. Acasa a fost ok, mai rau a fost cu galagia cu care nu era(m) obisnuita. Noaptea latrau cainii ca-n codru, pe la 4 incepea un cocos sa cante vreo doua ore, ziua se daramau peretii in bloc, nu vrenea apa ca vecinu-si punea centrala, intra sormea aia mica si mi-o trezea de 10 ori pe zi, sunau telefoanele si interfoanele ca la minister...baaaahhaaa... APoi patul pe care am dormit era mai mult un pat de tortura, si asta pt. ca Lara nu voia sa doarma in patut si voia cu noi in pat si ocupa juma din el iar noi cealalta jumatate. Pana cand s-a inervat tati si s- pus pe podea la somn . La botez a fost frumos,mi-a placut. Sora-mea a fost nasica. Lara a fost cumintica, a ras , se uita atenta, s-a intors pe masa de botez de pe spate pe burta si se uita l asfesnice, dar spre sfarsti nu a mai avut rabdare si a tras niste tipete de numa . Dupa biserica ne-am dus la Muzeul Tehnicii Populare (muzeul satului) si acolo e un restaurant amenajat intr-un han vechi. Am avut pe terasa o masa mare arnajata pt. oaspeti (21 pers) unde am stat vreo 6-7 ore si-am mancat,beut, povestit, etc. A fost totul ok. Am citit f. putin din ce ati scris dar am vazut ca avem aceleasi probleme cu somnul, se tezeste fff. des noaptea iar ziua doarme cate o juma de ora la juma de zi [bang] Noi nu am inceput diversificarea,mai stam sa luam al doilea vaccin si sa vb. cu dr. In orice caz in Ro m-au innebunit toate in frunte cu maica-mea sa-i dau cupilului "mancare" ca asa trebuie... Una imi zicea sa-i dau supa de pui [mariaj] , una ceai cu miere, si alte ineptii..Bine c-am scapat...Nu stiu cele din Ro cum rezistati la asemenea sfaturi!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anka, si eu o infas cand doarme de la un timp, ca altfel e foarte agitata. A mea nu ia suzeta si e nasol ca nu stie sa adoarma singura. Am incercat sa o pun in patut, dar nu merge. Ma gandeam sa o las sa mai si planga, dar nu rosul in gat nu pot ca se irita si mai tare. Si Mariuca tot din timpul colicilor a capatat leganatul si intr-adevar imi e usor sa o adorm. O vad cand e somnoroasa si adoarme leganata in 5 minute. Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004) http://community.webshots.com/user/padme_ami2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...