Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum scap de fosta soacra?


Recommended Posts

CITATIE emisa la 15 septembrie 2004 ................. este chemat in aceasta instanta, camera - complet 2, in ziua de 4 noiembrie 2004, ora 8:30, in calitate de parat, in proces cu ............... in calitate de reclamant pentru Fond - program vizitare minor. Program de vizitare: - 2 zile pe luna, de vineri seara pana duminica seara; - 1 luna de vacanta vara; - 2 saptamani in vacanta de iarna; - 1 saptamana in vacanta de primavara. Asta am primit ieri, cand am ajuns acasa. Am sunat-o pe ma-sa s-o intreb care-i faza si mi-a spus ca ea si-a dat seama ca e mai bine sa stea copiii cu tatal lor [bang] Fetelor, comentarii? Am impresia ca traiesc o telenovela [box] Nu certati copiii cand viseaza!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Aha, asta a urmarit scorpia. Cum era sa se schimbe asa in bine, sigur ca a avut intentii murdare. Cine este reclamantul, fostul sot sau maica-sa ? Poti afla ce intentii are el ? Gaseste-ti de urgenta un avocat bun specializat in asa ceva. Ai nevoie de consiliere si asistenta de specialitate ca sa nu faci greseli si ca sa vada ca esti pregatita sa lupti. Pastreaza-ti calmul pt. ca e sigur ca vor urmari sa te sicaneze. Si totusi nu intra in panica pt. ca s-ar putea ca actuala sotie a fostului sot sa se opuna si atunci totul a fost pus la cale doar de scorpie fara sa aiba urmari. Tine-ne la curent si fii pe pozitie, Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil!! Incredibil!! Si fostul tau sotz ce parere are, chiar asa a contribuit la asta pe la spate?? Nu ma pricep la judecati, dar nu cred ca are vreo sansa sa castige, doar daca nu ai facut tu vreo prostie prea mare. Vorbeste si tu cu juristii de pe forum, poate te sfatuiesc ceva. Macar sa iti recomande un avocat bun! Dana si [copil] Stefania (27.06.2003) ----------------------------------------------------- "Life has more imagination than we carry in our dreams".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit, fara sa vreau, sa combin pe acest forum doua subiecte: "cu ex-ul in vacanta" si "cum scap de fosta soacra". O sa va tin la curent cu ce se intampla pentru ca e bine sa invatam din greselile altora, acum ale mele. Procesul este intentat de ex-ul dar cu stirea maica-sii. Are o placere nebuna, ex-ul, sa ma dea in judecata cand incepe scoala. Termenul la recursul pentru divort l-a pus in prima zi de scoala a copilului cel mare, stia foarte bine ca voi fi cu copilul la scoala si nu la tribunal. Asa ca a castigat recursul pentru ca eu nu m-am prezentat. Acum a deschis proces pe 15 septembrie, nu a trimis nici macar 1 leu pentru copii, ca incepe scoala, dar bani la avocat s-a grabit sa dea. Aseara, vorbeam cu sotul meu despre situatia asta. Ma abtin cu greu sa nu-l strivesc pe ex-ul. Din cele patru puncte pe care le-a cerut in proces, il intereseaza doar cel cu privire la vacanta de vara si il va obtine. Pentru el asta inseamna ca a castigat. Va aduce copiii la proces si apoi imi va flutura pe sub nas decizia prin care are dreptul sa ia copiii si sa-i streseze in fiecare an, cate o luna. Nu era mai bine daca-l dadeam eu in judecata pentru caderea din drepturile parintesti, pentru abandon? Dar nu, mie mi-a fost mila, m-am gandit ca nu e bine sa indepartez copiii de el. Fetelor, sa nu aveti incredere! Pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti. Nu certati copiii cand viseaza!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Craciunitza eu in lokul tau i-as da copiii dupa un orar bine stabilit prin tribunal. In rest NICI o concesie. Iar soacra-tii i-as trinti un proces de hartuire de sa nu-i mai trebuiasca sa treaca (nici) pe strada ta. Si cere banii pt copii. E dreptul LOR! (tu nu ai de ce sa refuzi, sa nu ceri, sa uiti etc...nu e dreptul tau, e al lor!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil...cum se poate atata rautate si perfidie? Imi pare rau pentru tine, craciunitza, si iti doresc ca lucrurile sa se rezolve asa cum e mai bine pentru voi si sa scapati definitiv de soacra si de ex. [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 8 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by papadie
Craciunitza eu in lokul tau i-as da copiii dupa un orar bine stabilit prin tribunal. In rest NICI o concesie. Iar soacra-tii i-as trinti un proces de hartuire de sa nu-i mai trebuiasca sa treaca (nici) pe strada ta. Si cere banii pt copii. E dreptul LOR! (tu nu ai de ce sa refuzi, sa nu ceri, sa uiti etc...nu e dreptul tau, e al lor!)
hai ca s-a acrit gemul... si zacusca... de acord cu papa - si da-i si cu borcanele in cap.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Craciunitza, nu mai lipsi de la procese, trimite avocatul sa te reprezinte daca tu nu poti veni. Cel mai bine ar fi copiii sa nu stea o luna intreaga cu el ca sa nu se ataseze cine stie cum ii pacaleste, mai bine 2 zile/luna sau max. 2 saptamani in vacante. Cat mai scurt. Si cere pensie alimentara pt. copii neaparat. Iar pe maica-sa s-o pui la respect prin toate mijloacele. Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga cracinitza, Nu imi vine sa cred cata josnicie!! Imi pare rau pentru tine, dar cum spun si fetele mai sus, trebuie sa lupti. [duel] Lupta sa obti timp de vizite cat mai mic si bineinteles pensie alimentara. Iti tin pumnii, Anda PS Sa ne ti la curent. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...