Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum scap de fosta soacra?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 54
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragele mele, Va multumesc din suflet pentru sustinerea morala! Pana ieri, cand am ascultat ce are de spus avocatul meu, eram disperata. Vorbele voastre m-au incurajat si mi-au facut foarte bine [flo] Si acum sa va spun cum sta situatia: ex-ul a cerut "program de vizitare". Cand vrei sa vizitezi pe cineva, te duci la el, nu il iei la tine [cool] In afara de asta, nimic nu poate obliga copiii sa mearga undeva daca nu vor. Nici macar o sentinta judecatoreasca. Copiii nu au 5 ani, sa poata fi dusi cu forta. Nu mi-am imaginat cat inseamna un avocat bun. Si pentru ca tot a deschis actiune, am profitat si noi si am cerut marirea pensiei alimentare. Mereu amanam pentru ca nu aveam timp sa ajung la tribunal. Ei bine, daca m-am dus cu forta, am rezolvat si problema asta. Asa ca, dragele mele, exista un Dumnezeu care le vede pe toate. Nu certati copiii cand viseaza!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la fosta soacra, stia de actiunea ex-ului dar nu mi-a spus pentru ca "sangele apa nu se face". In schimb, m-a sunat sa ma asigure ca nu participa in nici un fel la proces, ca nu este de acord cu ce face fiul ei si ma roaga sa o las sa-si viziteze nepotii din cand in cand. Deocamdata ma mai gandesc! Nu certati copiii cand viseaza!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am bafta ca fosta soacra sa ma iubeasca acum, dupa ce am divortat. Cand putea sa faca ceva sa nu ajungem la divort, nu a intervenit dintr-o ambitie prosteasca. Iar acum, cand si-a vazut noua nora, motivul divortului, ma suna la 2-3 zile sa-mi spuna cat de mult ma iubeste ea pe mine. Insa eu am norocul ca nu are asa de mult timp liber si ma viziteaza mai rar.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de craciunitza
Mama ex-ului, fosta mea soacra, o femeie cat un munte si cu vorba apriga, mi-a facut multe zile fripte cand eram maritata cu fii-su. Niciodata nu a avut o vorba buna pentru mine si de cate ori ne intalneam la evenimentele din familie nu scapa ocazia sa ma compare cu fie-sa, evident eu eram aia rea si fie-sa aia buna. M-a umilit si m-a jignit in multe feluri, punctul culminant fiind cand am divortat de fii-su, ea tocmai se pensionase si a facut tot ce a putut sa-mi ia copiii, sa-i creasca ea, convingand prietenii si cunostintele comune sa vina martori la proces pentru ca eu vreau sa vand copiii. Cand am castigat copiii la proces si am fugit, m-a dat in urmarire la politie, spunand ca am furat copiii. Am plecat din oras si am incercat sa o indepartez de noi. Dar fii-su stia unde suntem, asa ca stia si fosta soacra. Bineinteles ca a trebuit sa-l avertizez pe actualul sot ca femeia aia ma urmareste si vrea sa ma distruga. Apoi, incet-incet, azi un telefon, maine un pachet pentru copii, a reaparut intre noi. Dar nu mai e aceeasi. E blanda, e calma, e iubitoare. Si e asa de destul timp ca sa-mi dau seama ca nu joaca teatru. Mi se confeseaza despre noua ei nora pe care nu o suporta si plange si-mi cere iertare ca nu a stiut sa ma pretuiasca. Ma suna cand e ziua mea si, mai rau, suna cand e ziua sotului meu. Daca suna si eu nu sunt acasa, vorbeste cu sotul meu ca si cum ar fi copilul ei. Vine in vizita si asteapta s-o invitam sa doarma la noi. Cand vine la noi, cu pretextul ca vine sa vada copiii, vrea sa faca mancare, sa spele, sa calce. Ne lauda si ne face complimente. Ne face gemuri si zacusca si vrea sa ne dea cheia de la mosie, unde are livada si casa. Pe noi, situatia asta ne irita. Pentru ca nu avem nevoie de ea, pentru ca nu pot uita cate mi-a facut, pentru ca nu e mama niciunuia dintre noi si nu stim cum sa ne purtam cu ea. Sotul meu se uita lung si deocamdata tace, nu stiu ce gandeste dar e clar ca nu e o situatie normala. Singura scuza care i-o gasim este ca nu mai are alti nepoti si ca din dragoste pentru ei s-a schimbat. Din cauza asta am probleme si cu fostul sot caruia i se pare foarte ciudat ca ma-sa ma iubeste dintr-odata asa mult si ma someaza sa-i las parintii in pace. Nicicum nu-i bine si chiar si pe mine ma streseaza prezenta fostei soacre in viata mea de acum. C
quote:
e sa fac, cum scap de fosta soacra?

mai nou, femeile din ro ,scapa de fosta soacra stii cum? ,angajind un terorist palestinian. Ema si Richard-Sora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...