Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Martie-Aprilie 2004 (14)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ruprich, noi ieri am papat conopida..nu prea ia placut!!! Raul acum se uita la mine si zice TATATATA...m-a distrus azi noapte, cand sa ma culc si eu s-a trezit Raul si am stat la povesti pana pe la vreo 3 dimineata...sunt franta de oboseala, iar lui nici nu-i pasa[q][q][q] Corina, TREZIREA!!! hai repara mesajul ca ma doare mana cat trebuie sa mut pana vad tot ce scrie[pup] Lumi si eu am scapat de constipatie de cand am inceput diversificarea si de cand nu-i mai dau morcov...temp in camera deocamdata e 22-24, dar am citit ca poate sa fie si 18 grade...BBBBRRRR e prea frig la 18...la iarna o sa vedem cat o fi...eu oricum mai mult de 24 nu fac in camera... Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil] [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"][foto]Poze familie[/url] [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu"][foto]Pagina personala DC[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]Gata.Am papat un piure cu mar ,banana,piersica si-un biscuite, 1/2 de castronel, si am impresia ca nu s-a saturat![:0].Am completat cu tzitzica.Oare ar trebui sa-i dau mai mult? Stiu ca la 5 luni o masa ar trebui sa aiba cam 100 -130g.Miine ii dau cit vrea el,sa vedem. - Acum ma apuc de calcat, pasiunea mea...[bang]Acum le vad p-astea de la ASIA le TV,...ce ma enerveaza!!!!!!!![haibat] Ati observat ca doar domnisoarelor le-au iesit dintzisorii?! V-am pupat,intru-n priza(nu de-adevaratelea)! Catalina(2boysmum): Catalin(04.03.1998),Robert(13.04.2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/paulatudoran/album
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza si [s] [s] La multi ani sarbatoritilor de azi, Cristina si Eric [s] [s]!! Claudelu, te-ai grabit putin sa ne treci pe listuta cu iepurasii, inca n-a spart gingia dintisorul, desi se vede bine bine bine. Si oricum, am pretentia sa fim trecute la vampirasi [alcool][alcool], nu ma intereseaza unde gasesti semnul de vampirache, da' noi nu suntem iepurasi [:D][:D]. Fie-mea tuseste sec, da' am descoperit ca-l imita pe taicas-o [alcool][alcool]. Numai cand e in preajma lui o apuca tusea, si se distreaza de minune. La inceput n-am crezut ca un copil atat de mic poate sa imite atat de bine, dar de cand i-am interzis lu tati sa mai tuseasca in prezenta fetei, de atunci s-a linistit si ea cu tusea. Mickyyy[mamica] si [copil] Malina Ioana (31.03.2004)
[foto] [url="http://community.webshots.com/user/mickyyyy"]Album Malina[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani, Cristina si Eric! Micky, si bona mea se descurca bine, ieri a iesit cu Ana 3 ore afara si n-a mai plins deloc. Dar cind a venit in casa, sa doarma dupa-amiaza, sa te tii nene, a urlat o ora intreaga, pina a obosit. Clau, si Ana mea se constipa de cind papa solid si i-am bagat la greu dimineata suc de pere, rpune, amestecate cu mar si piersica. Are si ea zile cind face de 3-4 ori sau nu face deloc, dar daca nu face, o las 2-3 zile si pina la urma face ea, nu-i pun nici supozitor, nici termometru. Veve, cum sa nu-i dau in aceeasi zi mar si morcov? pai ce sa-i dau atunci? ca dimineata papam suculet amestecat cum am zis mai sus, la prinz piure din morcov, cartof si albituri - pastirnac, patrunjel si telina si supica. Fetelor eu nu visez noaptea deloc, frate! in ultima vreme, ma culc la 10.30-11, ca fii-mea! m-a ajuns oboseala, atitea nopti nedormite de 6 luni de zile! si nu visez nimic! Miri si Ana (08.04.04) http://community.webshots.com/user/mirinda130
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hopa si eu: La multi ani sarbatoritilor de azi
[
[bis] [bis] [bis]
Daca tot vorbiti de tuse, hai si eu cu experienta fi-ca-mii. Tuseste si ea de la o vreme insa mie imi pare o tuse de bagaare in seama. Cand se prosteste si vede ca mami e ocupata cu altceva se pune pe tusit, ca atunci cand un om mare isi drege vocea. Acuma tu stii mai bine cum se aude tusea lui DAvid. Referitor la temperatura : nici noi nu facem mai multe de 21 grade. Initial la valorile la care te sfatuiesc astia aici 21 e cald insa eu zic ca e ok. Daca chiar observ nopti cand Hanna are manutzele reci (restul e in saculetzul de dormit si l.am pus pe cel de iarna in functiune)ii pun manusele in manutza. (raman si manutzele calde si nici nu mai baga degetzelul in gura) Claudelu-iesiti dragilor la plimbare pana mai puteti ca in curand vor veni ploile de la nemtzi. Nu de alta insa de cate ori vb cu ai mei in ro si ma intreaba de vreme imi spun ca la cateva zile si acasa e la fel, asa ca.....profitati. Acu hai sa mai adaug si eu un mod de masare in cazuri de constipatie (pe langa cele scrsise de veve): Maseaza-i burtica cu ambele maini incepand imediat de sub coaste spre in jos.Dupa ce ai facut asta de cateva ori acelasi lucru poti sa-l faci si la spate. Vor ramane pe pielicica 2 linii rosii insa cica antreneaza intestinul si stimuleaza kk-ul. Si Hanna se constipa la greu si am fost tentata sa ajut cu termometrul.Noroc cu o prietena buna (mama de fetitza mai maricica) care m-a facut sa stau pe 'tundul meu. No hai pa acu, ma duc sa pun si eu de un pireutz Hannei. Lavinia-mama si micutza Hanna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]Am papat si masa de prinz f. bine:piure legume(cartof, telina,putin morcov si putin unt),l-am intrerupt eu sa-i dau si supica, ca felul II, pt ca mai important este piureul.A papat si supica(azi cu lingurita)!!!! Desert: tzitzi.Acum bucataria e un dezastru, si tre' s-o fac la loc[bang]. - ma gindesc sa-incerc si eu miine cu putina conopida(Oana, Clau)?, ai pus-o in supa sa fiarba sau ai facut-o piure direct? - a incercat cineva piure cu DOVLECEL? V-am pupat,am treaba acum, tre' sa string masa dupa fiu'miu!Pina s-o insura asa o s-o tin![:D] Catalina(2boysmum): Catalin(04.03.1998),Robert(13.04.2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/paulatudoran/album
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am pus conopida sa fiarba in supa.Mai devreme devenisem chiar incoerenta.Asta din cauza ca urla terorista.Cand plange nu mai pot sa fac nimic ma pierd toata.E normal patiti asa ceva? Inca ceva, pana sa nasc nu transpiram mai deloc pe cand acum nu mai suport, frig cald transpir.Ce parere aveti despre asta? Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...