Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Martie-Aprilie 2004 (14)


vilma

Recommended Posts

Katalina mi-a cazut si mie parul intr-o veselie pana cand l-am tuns scurt ,scurt,nu pot sa spun ca nu mai cade dar macar nu mai vad mereu fire de par in mana fetei.Toata lumea zice ca tine o perioada si apoi se opreste din cazut dar eu ma plictisisem asa ca scurt e beton Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si mie mi-a cazut parul puternic, de incepusem sa ma sperii - cam cand avea bebe 3 luni. Am fost si m-am tuns si vorba Oanei, nu se mai vede asa tare. Oricum s-a mai potolit, dar tot adun fire de pe hainele Cristinei. Ina [bis] sunteti cele mai dintoase din gashka! Puku - eu cred ca voi sta pana face Cristina 1 an, daca nu si mai mult. Mai devreme nu cred. Cat despre site-ul acela, sunt convinsa ca pana ma intorc in Bucuresti il vei gasi - multumesc! [:)] Clau - si eu as ajuta, dar cum se procedeaza? Diana - abia astept sa mai vorbim! Bate calculatorul ala pana merge! V-am lasat, ca fug sa fac ceva de papa, apoi sa pregatesc bagajele, sa ma "cosmetizez" putin, toate in cele 2 ore care au mai ramas. Pupici si weekend placut! Stephanie, LA MULTI ANI! [s] [s] Ela si [copil] Cristina (21.04.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaspiridon/album?.dir=cce3&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/mihaspiridon/my_photos"]Cristina iulie-sept2004[/url] [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/mihaspiridon/album?.dir=/f4c8&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//f2.pg.photos.yahoo.com/ph//my_photos"]Cristina mica[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katalina- merci de sfat. La drept vorbind n-am stiut ca morcovelul constipa. Eventual o sa incerc si cu supica insa nu stiu ce sanse voi avea tinand cont ca micutza mea in afara tzitziului nu ia nimic. (ii fac ceiuc zilnic sa-l am la nevoie insa nu accepta tetina sub nici o forma , daca aar fi ceiuc in tzitzi l-ar bea altfel...) Cu paarul am si eu probleme asa ca..... No hai pa acu dispar ca vreau sa plec in oras la o prietena care azi are un eveniment important de sarbatorit si .... nu putem lipsi [;)][;)] pupice la toate si un week-end placut!! Lavinia-mama si micutza Hanna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ina, draga mea, eu am spus ca Raul a fost constipat...acum nu mai e...ba ieri a facut de 2 ori kk singur...il dreg cu ceai de musetel!!! Ela, eu am zis ca trimit banii prin posta, cu prioripost...dar tu poti sa vorbesti cu fetele ca sunt toate din Bucuresti si poate reusiti sa va intalniti sa dati banii...Tare mult asa vrea sa-i ajut am sa isi ia un carucior...[pup] Kata, referitor la par, eu in perioada cat eram gravide l-am tuns ffff scurt si de atunic nici o problema cu cazut...ba chiar coafeza mea a ramas socata cat de tare s-a indesat...a zis ca de cand umblu eu la ea n-am avut atata par [:D][:D][:D] Diana, cum zice Ela, bate rau de tot calculatorul pana se desteapta!!![pup] Corina, incaltarile mele stau deocamdata, inca nu le-am scos la aer...iar in ceea ce priveste munca, la anu', cand face Raul 1 anisor merg si eu la munci... Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil] [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"][foto]Poze familie[/url] [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu"][foto]Pagina personala DC[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor... Azi mi-a picat un pic mai bine trezirea cu noaptea in cap[bang][bang], dar daca as mai fi dormit inca o ora ar fi fost bine....si asa ca Lumy [sm][sm][sm]. Nu-mi mai da siteuri din astea ca uite de ce nu dorm eu noptile.[:D][:D][:D][:D] Diana te asteptam la clubul nocturnicilor.....hi hi hi ca eu scap din asta ca la mine-i ziua.... In schimb m-am trezit cu un muschi lenes la gat si ma doare de innnebunesc. Sper sa ne culcam repede la somnicul de pranz...si eu cu galusca dar ce eu nu am voie? Pupa Corina si Stephanie- 18.04.04 "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oops, ce harnicute ati fost! [olala][olala] [flo][flo][flo][flo] La Multi Ani,Stephanie! Mickyy, 2 cucoane care au copiii de 1 an si cu care imi petrec eu mare timp pe-afara mi-au zis sa iau biscuiti Hero, ca sunt cei mai buni. Am luat, dar pe cutie scria ca sunt buni dupa 6 luni si lipit peste asta, acum era eticheta cu peste 12 luni. Si doctorita mi-a spus sa-i dau cereale si faina de orez fara gluten, sa ma uit pe cutii. Oricum, tu stii mai bine. Noua nu ne-a spus doctorita sa-i dam fier, dar noi chiar am facut analize de singe si nu e nevoie de nimic, cu toate ca la prima vedere, Ana e mai slabuta ca BBii vostri. spic de grau, cam rarut in ultima vreme, esti la munca? si nu mai fii asa stresata, calmeaza-te, ca ii transmiti copilului starea ta! [pup] Veve, victorie! Ana doarme de 2 nopti pina la 4 dimineata si apoi se mai scoala la 6 dupa tzitzi. Cred ca de la mincarea solida, ii dau acum si cereale cu lapte, dar tot cu lingurita, ca biberonul tot zici ca ia foc! oricum, mami a inceput sa doarma si ea cite 5-6 ore neintrerupt! Doamne, ce bine e! [:X][:I][:X] katalina, si mie imi cade parul ingrozitor! si fii-mea are o placere sadica sa ma traga de el cind il apuca si ride asa frumos, ca mami o lasa. Pe tati il apuca de cel de pe maini si picioare, asa ca ma bine de mine! [pk] Corina, succes cu Anelisa! si noi avem avut agitatie cu neamurile cind am plecat din Bucuresti, 3 saptamini, dar s-a obisnuit repede Ana si sa stii ca-i prinde bine, ca dupa aceea nu e obsnuita doar cu mami si tati, mai vede si pe altii, alte case, eu zic ca e bine sa-i plimbam de colo-colo. Cred ca v-am mai zis,am o prietena care a fost la munte 6 zile si primele 3 copiul a plins ca nu era obisnuit cu alta camera, ca nu l-a dus nicaieri intr-un an. Diana tot nu ne-ai spus cum pana mea ai slabit asa bine? ca si noi mai alaptam, nu eram nici asa grase inainte si parca nu se misca nici un kil de pe noi! Ela, frumos mesaj, Ana e incintata, a citit si a inteles tot,mai asteptam sa vorbim la fel! Lavi, pina acum 2 saptamini nici Ana mea nu vroia nici un fel de tetina, eram disperata, ca eu de la 1 octombrie ma duc la munca si ma gindeam ce papa fata mea. dar piureul l-a luat pina la urma amestecat cu putin laptic, supa a baut-o oricum, dn prima, i-am mai pus faina de orez de la Nestle, e dulce si a papat iar piure amestecat cu asta. Dar cel mai important e sa ai rabdare, la controlul de la 5 luni fata mea luase doar 400 grame, am facut si analize ca era cam slabuta, dar pina la urma a inceput sa pape. Cite o lingurita, apoi 2,3 si tot asa, stateam toata ziua cu lingurita dupa ea pina o pacaleam. Si nu i-am mai data tzitzi cite 3 ore, ca sa-i fie foame. Nici acum nu vrea tetina, ii dau laptele praf cu lingurita, ceai nu bea, suzeta nu vrea. Succes! o zi buna va dorim! [pup][pup][pup] Miri si Ana (08.04.04) http://community.webshots.com/user/mirinda130
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bebelusi de aprilie:
[s]Stephanie[s]
Fetelor, iar libera...UAU [wow] cata libertate am, dar trebuie sa fac curatenie asa ca libertatea s-a dus pe apa sambetei[bang][alcool][batcap]
Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil] [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"][foto]Poze familie[/url] [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu"][foto]Pagina personala DC[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ela ,de ce n-am [xinpat]?Pai ,eu mi-am revenit foarte greu dupa nastere ,primele 2 saptamani nici nu ma puteam ridica din pat.Am ramas slabita o perioada.Epiziotomia mi s-a vindecat foarte greu ,cam in 2,5 luni.Plus alaptatul exclusiv(Ilinca nu bea nici macar apa sau ceai inca) si o casa de care ma ocup singura ,ca sotul vine tarziu si parintii si socrii sunt departe…Seara ,cand sa zic ca ar fi timp ,ca doarme asta mica,sunt terminata si n-am chef nici de popa la moarte ,cum se zice ,dar de alea-alea….Plus ca senzatiile din zona ,ma intelegi,sunt cam dureroase.Cred ca m-a cusut cam strans doctorul ala[:)].Sper sa revenim la vremuri mai bune in curand… Pucku ,nici eu n-am inceput diversificarea inca.Pe 26 face Ilinca 5 luni si poate ma apuc.Sa vad ce zice si doctoritza.Fetiza pare multumita ,deocamdata .Cat despre concediu ,eu stau cu ea pana face 2 ani ,fiindca plata pe concediu e mai mare decat salarul meu ,plus ca nici n-as avea cu cine s-o las.Nici la 2 ani nu stiu ce o sa fac.Am sa incerc cu cresa de pe la 1,6 ani ,ca e bine pentru dezvoltarea lor psihica sa fie in colectiv.Si ii va ajuta si pentru camin,ca o sa fie deja obisnuita.Dar sa dea Domnul sa traim pana atunci. Parul imi cade si mie la greu ,l-am avut foarte lung ,acum l-am mai tuns ,dar e plin de el prin casa.In schimb mi-am revenit la greutatea normala ,adica 47 de kg si imi vin din nou toate hainele.Nu mai am nici celulita ,sunt superfericita…Va pup. irina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor multumim de urari. Ca sa sarbatorim am facut supitza. A avut un succes nebun, nici nu mi-am inchipuit ca o sa manance atata si o sa-i placa. I-am dat vreo 15 lingurite dar plangea ca mai vrea asa ca i-am dat inca 50 ml cu biberonul, a mai mancat vreo 180 de lapte si acum de 2 ore doarme fata lu mami, nici nu-mi vine sa cred[bis][bis][bis]. Maine o sa-i pasez un pic de cartofior sa vedem cum merge, daca nu ramanem la supa. Fetelor voi cum faceti supa? pe cate zile? eu am facut pt 3 zile, e ok? sau sa o tzin numai 2 zile? V-am zis cu morcovelul? cred ca nu...eu ii mai dau asa in manutza sa rontaie, vorba vine, sa suga morcov inghetat. ii dau unul dimineatza si unul pe seara, de obicei dupa masa de seara ca sa-i calmez durerile de la dintisori. aseara sa vedeti ce a supt fetita mea la el ca l-a schimonosit de tot pe morcovel. Diminetza i-am deat si ardei rosu si a fost foarte fericita. Asta nu a fost inghetat ci numai asa de la frigider rece. Mirinda vezi ca ai incurcat numele, cu Cristina vorbeai, nu? Am vaz't ca si Claudelul a botezat-o pe Cristina. Faceti bine si punutzi mana de la mana si luatzi fetei un miel ca atzi botezat-o[:D][:D][:D][:D][:D][:D] Irina felicitari pt silueta de invidiat. La mine se lasa cu dieta si si asa tare greu se mai duc[bang][bang], dar tot am mai dat jos decand m-am apucat vreo 3 kg[bis][bis][bis], asa ca perseverez, ca mai am de dat Fetelor cred ca nu apar asta seara ca inca nu am iesit afara, galusca doarme de numa numa. Asa ca dupa ce mananca o sa mergem afara. Daca mai sunteti pe fir va join-uiesc. Pupa Corina si Stephanie- 18.04.04 "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...