Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Martie-Aprilie 2004 (14)


vilma

Recommended Posts

[roker][pk][roker][pk][roker][pk] Am uitat sa va anunt ca azi (de fapt ieri) Raul a zis pentru prima data ceva...ghici ce??? TA-TA TA-TA[q][q][q]....am ramas inmarmuriti cand l-am auzit...sa vedeti ce dulce a fost, cand zzicea TA TA se uita la noi radea, noi toti BRAVO puiule!!!, el iar TA TA...a spus de cateva ori una dupa alta...asta s-a intamplat pe la vreo 9 seara....tacsu e foarte mandru de fiu-so[:)][:X]... Am auzit o chestie de la babe, ca cica daca primul copil zice prima data MAMA atunci cu siguranta al doilea copil e fetita, iar daca zice TATA e baiat...Eu vreau FATA [q][q][q] Sper sa nu fie adevarat!!! Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil] [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"][foto]Poze familie[/url] [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu"][foto]Pagina personala DC[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eeeee,iar am luat teapa si-am ramas fara mesaj!Si-asa vai de capu' meu cum scriu cu crok in brate...[alcool] Pe scurt:multumim pentru felicitari![flo]Pupacim si noi colegu' de aprilie,Alexandru![s][pup] Tocmai va povesteam cum ca va cetesc si cand sa raspunz si io,inevitabil apare ceva care sa ma-mpiedice;apoi uit ce-am vrut sa zic,n-am timp sa citesc si recitesc si-uite-asa ma transform intr-o maaare absenta!Da'-s cu ochisorii pe voi si traiesc fiecare eveniment,parol!Si-n plus urasc sa ma repet!Cre'ca ori tre' sa veniti toate la sedinta de seara,ori sa n-o mai tinem deloc (si-asa duoamnele Claudica si Leana ne-or parasit pt.altele mai fresh [:p]) ca io nu mai tin minte ce si pe unde-am spus [alcool]... Io-te chiar ce ziceam...iar e cazu' sa iau pauza!Crok s-o plicti-n scarnciobel si nu pot gandi cu-asa fundal sonor![:D] [pup] si-o seara...plina![;)] Irina,veve & croko[url="http://f1.pg.photos.yahoo.com/lacramic04"][hia][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia,stai linistita ca Vv a spus mama si io-te-ma,am baiat!Bine,ca Vv ii spunea lu' tat'su "mama" iar mie ...nu-mi spunea nica ca n-aveam importanta![alcool]Si-n nici un caz nu stie el la 5 luni juma' ca "tata" e de fapt chestia aia mare si animata care vorbeste si se joaca cu el,etc...Astea-s primele lor vocalize inteligibile;depinde de cum se nimereste sa-si imbarlige limbuta![:)] PS aveam dreptate ca stai palmata,este?[}:)] Irina,veve & croko[url="http://f1.pg.photos.yahoo.com/lacramic04"][hia][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raul felicitari[bis][bis][bis][bis]. Cred ca tati e ce mai ii sare inima in piept. Chiar daca cum zice Vv numai se joaca cu sunetele si nu e constient. Iar cu superstitiile...eu nu bag mana-n foc. Clau deci cum ramane cu poza? Asteapta mami Goala, incaltata cu ghete rosii si cu darabu' in mana??? [:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D] Lavi asteptam poze. Si eu tre sa-mi fac timp sa pun, dar dupa ce vine tatia acasa ca singura nu mai rezist Fetelor galu iar s-a culcat ma duc si eu repede repede la nani ca la cat a dormit azi, cine stie la ce ora o sa-mi dea trezirea[bang][bang] Pupici de la noi Corina si Stephanie- 18.04.04 "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iar am pierdut mesajul![bang][bang][bang] [flo][flo][flo] La Multi Ani, Laur-Andrei!!! Clau, felicitari, si Ana mea a zis hma-ma-ma dar cind era ieri la bona in brate si o ducea la culcare si a vazut ea ca mami nu vine a inceput sa urle si sa ma strige zic eu, ma-ma-ma. [mamica]am luat-o in brate si si-a bagat capul la tzitzi si mormaia acolo, m-am topit toata. Kata, mie mi-a zis doctorita sa nu pun ceapa si rosie in supica, pt ca sunt prea grele pt stomacelul lor acum. si mi-a zis ca cel mai bine se pastreaza la cogelator, eu o pun in tava cu cubulete pt gheata si scot cite 3-4, le pun la microunde, inca 2 zile, apoi fac alta. Si piureul la fel, dar cind il scot il mai amestec cu putin laptic sau unt. V-am mai zis ca am cumparat o carte cu 400 retete pt copii de pina la 3 ani, o sa mai scot de acolo sa copiez, dar daca mai perd mesajele, imi iau campii [bang][bang] Ela sa ne spui cum a fost la nunta, si eu am una simbata viitoare, dar daca Ana mea se ma scoala inca noaptea dupa tzitzi, nhu cred ca ma duc, ca urla ca disperata si n-o mai impaca nimeni cu nimic, asa ca macar din povesti sa ma mai distrez si io[alcool] si noi cu [xinpat] eu sunt la faza [hopsieu] ma mai ascund, mai invoc oboseala, inca n-am chef ca inainte, si in plus tati a plecat iar o saptamina, asa ca...nici n-am cu cine![huta] Miri si Ana (08.04.04) http://community.webshots.com/user/mirinda130
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in afara de supele pe care le stiti, cele de inceput, iata alte retete, sa nu ziceti ca nu ma tin de cuvint: supa de cartofi -1 portie 200-250 ml apa 500 ml, cartofi 100 g, morcov 25 g, ceapa 10 g, patrnjel 10 g, ulei 5 ml, sare 1-2 g, verdeata, eventual 10 g smantana sau iuart se pun la fiert apa cu uleiul si sarea. Cand da in clocot, se adauga morcovul curatat, spalat si ras, radacina de patrunjel, curatata si spalata. Cand sunt fierte pe jumatate, se pun cartofii, curatati, spalati si taiati in cubulete si ceapa tocata marunt. Se fierbe pina cand cartofii sunt bine patrunsi, fara sa se sfarame. La sfarsit, se adauga verdeata. Se poate bate cu smantana sau iaurt. Calorii 135 fara smantana, 160 cu smanatan. supa de rosii 2 portiix200 ml apa 500 ml, ceapa 30 g, morcov 50 g, patrunjel 25 g, rosii 300 g, ardei gras o bucata, orez 15 g, unt 8 g, verdeatya tocata 5 g, sare 2 g. se pun la fiert, curatate si spalate, ceapa intreaga, morcovul, patrunjelul si ardeiul gras, taiat felii. Cand legumele sunt moi se adauga rosiile spalate, curatate de coaja si taiate bucati. Supa se mai fierbe 10-15 min, apoi se ia de pe foc. Ceapa se arunca, iar celelalte zarzavaturi se paseaza prin sita si, impreuna cu zeama, se pun din nou la fiert, adaugandu-se orezul, ales si spalat. Se lasa sa fiarba pana se inmoaie orezul, completandu-se lichidul pierdut prin evaporare. Se pune apoi sare, iar la servire se adauga untul si verdeata tocata fin. se recomanda copiilor mai mari de 9 luni. calorii aprox 105/portie. Miri si Ana (08.04.04) http://community.webshots.com/user/mirinda130
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, mi-ati tras tzeapa ieri cu conferintza![8] Am stat de vorba numa cu cuscra-mea! Nu-i nimica ca daca mai faceti asa si in seara asta, ne vorbim sa nu va mai bagam in seama! [V][xx(][:(!] PS. Katja are un dintisor nou (adica 4 dintzi deja ), banuiesc ca-i ies toti 4 de sus [dual] asa ca mai are doi de iesit zilele astea. Si e capricioasa si maraita...si fara pofta de macare, de ma zapaceste![bang][bang][bang] E, lasa ca trcem noi si de asta![;)] Ioana si [copil] Katja(30 martie 2004) [url="http://community.webshots.com/user/inaioana"]poze cu mami, tati si katja[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce zi superba! Daca tot a fost week-end, mami lui Robert i-a dat sa pape puiului la masa de fructe de dimineata un borcanel HIPP cu ceva mai exotic pt. el: mere cu afine.A lins TOT borcanelul!!!!!Apoi a dormit dus 3 ore afara! inaioana, felicitari pentru dintzisori, si nu mai fi suparata! mirinda, referitor la ceapa si rosia din supa, fiecare doctor cu ideile lui, dar devreme ce nu i le pasam in piure, nu vad ce rau ar face, in supica raminind doar sarurile minerale,acizii organici si vitaminele dar nu si fibrele care intr-adevar fac rau la stomacel;si drept sa spun ii dau un gust adevarat de supa, pe care bb-ii nu-l vor refuza.Hai ca m-am lungit la vorba! Pupici.Noi iesim la plimbare. Catalina(2boysmum): Catalin(04.03.1998),Robert(13.04.2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/paulatudoran/album
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Hai ca am ajuns sa ne incalzim si uscam si noi putin. Spun (scriu) asta ca mami (adica eu) a scos copilul si taticul afara pe o ploaie de ploaie si ii mai suna si pe parintii prietenului lu' Hanna si ii ademeneste in oras. Nu stiu cum e vremea acasa in ro da' aici au inceput ploile si cum nu putem sta in casa le ignoram la culme si plecam cu tupeu la plimbare. La drept vorbind nu au prea macanit copii[bibe][bibe] din cauza ploii ci au inceput cand le-a venit fomica, asa ca-......vom mai iesi nu de alta insa ploicelele vor tine mult si bine si doar nu o sa stam in casa.[;)] In rest noi nu ne laudam asa cu multe. N-avem dinti, nu spunem nici mama nici tata , papalim asa.... ca insista mami la pireutzul de legume, dar tzitzi e mult mai buna,deci....stagnam;dar si cand ne vine randuuuuuuuuuullllllllllll. Sa va tineti nu asa.[greutati] Claudelu- la faza cu "tata", m-ai dat gata.Ai baiat de baiat ce sa mai iar la ce spun babele o sa fiu atenta ca eu imi doresc un baietel asa ca tre sa o fac pe fi-mea sa spuna intai "tata" desi chiar bine nu m9i-ar pica.[:(!] Pucku sa fim chiar singurele fara album?! Hai la treaba nu de alta da' ne cresc comorile si nu mai avem cu ce ne da mari Ioana- mai stati pe loc dragelor, unde va duceti asa in fata? Mai incet cu dintzisorii nu de alta da' a mea n-are nici unu si momentan nu da nici semne. (auzi la ea 4!?)[audinti][audinti][audinti][audinti] Miri-cum fu in concediu? Parca ai fost la munte? Stiu ca a trecut mult de atunci dar cand ai venit tu plecasem eu si eram tare curioasa cum va placut la munte. (parca la munte mergeati, nu?!) Hai ca ma duc sa mai incarc niste poze si apoi la somnic, nu de alta dar maine incepe o noua saptamana si....intram in priza iara. A propos!: UN INCEPUT DE SAPTAMANA FRUMOS!!! Lavinia-mama si micutza Hanna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...