Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA, poftiti la birfa (27)


Recommended Posts

Scuze ca ma bag in seama, dar nu am rezistat: ce inseamna ADD sau AHDD in fine insiruirea aia de litere ??? Si nu am timp sa caut ori sa citesc toate mesajele ca pot sa nasc dintr-un moment intr-altul. Teoretic mai am o spatamana pana la termen. Si fiind vorba de afectiuni ale copilului sunt si eu interesata. Va multumesc anticipat, Carolyne
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
salutari la gasca! [pup] hai ca mi s-a dus homeworku' pe apa sambetei, am zis ca deschid DC doaaar putin si uite ca am incremenit aici, valeu. dar am circumstante atenuante, pai se fac doo luni cred de cand nu am mai citit si io macar un topic. sper ca toata lumea e bine, sanatoasa, fericita. io sunt, ca sa zic asa :) nu total, caci voi avea internet acasa abia la pastele cailor, caii fiind aia cu cablul care nu au ajuns inca pe ulita mea. in rest, eu vin cu pareri bune despre scoala americana, ma folosesc de ea din plin, sunt satisfacuta total ca sa zic asa. casa noua e inca noua, la fel de verde cu albastru, e frumoasa, ne simtim bine, m-am indragostit salbatic de vecinataturile noastre, care si ele tot salbatice sunt, nu m-am mai simtit asa de ...nu stiu cum, de cand ma duceam la bunica-mea in vacanta, mica fiind eu pe vremea aia. cam atatea vesti am, sau poate ca am mai multe, dar m-am dezvatat sa vorbesc in public, e posibil? :)) lasa, ca am avut timp de lecturi intense, in schimb, si de plimbari lungi prin padurice. si, ce sa vezi? cand sa am si eu ocazia sa reprezint artistic romania in lume, printr-un clip muzical, uite bey ca-l alesei pe goran bregovic cu arizona dream al lui, sa-l recompun. in rest, nu mai stiu. decat ca mi-e dor de gasca si de miezurile de noapte alea care nu mai estera...uof. [pup] -------------- noi nu suntem normali, noi suntem trimbulinzi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Conchiii![bis]Chiar acu fro doo ore ma gandeam la tine...Sa-ti spun unde eram?In dus![:D]Deh,acolo mai scap si io de urlete si tras de tzatze[alcool] si am timp sa ma gandesc si la altele.. Ma bucur ca esti bine si fericita-n natura ta blue-green!Te pupez [pup]si-ti doresc reconectare rapida!Nu de alta,da' noua ne lipsesc discursurile tale iar tu o sa-ti pierzi dexteritatea!Mari pacat![flo] Irina,veve & croko[url="http://f1.pg.photos.yahoo.com/lacramic04"][hia][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Conchitule....salbaticiune de fata !!! Pune-ti net acasa...mi-e dor de tine. Delclaratie de dragoste.... totala si plenara... [pup][olala][:I] Andrada... noi doi lucram inca in mediul universitar, de fapt al meu jumi-juma. Cred ca prin comparatie cu ce are pe cap la firma, unde tot cercetare face, salariul mai mic pentru zilele de universitate este bun. Singura chestie realmente negativa este ca in mediul universitar mobilitatea e mult mica. Daca nu ai perspective clare de avansare sau slujba ti se pare nu chiar esentiala cu nevoile departamentului, gandeste-te de doua ori. Adica afla exact din ce fonduri finanteaza pozitia si cat de mare e grupul de persoane cu ovupatie similara cu a ta... si ce varste au. Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu repede, Conchicutza, dar unde te-ai mutat de nu exista cablu pe ulita? Ti-ai luat ferma? Foloseste si tu dial up pana cand ti se trage cablu.... Hai odata inapoi ca nu am cu cine sa ma cert...
quote:
Originally posted by acinorev
cand ne vom intoarce in romania, tudor va intra intr-o scoala romaneasca. e cam mare nebunie,nu?
Acinorev iti invidiez nebunia... Sa stii ca eu stau si ma bat cu impulsul de a inchiria casa aici in America si de a ne muta in Romania pe un an de zile, sa poata sa mearga baietii mei la scoala acolo un an, ca sa poata sa vorbeasca fluent romaneste, asa cum vreau eu. Alta modalitate nu vad, si eu nu accept ca ei sa nu vorbeasca limba materna. La 6 si 9 ani ei inteleg absolut tot in romaneste, dar de raspuns inapoi, mai rar....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Va citii si eu azi. Si mie mi se pare cam aiurea diagnosticul un-doi ADD. Ma gandesc si io ca poate as fi putut fi diagnosticata astfel, avand in vedere ca imi pierd lucrurile si uit de la mana pan' la gura. Prietenii de pe chat din vremurile bune stiu pe pielea lor ca niciodata nu mai tineam minte ce se discutase cu o seara inainte:)) Conchitaa, ce bine ca te mai vad ! Bafta la scoala si ma bucur ca esti fericita cu casutza verzulie. Cand se pune cablu pe strada ta si ce face dial-upu'? Nu e o optiune? Trebe neaparat sa refacem gasca de seara cat mai repejor. Io in doo zile o iau la condus catre Houston (adica ma dau mare, ca nu io conduc), da' prima mea grija o sa fie netu'. Cred ca in doo sapt. de acu' inainte imi fac din nou simtita prezentza:)) Vezi ce faci cu netu' ala, ca io la cine ma mai vaicaresc? lol Andrada, noi suntem in mediu universitar, dar depinde f. tare de ce anume pozitie ai. Unele sunt mai bune decat altele. Eu una as opta pt. o slujba permanenta la univ. pt. ca e poate mai lejera, mai sigura si cu beneficii mai bune. Da' nu cercetator prin laburi sau asa ceva ca e tare enervant si te storc ca pe o lamaie pe bani nika. Ii invidiez pe aia cu posturi administrative. Pana una-alta eu ma gandesc f. tare sa regresez catre o pozitie de prof de liceu, asta cand si dc. oi avea Green Card. Bani mai putini, dar viata mai usoara, sa incetez si io cu vaicareala din cauza de stress la nervii capului. Da' am impresia ca trebe sa faci niste cursuri "credentials" parca. Stie cineva de astea? Se pot face in timp ce lucrezi? Va pup, Lia ruxij
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia tu vrei single subject credential ca sa poti avea drept de predare la liceu (Junior High sau High School), scoala generala e cu multiple subject credential. Exista din cate stiu si optiune de le obtine cu internship daca ai avut/ai experienta de teaching neintrerupta. Da un search pe la unversitatile din jur sa vezi de-ti ofera optiunea si asa. Daca nu cred ca iti ia minim un an sa le obtii. Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mey lume, acus cand v-am citit mi-a picat si mie fisa....abia la liceu ajungi sa predai o singura materie...deci musai ,in caz ca raman la asta,trebuie sa predau la liceu...in cazul meu franceza...Bun, si ce master ar trebui eu sa mai fac? ceva in Educatie? stiu de teacher certification ,dar ma intereseaza sa fac aici ceva (un master) ca sa inteleg sistemul...Eventual as ramane in cadrul universitatii de as putea sau la liceu... Daca scap cu bine de interviul ptr green card , musai trebuie sa incep ceva ca mi se duce " neuronul " pe apa sambetei...si atat am cautat printre meserii incat ma gandesc ca pana la urma tot in invatamant sa raman deoarece e singurul loc unde as avea timp sa ma bucur/ocup de copiii mei.Sotul ma tot bate la cap cu nursiingul dar nu - de mine..nu crez ca pot face fata...eventual la sala de nasteri mi-ar placea ,dar asta ca sa stau sa contemplu si sa reflectez asupra miracolului vietii si nu sa ajut pacienta...[il] Voi ce parere aveti? Ca-din una in alta- orice idee ajuta ...iar eu chiar m-as bucura daca as putea beneficia de experienta voastra... pupic Laura Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura nu stiu mai multe decat atat. Poate stie Lia din brosuri ce zic si daca n-ai PhD. Auzi, dar fii atenta dar daca v-a batut gandul vreodata sunt in medicina o groaza de slujbe placute si interesante. Practic orice de la tipul care face scanari, MRI, ecografie, la neonatologie nu te aduc in sala de operatie, esti calificat peste sora si realmente sunt cautate. Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...