Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (3)


Oana_B

Recommended Posts

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Acum mai am o intrebare....mamicile care au pus mai multe kg ( 20 ) si au facut cezariana si au/sau nu alaptat mai aveti burtica? Ca mie din cauza ca nici nu am alaptat am ramas cu o super burta...si timp sau putere de exercitii inca nu am . Eu tot mai am de dat vreo 10 kg jos....nu suna bine de loc si cind ma gindesc ca nu ami am nici 20ani...hai incurajati-ma, va rog !!!
bunny, eu am pus numa vreo 12-13 kg in timpul sarcinii dar degeaba... dupa prima sapt (nastere prin cezariana) dadusem jos vreo 8kg... dar apoi am inceput sa le pun la loc...[q] si acum am ajuns practic la 8kg in plus si ditamai burta, pe care nu cred sa le dau jos curand daca alaptez... e adevarat ca nici nu ma invrednicesc sa fac ceva exercitii. Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara si de la noi grasanele! Mani, eu sunt campioana. Am pus 30 kg in sarcina si mai am 15 de dat jos...sau pe acolo ca mi s-a stricat cantarul si arata mai putin (as vrea eu sa fie pe bune)...hahaha Facuram vaccin. A plans la intepaturi (facuram si HIB) si s-a strambat la picaturi dar am luat-o in brate si a adormit imediat. Am mai stat juma de ora pe fara sa doarma dar mi s-a facut frica si am dus-o in casa sa ii pun comprese pe picioare... Neica si o apuca o urlare de foame...vai si amar! Ziceai ca nu a mai mancat de doua saptamani. Evident ca o dureau si piciorusele, dar in principiu voia sa manance! Cat de mult!...:))) I-am pus paracetamol preventiv. Compresele i le-am facut din doua bucati mari de vata pe care le-am legat de picioruse cu niste fasa...numa ca nu putui sa o tin cu picioarele asa ude mult timp... Acum e calma, oarecum...striga dupa cineca sa vorbeasca asa ca ma duc sa ne conversam! O seara linistita sa avem! Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca uitai ce voiam sa zic...(neuronu' e momental lesinat, amaratu'). Mani, mie nenea doftorul mi-a zis ca dupa 4 saptamnai pot sa fac putin efort fizic iar dupa 8 saptamani pot sa ma apuc de sport (el era mult mai preocupat de silueta mea decat sunt eu!...fiecare cu prioritatile lui!!...:)). Sport usor, dar de exemplu abdomene a zis ca am voie...ca am o burta de zici ca mai vine un bebe cat de curand!!...:) Oricum nu am nici chef (sunt obosita ca un caine) si nici vointa sa ma apuc de sport...:) Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acus m-am masurat, te-am luat Papadikule [:D]...am o frumoasa [starwars]taietura de 15 cm! la tine au exagerat, puteau s-o scoata pe Catrinel si pe o gaura mai mica [:D] eu am 5 kg in plus si mai scap de ele ...mananc dulciuri multe, cum naiba sa scap de ele[:D]! voi mancati dulciuri ??? burtica mai am si eu, nu-mi place deloc ce vad in oglinda, parca sint deformata, dar ...chiar in fata blocului se deschide un salon de frumusete, sa ma vedeti peste cateva luni ce miss de miss o sa fiu[:D] mie Badiu mi-a zis ca pana la 3 luni sa nu fac sport si sa nu-mi strang burta cu nimic pentru ca se atrofiaza muschii! Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Ajutati-ma si pe mine cu un sfat. Stefanel are un fel de iritatie pe fata (si frunte si putin pe cap), zici ca l-am batut cu urzica, sunt bubite rosii si putin in varf , unele, galbene. Citisem in carte ca ies la bebei asa bubite si nu-i deranjeaza, dar parca sunt prea multe si nu mai trec deloc. A mai patit cineva asa? Ce si cum sa fac? Va multumesc mult! Somn usor! [:)]mami Eliza & bebe Stefan Takeshi (16/08/2004) [url="http://www.babiesonline.com/babies/h/hanako/"]web1[/url] [url="http://community.webshots.com/user/sutikun2"]web2[/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097"]Povestea nasterii[/url] [url="http://community.webshots.com/user/sutikun3"]web3[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, Mitzule, ce groaznica poveste! Bine ca ati scapat cu bine. Imi inchipui prin ce ai trecut.Groaznic!Bine ca puiutul tau si-a revenit si tu la fel. Monica noi inca nu am facut vaccinul ca suntem bolnavioare, o sa il facem sapt vitoare daca ne facem bine. Sper sa treaca cu bine. Cum a fost totul la voi pana la urma? Nicole si eu mamanc dulciuri in prostie. Eu am 12 kg in plus , nu am burta, decat un piculet, acceptabil. Succes pt vacinul de maine, tinem pumnii sa fie bine, fara probleme. Kim eu i-am dat picaturi Garasone pt conjuctivita si si-a revenit. Eli, daca arata ca o crusta, eu i-am dat cu crema LOCOID si i-a trecut in cateva zile. Era pe la sprancene. Va pup, Marcela si Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rain la mine puteau s-o scuatza si pe gaura cheii daca erau maestri shaolini..da' nu fura :-))) eli si Mielu a avut bubitze ´dalea cand regurgita ii ajungeau pe barbie, gatutz...daca regurgita pe pernutza ii stateau la obraz...frunte :-) Trec de la sine mi-a zis pediatra sa nu-i dau cu nimik. Eu cand o prind ca regurgiteaza o spal cu apa in zionele afectate de inundatie:-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...