Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (3)


Oana_B

Recommended Posts

Multumesc mult pentru incurajari !! Si mie mi-a spus dr ca pot face abdomene si chiar m-a pus sa-i promit, dar cind Domane iarta-ma , ziua nu stiu ce sa fac mai repede cind Jr e cuminte , iar seara cad frinta...ca va spun eu voua !!! Am dus-o boiereste cit a fost mama aici, cel putin am iesit cu soata in fiece seara la o bere !!! Dar s-a dus vremurile alea !!! Papa....nici al meu flacau n-a fost mare si tot am o taietura de 10-11cm si cred ca e normal, ca in spital mi-au spus asistentele ca e tare maestru dr meu si face taieturi mici. Nu prea cred eu in 5 cm...aia o am de la apendicita !!! Va sarut pe toate si toti bebeii si sa ne auzim cu bine cit de curind !!! Sper sa ma conecteze sotul cit mai repede ca stie ca sunt dependenta de voi ( chiar daca nu scriu, ma inspir si ma linistesc cind vad ca toti bb sunt tare fomisti sau altele ) Sa-mi tineti pumnii ca miine ne mutam !!! O seara linistita sa avem cu toate !!! Mani si smecherul Alex - 4JULY 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[bang]Taietura mea are 16 cm si inca este umflata si amortita sper sa se mai retraga. Cu kg mai am 6 de dat jos dar cred ca mi-am dat metabolismul peste cap de la tratamentul pt. fiv ca inainte mancam orice si oricat si mai mult de 55kg. nu aveam iar acum fac foamea si degeaba.Ma ambitionez sa nu-mi iau haine alta masura asa ca stau intr-o pereche de blugi de cand eram gravida dar vine iarna ce ma fac?[bang] ALINA SI IRIS MARIAM 30.06.2004 http://community.webshots.com/user/rafaela192
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutari , burtici ! hi, hi! care mai aveti, care nu, treaca de la mine , las invidia si va salut si pe voi! fetelor, am fost astazi cu Lucas la eco ...stiti cat dureaza un eco la inimioara? 45 de minute...cand mi-a zis tehniciana, am zis ca lesin ...cum sa stea Lucas atat timp cuminte? ei bine, m-a linistit mi-a zis ca facem pauze daca trebuie,etc...asa a si fost dar la sfarsit nu s-a mai putut asa ca am terminat in forta in jumate de ora...tipa a zis ca sunt suficiente pozicile ...maine sper s ama sune dr lui sa imi spuna ca si mor pana luni...Intre timp m-am mai informat cu murmurul asta ...nu pare ceva de speriat...in general cica trece d ela sine cu varsta...acus io sper ca nu are chiar nimic...dar astept rezultatul... in alta ordine de idei,daca Lucas e ok, trec la regim de culcat singur...ca noi suntem cu tabiet..adormim in brate sau in swimg....si ne trezim inca de cateva ori pana sa cadem in somnul profund.... acum va pup si pe curand Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laurici mama, cand pleci spre Romania? Bafta la rezultate maine. Te pup dulce. He, he, he burtici. Noi nu mai avem asa mare burtica, dar mai avem kg. Auziti si voi afacere, pune mami 6 kg in sarcina, si da trei jos, In conditiile in care noi cantaream 2 kg. Eu speram sa scap de toate si chiar mai mult, asa ca ....va inteleg pe cele cu kg multe la activ. Dar ce nu facem noi pentru piticutii nostrii. O seara buna la toate. Liliana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna diminetaza dragelor si dragilor. raportam, si la noi tot cm de taietura sunt. voi mai aveti zona adiacenta amortita? sau va mai maninca la schimbarile de vreme? ce ziceti de pitiku' meu...azi-noapte s-a trezit o singura data, la 3.30...in schimb a stat treaz viezure o ora jumatate. pai cum e mai bine?..sa se trezeasca de multe ori si sa manince sau o data si bine?[:D] eu nu mai am kg in plus...dar maninc dulciuri ca disperata!!!!! si mai am burtica un pic....o sa treaca doar cu exercitii!! azi e din nou frumos...asa ca fugim la plimbarici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetelor! Noi am avut astazi prima "iesire in societate"... adica un party organizat la mine la servici pentru bebelina mea (baby shower)... si am avut mari emotii ca o sa fie plangacioasa si n-o sa ma pot intelege cu ea... dar a fost asa impresionata cand a vazut atata lume uitandu-se la ea ca a tacut malc.. nici macar nu a vomitat.. iar mai tarziu a luat-o taica-su in brate si a adormit instantaneu..[:D] Am primit cadouri frumoase si acum asteptam pozele de la colegi... Saptamana viitoare mergem si noi la vaccin asa ca iarasi voi avea emotii... sper sa fie totul bine, ca nu mi-au zis daca trebuie sa nu manance etc... Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, salutare! Grasanele la raport! Marcelle, noi suntem bine sanatoase si voioase, aseara a fost mai maraita asa ca am stat cu ea mai mult prin brate...dar azi s-a trezit ca de obicei razand cu gura pana la urechi. Se pare ca a functionat chestia cu compresele reci o ora pe piciorutze si paracetamolul in fund, preventiv. Sper ca in afara de maraiala sa nu fie probleme nici azi. Partea mai nasoala e ca si-a zapacit iar programul de masa, cu botezul si vaccinul, asa ca acum mananca des si putin (adica putin! 30-40ml!!)...Dar isi revine ca vaz ca e vioaie. Papadie, v-am luat si de data asta! Campioana de campioana! 17,5cm in taietura. Da' acilea am o scuza, fuse buburuza pusa de-a curmezisul![:D][:D][:D] Cat despre dulciuri...mama!! ce bune sunt!!...mai ales seara!!!...hahaha Eli, buburuza mea face si acum cate o tura d'asta de bubute, trec de la sine. Eu cand a mai avut (in afara de eritemul de la nastere cand am dat cu Neopreol) i-am dat cu vitamina A. Nu stiu daxca ajuta sau trec de la sine, ca nu treceau imediat. O zi excelenta sa avem! Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iubitele, am facut si noi vaccinul [bis][bis][bis]!!! ma asteptam sa planga mult, a scos doar un tipat si a tacut, se uita in schimb foarte mirata la o fetita de 6 luni care plangea cam tare he he he noi sintem curajoase! i-am dat preventiv o masura de efferalgan, i-am pus compresa rece si a adormit, pana la 11.30 nu am voie sa-i dau laptic si astazi sarim peste baiata! dr a zis ca e perfecta, a intors-o pe toate partile, iar cu greutatea a zis ca ne incadram totusi in minimul ala de 750 g/luna, la o luna avea 3750 g iar acum are 4450 g, asa ca nu trecem la supliment, dar va intreb eu ...credeti ca are ceva daca as introduce o singura masa pe zi de lapte praf ? i-as da seara dupa baita poate il asimileaza mai bine, nu stiu, voi ce ziceti? va pupacim ! Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doamne am scris ca o analfabeta mesaju' cu bubitzele:D acu vazui deh, batrinetele, neuronu' ...de fapt janghinosu asta de computer imi fura litere! tre sa corectez de 7 ori:D am fo la dr i-am sis ca nu-mi veni ciclu deci nu poci lua pastila in prima zi (mi-a ercomandat Cerazette ca alaptez) si cica nu-i nika sa iau pastilele de azi da 3 sapt sa folosim si preze. Acu alta pb ma racaie de ce n-a vinit ciclu? Adeca mi-a vinit o dat si gata?! o eventuala sarcina e exclusa:D Nicoleeeeeeee da bre laptele tau la bubutz daca tot are balta peste! :-) pupe ca urla Mielu de fuame*
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...