Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (3)


Oana_B

Recommended Posts

Nicole NU da mama lapte praf la cupil...ce iti veni? las-o asa, fii sigura ca ia mai mult in perioada urmatoare. bravo pentru vitejia de la vaccin! aici e asa frumos si cald....am facut o mega plimbare, am mincat...am urlat un pic fara rost si am adormit. si-a cam facut program de chitzaiala inainte de somn, cred ca vrea in brate.....dar adoarme si asa..cu panteruta. si Patrick face bubitze...ii mai trec si de la sine, il mai dau eu cu crema de galbenele....asa e copii mici, sensibilosi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Papa...pai tu vreai sa fie ceas asa din prima?! Cine stie, poate ii ia mai mult organismului sa se regleze... La unii oameni (adeca io, ca si io sunt om[:D][:D][:D]) nu era ceas nici inainte... Buburuza mea face ca pisicile cand e sa adorma...daca ii dau suzeta ii zice vreo doua si adoarme..:) ...Incerc sa o dezvatz de bagatul degetului acu' cat se mai poate. Stiti copiii aia mai mari care isi canta singuri ca sa adorma!?..:)...Cred ca inspre acolo ne indreptam, dar inca nu a invatat nici un canecel...hihihi Azi e mai somnoroasa, crez ca e de la vaccin. Ma duc sa vaz daca poci sa dorm si io un picutz. Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi azi avem program de mancat din juma in juma de ora[bang][bang][bang]. Suge de cateva ori si incepe si se agita de parca are scarmanici in fund, sau adoarme. daca ii scot sanul din gura se trezeste instantaneu. Pe mine ma preocupa foarte mult chestia asta cu adormitul. Nu adoarme decat cu sanul in gura, sau eventual leganat si plimbat prin casa. Eu nu stiu ce vom face cand vom fi mai mari. Si noaptea face la fel, se trezeste cam la 2-3 ore si nu mai poate adormi singur, daca il prind imediat cum da semne, cand inca e adormit si ii dau putin sa suga, trage de maxim 10 ori si adoarme la loc. Daca fac orice altceva (ii schimb pozitia, il mangai, ii dau ceai sau ii dau suzeta) se trezeste de-a binelea si adoarme foarte greu dupa aceea. Mai ales ceaiul si suzeta il trezesc. Chia azi dimineata am avut o discutie [blabla] cu tata-sau ca de ce ii dau atata sa suga. Pai ce sa fac, ca vreau sa dorm si eu cateva ore macar noaptea. El doarme, n-are treaba. Deci nu stiu cum sa-l dezvat de suptul asta de control, noaptea. Si ziua, cum sa fac sa-l adorm altfel decat cu sanul. Acum de-abia a adormit, cu sanul, evident, dupa doua ore in care am incercat orice alta metoda si n-a mers. Si nici sa se joace n-avea chef, ca era marait. Consolati-ma si ziceti-mi ca nu sunt singura! mitzura cu bebe Tudor Codrin http://community.webshots.com/user/mitzura1974
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicole, stai linistita ca e de la vaccin...s-ar putea sa faca si maine asa...probabil la noapte o sa fie un picutz mai agitata...dar trece. Mitzule, crez ca tot de la vaccin este mancarimea din poponetz. Astia zic ca poate sa tina starea de agitatie si 2 saptamani! Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut gagici! Va cetesc da nu apuc sa scriesc.Ata ete! Papa subscriesc la grija dumitale ca si mie imi veni o data doar ciclu ( zic io ca clici a fost ca nu fu mult doar olecutza...da tinu cateva zile asa cu patatu de tamponelle....iar lohiile alea sau cum le zice trecusera demult la vremea aia deci se iesclude posibilitatea de a fi fost asa ceva...),....si acu vaz ca nu mai vine!:(((Acu sa raz sau sa plang?! Adeca un s-a dus bre? Sau mai vine?:))) Va pupesc si fug sa prinz o ora doua de somn ana 23 ani/berbec http://community.webshots.com/user/natzumi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele mele, ce tot va plangeti ca nu va vine ciclu. Bucurati-va mama ca nu mai aveti nevoie de absorbante, etc. Mie de ja mi-a venit ciclu de doua ori, iar a doua oara la numai trei saptamani dupa primul. Imaginativa ca si asa ma tine cate o saptamana, asa ca o saptamana cu "aripioare" doua fara. Si nu e fun deloc. Apropo de aripioare sa va spun un banc. Iepurasul se intalneste cu vrabiuta. Vrabiuta zglobie, iepurasul suparat, plin de sange. Ce e cu tine iepurasule il intreaba pasarica. E, ce sa fie , m-a facut ursoaica tampon. Peste o luna se repeta faza. Peste doua luni, cand se intalnesc, iepurasul zglobiu si vrabiuta suparata, plina de sange. Ce e cu tine vrabiuto? E ce sa fie, m-a facut ursoaica tampon. Cine naibi ia spus ca sunt mai bune acelea cu aripioare? Va las ca ma duc la clasa. Apropo, cine a mai inceput serviciul? Va pup dulce, o seara buna. Liliana si [bibe] Adela.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tare aiurea cu vaccinul asta, daca stiti in ce hal a plans, nu am auzit-o niciodata suspinand, ma doare pe mine cand o vad cum plange ...in fine, acum a dormit putin si e mai bine! Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...