Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (3)


Oana_B

Recommended Posts

Salut fetelor ma scuzati ca dau buzna la voi dar la sectiunea noastra de mamaici inca nu au aparut prea multi bebeii asa ca as avea nevoie de experienta voastra. Marc are 3 saptamani implinite si cred ca au inceput adevaratii colici, intrebarea mea e : e normal sa-l apuce si ziua , dimineata , dupa-masa asa cam la o ora dupa ce a supt? Eu citisem ca apar colicii mai ales seara sau noaptea...si cand il vad chircindu-se acum si dimineata ...nu stiu ce sa zic. Multumesc pentru raspunsuri. Cristina si bebe Marc http://marele.free.fr/MarcAdrian/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cristina, eu nu stiu sa-ti spun prea multe despre colici pentru ca bebetica mea nu are, dar ieri am fost in parc cu o prietena care are o fetita de 1 luna si imi spunea ca face si ziua crize de colici, si fetita ei ca sa ne arate cum se manifesta [:D] tocmai atunci au apucat-o si era ora 1 dupa amiaza, plangea, se inrosise toata, mi-a fost asa mila de ea ...asa ca se poate si ziua ! or sa-ti mai raspunda si celelalte mamici care se lupta cu colicii! Papa, ce faci, cum te mai simti? nu ai mai zis nimic de cateva zile! ti-a trecut durerea de san? Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost la Bodensee sa ma vaz cu fetele :-))) M-am muls pe autostrada :D I-am sis lu' Ionu sa ma anunte daca pune frina brusc ca altfel imi face rost de sani de siliconi ca se infige pompa:-)))))))))))))))) In rest ma mai dor oleaca da' trag de ei ca niste martoage puturoase :-) Felicitari puiutzilor botezati zilele astea! Si parintilor lor :-) SI nasilor :-))))))))[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina..colicii lovesc la orice ora....nu prea cred ca au ei program. incearca cu medicamente si tu bea ceai de fenicul, ca functioneaza. sanatate si succces! Papa, cum fuse la intilnire? Marina, cum mai e cu operatia? esti bine? noi am venit acusi de la plimbarica si am mincat....acum suntem viezuri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

voi cate ore pe zi duceti copiii la aer afara? Minim, ca asa...stiu si eu ca lor le-ar place toata ziua, vad eu cand iesim, adoarme instant si nu care cumva sa stationam prea mult ca e mai faina zdranganeala pe trotuar. asta micu al meu e viezure la 5, ca atunci mananca, il si apuca rasul cu laptele in gura, cu gura pana la urechi, de ma topesc cand il vad, se ineaca, si cand termina se uita la catelusii de pe dulap, (avem o colectie impresionanta, eu i-am adunat de-a lungul timpului si i-am catarat acum pe dulapior la el ca nu mai aveam loc de ei prin casa) si le zice el ceva apoi se uita la mine sa vada daca-s prin zona, imi mai zambeste si gangureste cate ceva, apoi uneori adoarme daca-l mangai pe capsor, alteori de la ras ajunge la plans asa nervos de colici si dupa vro ora adoarme inca putin pana la masa urmatoare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici! Doctorul meu a spus ca atat timp cat alaptezi nu ai menstruatie,(doar daca alaptezi un an poate sa-ti vina intre timp),dar mie mi-a venit acum 3 zile,e normal sau a venit prea devreme? Cum de reusiti sa le dati la bebei si san si la sticla,si ceai ca al meu doar la san vrea;suzeta sa nu o vada si cred ca PreAptamil nu are gust bun,nu am ideie,am incercat sa.i dau seara dar am dat banii degeaba.Nu stiu ce ma fac daca nu am sa mai am destul lapte. Eu ies cu Alex si de doua ori pe zi,dupa amiaza in jur de 3-4 ore. Sanatate la puiuti,pupici dulci[dual]. alexandra si bebe Alexander www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/alexastan1981/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello hello. ce poveste si cu viezurii asti ai nostri..si al meu e sefu' viezurilor acu'...si nu vrea decit sa ne jucam, se strimba la urita de pantera, nu o mai sufera. Alexandra, asta cu "nu iti vine menstruatia cit alaptezi" e poveste de vreo acum 30 de ani....sigur ca iti va veni si e normal sa se intimple asa. dar nu exista nici o regula, cum ca iti vine la 4, 7, 10 sau 12 saptamini. pentru ca fiecare organism este unic si isi reface echilibrul hormonal in ritmul sau. noi iesim cam o ora jumatate-2 pe zi, dimineatza sau dupa-amiaza.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...