Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (3)


Oana_B

Recommended Posts

Buna ziua!...:) Ne-am crestinat duminica si ne bucuram tare...ne-a placut la apa adanca in cristelnita!...hehehe La inceput am tras un puiut de somn cam de juma de ora, ca prea cantau preotii aia frumos si trebuia sa le aratam cumva ca apreciem...[:D][:D][:D] Pe urma la baie am fi vrut sa mai stam in apa, dar nu s-a putut...hihihi Mariuca nu vrea ceai, drept e ca nu am incercat decat o data sa ii dau si n-a vrut asa ca nu am mai insistat. Insa are momente cu suzeta, in ultimul timp ii place degetul ei mai mult...Suge la el cum il prinde de il inroseste si nu prea am ce sa-i fac...:) De tzatze e indragostita! Dar cateodata le vrea pe post de suzeta si cateodata de foame...Cand le vrea pe post de suzeta o enerveaza ca ii curge lapte...hahaha Asta pentru ca mananca de unde apuca asa ca nu s-a obisnuit la san...:))) Roxana, si a mea e viezurica. Nu a dormit decat dimineata la plimbare...In rest nu e voie ca poate pierde perinita de la sfarsitul programului!!![:D][:D][:D] Monica si bebelusa (02.07.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
SA TRAIASCA MICII CRESTINI!!![pup] Noi il botezam pe Matei saptamana viitoare si am emotii... DANA (ROLLER), am vazut pozele de la botez, ai o scumpete de baietel si m-am amuzat ca si eu i-am luat lui Matei pentru botez exact aceeasi costumatie dar nu stiu daca ii mai vine saptamana viitoare, ca deja i-au ramas multe hainute mici...Creste fomistul lu' mama ca Fat Frumos, asa a spus si pediatra!! Si dictatorul meu are program matinal, azi s-a trezit la 5 si nu a mai dormit pana dupa amiaza. Am facut deja muschi la maini plimband grasanul in brate sa-l linistes, ca si al meu are colici ziua si nu trec decat la mami in brate.[:(!] Pupici si noapte buna! http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/album?.dir=/a949 Mamica super fericita + MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutam mamici frumoase! Sa fiti - si voi si puii vostri - sanatosi si fericiti impreuna! Sa nu va suparati pe mine ca ma bag ca musca-n lapte in subiect, dar am o mare rugaminte la voi, poate ne puteti ajuta. Pe noi, adica pe cele cateva fete care am inceput procesul de adoptie si suntem in cautarea bebelusului nostru. Vreau sa va rog sa incercati sa va amintiti daca, in perioda cat ati fost voi in maternitate, ati intalnit sau auzit de copilasi pe care nu-i mai vroiau "mamele" lor si i-au parasit in spital...Poate vreunul dintre aceste sufletele ne asteapta chiar pe noi, sa ne luminam reciproc vietile. Inchipuiti-va cat de recunoscatoare v-am fi daca, cu ajutorul vostru, am simti si noi fericirea pe care o simtiti voi cand va strangeti comorile la piept. Va multumesc si va rog sa-mi scrieti pe PM, sa nu incarcam aici subiectul. [flo] "Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I'm back[cheers]!!! Daca nu m-ati dat disparuta, bine ati facut, tocmai va vizitez! Rugamintea mea e insa sa nu ma renegati[zz]! Buna mamici si bebelusi scumpi si dragi! [flo]Felicitari ultimelor mamicute si bebelusi, toate cele bune din partea noastra! Va trebui sa ma acomodez acum cu noua denumire, dar ce-mi place ca suntem exact cu 100 scutecele! Doamna Bibi, cred ca ti s-au lungit urechile de asteptare...dar a meritat! Felicitari si mii de pupicei pt Bogdanel! Si noi sa spunem cum o mai ducem. De la foarte bine in sus, fara colici, fara alte probleme. Mancam bine si crestem vazand cu ochii. Acum musai sa fugim la cumparaturi, parca Ralucuta a crescut peste noapte, nu a implinit nici 2 luni si lucrusoarele destinate varstelor 0-3 luni sunt stramte. Nu stim inca sa sugem degetelul si prin urmare incercam sa bagam tot pumnisorul in gura. De la o vreme ne-am facut o noua si devotata prietena SUZETICA, ne tine preocupate nevoie mare si asa o lasam pe mami sa mai trebaluiasca prin casa. Si tot aici adaugam si vestitul leagan cu baterii de la GARCO, dupa 5 minute de balanganeala dormim bustean. Traisca inventiile! Ce-a mai nostima situatie e atunci cand plange Ralucuta, dupa ce-o schimba mami, papa bine si ar ramanea sa adoarma cu suzeta la purtator. Numai ca o manuta neastamparata se furiseaza si ramane inclestata in par tragandu-l. Uite asa se pune fetita mea pe plans si mami moare de ras. Pai cum sa nu rad, cine-a mai vazut un copilas asa mic sa se traga de par si sa planga ca atunci cand nu stie ce i se intampla si cine-si permite s-o paruiasca? In rest toate bune, multumim lui Dumnezeu. Ne pregatim moral pt vaccin(8 octombrie). Ce mai e nou pe frontul de est? Ce mai faci surioara? Cum te tine ocupata si indragostita micutul petitor[amoras]? Sper ca de acum sa va scriu mai des. Promisiuni nu fac, dar am sa incerc. Pana atunci va sarut pe toate mamicile si bebelusii[pup]! Ana & Raluca Maria Burtch "Cand iti ploua in suflet, fa-ti umbrela dintr-o bucurie! http://community.webshots.com/user/anapharm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza. eee, Ana mama asa deci printesa se trage de par? nu mai bine al meu ca n-are decit tepi....n-are de ce sa apuce! eu sunt azi enervata da' din cauza mea...ca nu imi gasesc card-ul....am fost ieri la banca si am controlat daca au fost ceva trageri de pe el si macar de asta is linistita, e ok...dar sunt super ametita, nu imi dau seama unde as fi putut sa il las....asa ca tot trebuie sa il declar pierdut, sa astept sa imi scaoata altul...[xx(]. asta e cind nu mai ai neuroni la dispozitie. ma descurc eu si cu asta. in rest pitiku e cuminte, azi s-a trezit viezure la 7....si acum doarme! aici e frumos asa ca vom fugi si noi la plimbarica mai incolo! va pupam pe toate si vorbim later!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inainte sa merg la nanic mai dau o tura de control prin cartierul nostru. Roxi surioara, ma bucur ca sunteti bine si pitiku scump. Mai cata bine cardul, poate nu-i nevoie sa faci altul, ar insemna sa astepti ceva vreme. Mi-am amintit ca ar trebui sa adaug inca ceva haios din capitolul comportament - cand mami o alapteaza adoarme din cand in cand si zambeste cu tatica in gura. Intaia oara cand am vazut-o, am ras in asa hal ca s-a speriat saracuta si mai sa planga. Inca ceva pt fetele mele din yahoo, imi pare rau ca nu sunt prezenta printre voi la conferinta, multumesc ca va ganditi si la mine, dar e toiul noptii aici si dorm ca ursul. Gasesc invitatia si-mi zic in gand ca iar v-am ratat. Ce sa fac? M-a pus micuta stapana cu botul pe labe si dorm noaptea intreaga, altfel risc sa daram peretii cu umerii in decursul zilei. Am citit articolul de pe prima pagina legat de alimentatia bebelusilor - 4 luni..... si mentioneaza undeva acolo cum ca trebuie introdusa mancarea solida inainte de 4 luni in cazul bebelusilor hraniti cu formula. Ce facem ii dam bice incepand pe la 3 luni - 3,5 luni? Voi cum v-ati gandit? Acum va sarut dulce pe toti! Sa aveti grija tare de voi si bebelusi! O zi excelenta si multa sanatate! Ana & Raluca Maria Burtch "Cand iti ploua in suflet, fa-ti umbrela dintr-o bucurie! http://community.webshots.com/user/anapharm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata ...pe la pranz! ieri moata mea a dormit foarte bine iar noaptea a avut program de frecus, toata noaptea s-a fatait, ba vroia sa suga si dupa ce tragea de 2-3 ori "pierdea" tatica (intentionat cred) ca apoi sa inceapa scanceala, m-a disperat toata noaptea! pe urma la 9 dim a luat-o somnul ...si pe mine o data cu ea, asa ca am dormit pana acum! Ana, la noi faza cu trasul de par e de mult, isi infige cu asa pofta mana in par si trage ca mi-e mila, sigur o doare ...dar nu plange, ea plange la alta boroboata ...cand isi baga degetele in ochi [:D], ii testeaza si pe ei, nu numai parul[:D]! Roxi, mai cauta cardul, si eu il "pierdusem" si pana la urma l-am gasit! Papa, am citit despre intilnirea voastra de la Konstanz, super! taticii merita toata lauda, au fost model de model [:D]! trebuia sa povestesti de mici ca sa-mi aduci aminte ca vreau si eu ...de cand am mancat atunci inainte sa nasc, stau cu gandul la un mic mare [:D]! Olivia, am vazut pozele cu puiutul tau, e tare scump si dulce, sa va traiasca! hai ca va pup, pana mai doarme iubitica ...ma duc sa mananc micul dejun [:D]! aaaa mi-am amintit: cum ramane cu intilnirea de la Baby Expo? cine vine si in ce zi sa ne intilnim? Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CAtrina se tragea de par pina raminea cu el in mina :-) Si urla de mai mare mila c-o cafteste cineva:-) Acum se apuca de par da finutz si e semn ca o sa se culce...si daca o tragem noi usor de par din loku ala al ei adoarme :D (nu pt mult timp:D) Mei sambata fac mici:D:-))))))))))))))) Rain da tze jena sa-i zici pe nume lui micu mare?:-))) aka mic_oi[papica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata...e, nu am mai cautat deloc card-ul, l-am anulat si gata. acu' 2 saptamini dureaza sa mi-l dea pe ala nou...ce rapiditate! in orice caz, precis apare cind o sa vina ala nou. noi am mincat si acum stam in scaunel si ne uitam cu interes la panterutza. aici e o vreme supervba si calda - bine ar fi sa o tina asa pina in martie, nu?[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...