Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Punctele negre


Pucku

Recommended Posts

Kylie - Cum adica le intepi cu acul ? Nu ti-e teama ca intepi prea adinc ? Si acul ala trebuie dezinfectat de fiecare data cind il bagi ... nu e cam complicat ? Pucku - pare f interesant instrumentul ala, eu am zone pe anumite parti ale nasului unde nu prea pot sa ajung cu mina. Si functioneaza ? Oare cum am putea sa-l cumparam si noi, in RO ? Cit despre revenitul punctelor ... eu cred ca nu e cazul sa ne facem iluzii, ca se refac oricit de bine le-ai scoate, pt ca ramine o secretie a pielii in zona respectiva, care mai devreme sau mai tirziu se transforma din nou in punct negru. eu am incercat la un moment dat, dupa ce le scoteam, sa ma dau cu o crema pt adolescenti, anti-sebum. Crema avea un efect astringent, inchidea porii, dar si diminua secretia de sebum si punctele se refaceau mai greu. Cind m-am dat eu era ceva pe baza de grepfruit de la Yves Rocher, dar cred ca au mai aparut si altele ... Boghi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Normal ca nu fac niste cratere cu acul, ci doar varfului nenorocitului intep, asa iasa mai usor, am citit asta si pe un site cu sfaturi cosmetice. Acul de gamalie sau un ac de la seringa este perfect, pentru ca e subitire si merge usor dezinfectata. Eu dezinfectez de vreo 3-4 ori in toata operatiunea. Ce sa fac.. doar asa vor sa iasa![bang] Chiar acum ma pregatewsc sa le vin de hac [:D] Si chiar mi-ai dat o idee buna, o sa aplic putina zeama de lamaie pentru cateva minute!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu uitatzi: masti cu rosii (proaspete, nu fierte sau altceva)- gasitzi una mai storcita in frigider, care nu merge la salata, taiata feliutze, nu prea subtziri si unsa pe fatza, cu tot cu samburei. Dupa 6-7 sedintze sa vedetzi cum actzioneaza [box] asupra tenului cu tendintza de puncte negre. Pupici, Vera [mamica] lui Vladimir
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc gama Pure Zone-gelul exfoliant e foarte bun,crema regresanta are o textura foarte fina si intra imediat in piele.Puncte negre nu imi mai apar,adica stiu ca sunt acolo,dar nu mai sunt negre :) In lipsa ustensilei lui Pucku,dupa o baie de aburi puteti incerca sa scoateti punctele cu simpla pasta de pix.Da,cu capatul celalalt al pastei,aplicati cerculetul pe punctul negru si iese. Si parca gandacelu recomanda pe forum,pt puncte negre,bicarbonatul de sodiu cu ceai de musetel.Curatati bine fata si apoi o tamponati cu ceaiul in care ati pus o lingurita de bicarbonat-se gaseste in alimentare. http://community.webshots.com/user/jane_noneyabusiness
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e luat sfatul din cartzile de cosmetica ale Ludmilei nu-stiu-cum (au ramas la mama) pe care le tot citeam in facultate (ma batea maica-mea la cap toata ziua sa-mi pun masti - castravetzi, rosii, banane, branza de veci, albus, iaurt - daca stau p-acasa si citesc cursuri si sa spal vasele cu manusi, sa nu-mi stric manusitzele, ca lifting la mana nu potzi sa faci la batranetze si-tzi aratzi varsta cu riduri si maini zbarcite). Ustura un pic (e masca astringenta), dar mi s-a parut ca merita (eu am tenul foarte-foarte alb si se vedeau punctele alea nenorocite imediat)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by AYUMI
Sorina,crema exfolianta si masca de argila le-ai cumparat de aici,din Japonia?Daca da,imi poti spune si mie cum se numesc?(in japoneza)
Sa vezi ce surpiza am avut,am gasit la farmacia americana pudra de argila din Romania,Ana Aslan. Am facut ochi cat cepele mai ales ca eu in tara mereu foloseam si mi-a prins foarte bine.A fost cam scumpa,ce-i drept,cam 1900 yeni - 3 pliculete. Iar crema exfolianta o gasesti la orice magazin cu produse cosmetice,eu mi-am luat de alune ,mi se pare buna.Trimite-mi adresa ta de mail pe pm si-ti trimit o poza cu crema,si asa o poti dibui mai usor. Sorina. "If you respect others,they will respect you!" [foto][url="http://community.webshots.com/user/sorina1982"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...