Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Iasi (7)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Veve multumim de pozici! Ce mare s-a facut Ilincutza!Si-i frumoasa foc!Pupicei dulcei de la Mihnea si mami! Trag nadejde sa mai gasesc olecutza de timp sa o sun pe Carmenica poate reusim sa ne vedem! Adi,las ca trece repede. Eu lui Mihnea i-am spus ca tanti ne face injectie ca sa fim sanatosi si este exact ca o piscatura de tintzar.El a plins un pictz,dar si-a revenit imediat cum l-am luat in brate![flo][pup] Succes la vaccin! Cristina si Mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Victorie! Am trecut nesperat de bine peste vaccin.I-am spus Catalinei acasa ca mergem la doamna doctor sa-i faca o injectie ca sa creasca mare si sanatoasa si ea m-a completat "si puternica si sa castig medalia de aur la gimnastica?"Asa ca am mers pe ideea asta si Catalina doar a scancit putin ..caci i-am adus aminte de medalia de aur si i-a trecut,mai ales ca i-a placut masajul efectuat de mamica la piciorus.. In schimb acum ne razboim cu temperatura... Multumim de sfaturi si urari si va dorim multa sanatate.. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adi da-i nurofen acum ,iar spre seara inainte de culcare daca ti se pare ca e febra prea mare ii pui un supozitor de novocalmin pentru copii. Va dormi si ea linistita si tu fara grija ca va face febra! Dupa vaccin ,Mihnea statea ca o papusica pe pat,cu piciorul intins si se vaita ca o babutza,dar au venit in vizita niste prieteni si sa vezi atunci tzopaiala,nu-l mai durea nimic,iar febra prea mare nu a avut! Pupici domnsioarei curajoase! Cristina si Mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut si eu in fuga!va invidiez ca faceti atitea intilneli la care nu am reusit niciodata sa venim! Maria mea creste,a facut astazi 4 saptamini,o botezam pe 2 nov.la Falticeni,are colici dar numai ziua,se pare,luni mergem la cintarit si masurat(de abia astept!)....iar Teo..e fata mare.intelegatoare,si ma ajuta! Acum ne pregatim de baita,Teo a facut deja,mai ramine Maria! E greu cu doi copii mici,dar sa stiti ca de multe ori reusesc sa fac si treaba in casa,cu exceptia mincarii principale pe care o face tati,dar e si frumos; Va pup si poate cind mai creste Maria,vom participa si noi la o intilnire! Numai bine! [mamica]Teodorei(1 an si 10 luni)si a Mariei(1 luna)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am tratat-o cu Ibugesic,ieri dimineata o lingurita ,a avut toata ziua temperatura dar nu prea mare ,iar aseara i-am mai dat pentru control inca o lingurita si azi nu mai are nimic.. Si Catalina se plangea ieri ca o doare piciorusul dar cand i-a venit o prietena in vizita nu a mai avut nimic,a topait si s-au fugarit prin toata casa iar de durerea de la picior si-a amintit abia spre seara ,dupa ce i-a plecat musafira..:) Dupa cum spuneam,azi nu mai avem nimic,am ramas doar cu gimnastica si cu medalia de aur... Hai sa ne traiasca piticii! Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, In sfarsit am ajuns si eu pe forum. NU v-am ocolit insa treaba a tot fost ca sa nu mai spun ca al mic si cocolit a ajuns sa ma "revendice" si lui tata-sau si lui mama. Sunt doar a lui. Zilele astea m-am jucat cu el o gramada si l-am alintat peste masura. Face o multime de smecherii, se uita cucoada ochiului sa vada ce zic si daca i se pare - si de cele mai multe ori i se pare - ca il aprob se intoarce si repeta nazbatia. A invatat animalele - mai ales pe cele domestice - si se simte f bine sa vina sa ne arate ce stie si noi sa il aplaudam si laudam. Toate animalele care seamana cu vaca sunt "Mu mu", cele care seamana cu calul sunt "cal" sau "mi ha ha" iar pasarile sunt ori"ga-ga" ori "co-co", depinde daca zboara sau cat ii plac lui; cainele, pisica, porcul sunt de mult fumate, le stie si le spune f.frumos. MA dsitreaza cum spune la maimuta - "mai-ma"- si faptul ca toate animalelel exotice, chiar daca sunt gazele sau feline sau pesti fac precum leul - e indescriptibil, merita auzit!!! Iar la leu si tigru spune "lei-lei" iar ghepardul e "chita". Ce-o fi in capul lui? Asta noapte a dormit f. rau si l=am luat in pat la noi spre dimineata. Doamne cate pisici trebuie sa fi smotocit in vis, cate vacute si cate alte animale!!.... Mi-a placut zilele trecute. Are un castron mare in care se urca de pe la 10 luni. In ziua aia era f.obosit si voia sa se urce pe pat, asa ca, daca a vazut ca eu nu ma duc repede sa il pun pe pat, si-a luat castronul, l-a intors cu fundu' in sus si s-a urcat pe el si de pe el in pat. Apoi s-a asezat tacticos pe pernuta, s-a intors cu spatele si a adormit... De o saptamana mananca f.bine si mi-a mai venit inima la loc. Am facut si tratamentul anti-giardia si vad ca i-a priit. Tratamentul din spital nu a lasat urme si sper sa nu apara nici mai tarziu. Chestiile neplacute - despre care nu vreau nici sa imi amintesc au trecut. Am baiat mare acum. Maine plecam cateva zile din oras si sper sa avem vreme buna. Va sarutam, Alex si Carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen ma bucur ca ai revenit printre noi cu vesti bune! Ii urez muuuulta sanatate in continuare lui Alex si sa dea Domnul sa nu mai treceti niciodata prin asa ceva! Citisem si mesajul tau de la subiectul cu spitalele si m-am ingrozit![soc] Atata delasare, impertinenta , mizerie umana, e greu de imaginat![vom] Pupici lui piticut si toate cele bune![pup] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va spun si isprava noastra. Andra ieri atata s-a mai agitat cand eram in alimentara la cumparaturi ca pana la urma a intrat cu frunteaintr-un carut din ala metalic si si-a spart pielea. Nu credeam ca poate curge atat sange dintr-o crapatura de 7-8 mm. Pana la urma am ajuns la spital, lumea a chemat salvarea si uite-asa am facut o excursie cu masina de salvare a pompierilor (au si ei serviciu de ambulanta). Nu a fost nevoie sa o coasa dar atat a mai plans mititica ca mi se rupea sufletul. Noroc ca a venit sotul la timp (eram singura cu amandoi) si l-a luat pe pitic in primire, ca altfel mergea in brate la asistentul de pe ambulanta, care, intre altele fie spus, era un tip foarte de treaba si simpatic. I-a spus Andrei ca "unchiul de pompieri" si ca are si el un baietel de 2 ani jumate. Si la spital... ce sa va spun, citesc ce scrieti voi si ma ingrozesc. Acolo nu am stat decat max. 2 min pana s-a uitat un medic la rana, apoi cand a vazut ca nu e grav, a lasat-o sa se linisteasca si i-a pus niste plasturi speciali sa lipeasca bubutza. Chiar mi-a facut un compliment, a zis ca miros f bine. Nu eu miroseam :)) ci servetelul umed cu care o stergeam de sange pe micuta:) Eu cred ca miroseam... dar a altceva, dupa atata stres, ca m-au trecut toate apele pana am vazut ce are de fapt. Dupa ce s-a lovit a cazut pe spate pe ciment, dar cred ca intai in fund si apoi pe spate ca nu s-a lovit la cap (la ceafa). Ce sa mai zic ... acuma are un zbenghi in frunte de toata frumusetea si asteptam sa treaca o sapt. pana ii scot plasturii. Dar cred ca o doare, ca tot ma pune sa-i dau pup la buba[q]. Ieri i-am dat un paracetamol, daca mai plange ii dau iarasi azi... of,of,... ii seamana lu' tac-su!!! desi si el recunoaste ca la 2 ani jumate inca nu avea nici o cicatrice [bang] [url="http://community.webshots.com/user/tinatache//"]Cristina[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...