Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Mai-Iunie 2004 (10)


Veve

Recommended Posts

fetelor,bebe meu e cam marait de la un timp..maraie si cateodata chiar tzipa..dar tipa pana raguseste...chiar si in brate..cred ca-i da un dintisor,adica are gingiutza de sus un pic umflata si alba,saliveaza mult,si roade la degetel (si pe al meu cand il prinde)... mi-e un pic greu sa-mi dau seama ptr ca el oricum are gingiutzele cam albe ,am fost si la medic,mi-a dat o crema(dar nu ia trecut),oricum a zis doc ca nu e nimic rau...sper sa fie dintisorul,sa nu fie altceva mai grav... va pupic...o sa revin cu datele lui bebe,kg,cm etc Sa ai curajul sa spui da,sa ai curajul sa spui nu si-n fiecare clipa grea sa ai curajul sa fi tu [url]http://community.webshots.com/user/sandra2o[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
hai ca am scris aiurea..nu cred ca ati priceput nimic...la medic am fost cand avea el o luna,ca de atunci are gingiutza alba,atunci mi-a dat crema....sper ca am scris bine de data asta... Sa ai curajul sa spui da,sa ai curajul sa spui nu si-n fiecare clipa grea sa ai curajul sa fi tu [url]http://community.webshots.com/user/sandra2o[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eryka, vezi ai grija sa fierbi apa 2 minute inainte sa i-o dai Ayumitzei. Sa n-o fierbi mai mult ca se concentreaza calcarul... Si eu am de gand sa incep din noaptea asta sa-i dau apa. Dr. mi-a spus sa-i dau ultima masa la 10-11 pm si sa nu-i mai dau sa pape pana dimineata pe la 6-7 am. Am sa incerc si-o sa va spun. Tocmai i-am dat sa suga ultima masa... sunt curioasa daca o sa mearga. Va tin la curent. Christina, mamica lui Victor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, In seara asta mi-e cam somn, nu mai stau mult...doar asa, sa raspund un picutz la fiecare. Lauraa, noi am plecat din Romania in Ianuarie 2002 si am fost in vizita anul trecut. Uita-te la pozele lui Bianca ca am pus citeva si cu mine, vezi daca mutra mea iti e cunoscuta...eu am stat in Vasile Aaron si sotzul (Laurentiu) a stat pe linga Piata Cibin. Tu de cit timp esti plecata? Am vrut sa vad si eu pozele voastre, de care tot vorbesc fetele pe aici, dar nu stiu unde sa ma uit...? Nu te mai plinge de 2-3 kg, ca aia nu-i nimic, odata le dai jos....eu chiar am 10 si nu slabesc si disper, ca ma simt ca o elefantzica, parca asa greu ma misc...of, of....Am si zis ca la al doilea bebe (sper sa-mi revin pina atunci) o sa maninc numai fructe si legume, sa nu ma ingras mai mult de 12 kg. Christina, eu de la 5 saptamini nu ii mai dau sa suga noaptea si s-a reglat productia de lapte asa de bine, ca dimineata am exact cit ii trebuie ei. La mine seara e mai putin, insa tot ii ajunge (ea de obicei maninca numai dintr-o parte odata). Madutza plimbareatza, esti asa dragutza, cum sa ma supar mei?! Tocmai, vezi ca am ascultat de voi si am lasat fetitza sa doarma, ca de era dupa mine....Stiu ca pare falcosica in poze, dar ia uita-te pe prima pagina la listutza aia frumoasa pe care ai scris-o si zi-mi cine-i cea mai usurica de acolo, ha? Or astia n-or avea cintare bune in Canada... Pare bun planul ala de diversificare, totusi oare e bine sa se bage toate legumele deodata? Ca daca nu-i place una dintre ele, cum stii care-i aia? Vanessa, bine ai venit la noi !!! Nally, ce face Sebi, e mai bine? Saracutzul de el, l-o fi durut si pe el gingiile sau ceva...Si eu mai imi pierd citeodata rabdarea, dar incerc sa-mi pastrez calmul, ca ea saracutza daca o doare cui sa se plinga, daca nu lui mami. Si mie mi-ar place sa organizam o intilnire a mamicilor de Mai-Iunie. Ce ziceti fetele, peste 2 ani e bine? ca noi la anul nu putem veni in tara...aici e concediu de numai 2 saptamini, si daca eu ma intorc la servici s-ar putea sa nu pot sa-mi iau nici atit. Da, deci ramine peste 2 ani? Va pup fetele ca mi-e somn de nu mai pot. Lili si Bianca (10 Mai)http://community.webshots.com/user/biancutza_mamarutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sandra primii dintisori ies jos ,apoi cei 2 de sus .Poate te-ai inselat si mai ales daca zici ca el si la o luna avea gingiile albe...Sar putea ca al tau pui sa-si fi descoperit vocea si de aia tipa ptr ca i place cum suna[:D] si amea mai tipa si stiu ca sigur nu o face ca ar dureao ceva.
Christina pai eu nu reusesc sa o tin treaza nici macra pana la 10 dar pana la 11 ca sa-i dau atunci papa?Ayu adoarme in ultimul timp in jur de ora 8 si de aia ma gandesc ca peste noapte i se face foame.Nu stiu am sa incerc si eu cu apa.Sigur ca nu i dau apa de la robinet .
Dana da Ayu accepta biberonul caci in ultimul timp be mai mult lapte formula .Ea oricum a fost invata inca din spital cu bibe.
16-17 ore?Asta Inseamna ca imbatranesc mai repede decat voi[:D]
[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31632"] Povestea nasterii[/url] Eryka & bb Ayumi (03.iunie.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eryka multumesc ptr raspuns...se pare ca m-am inselat,eu nu stiam ca primi tre` sa creasca jos..asta de care ziceam eu e sus off...da ce o avea de urla asa..ca tipat de placere cum zici tu nu e...se vede ca il deranjeaza ceva...e agitat...[mamica][:(] Sa ai curajul sa spui da,sa ai curajul sa spui nu si-n fiecare clipa grea sa ai curajul sa fi tu [url]http://community.webshots.com/user/sandra2o[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sandra, imi pare rau ca printisorul tau e marait. Lasa ca isi revine el. Cand ai urmatoarea vizita la dr.? Lili, mey o sa incerc asa si daca nu ii place scot pe rand cate o leguma. Dar cred ca facute toate odata este imposibil sa isi dea seama, fata de atunci cand le introduci pe rand. BB-ii se stramba cand le introduci ceva nou, pt. ca lor le place rutina. Apoi 50% reprezinta morcovelul, deci asta o sa fie aroma principala. Medicul asta zice sa le dam direct piure, ca este acelasi lucru cu zeama. Adica daca e sa nu ii primeasca, nu ii va primi nici zeama. Azi noapte nu am putut adormi si m-am culcat la 2:30 si nici nu prea m-a lasat shtrumfa sa dorm. Sunt cam chiauna. O sa mai incerc si acum o tura. Noapte buna... Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004) http://community.webshots.com/user/padme_ami2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria,eu cred ca o sa vin cu port-bebe, cu toate ca este mai bine cu caruciorul (se simte si el mai bine si doarme si mai mult); nu stiu peste ce voi da acolo, eu stiu ca sunt cam multe scari (nu stiu daca au si rampe) Anacami (20.02.1975) si Sebastian Alexandru (26.05.2004) http://community.webshots.com/user/anacami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Eu nu apuc sa scriu decat foarte rar insa incerc sa va citesc mesajele macar. As vrea sa va intreb de ce trebuie sarite mesele de noapte? Bebele meu are 3 luni si o saptamana (sambata facem botezul)si se scoala in fiecare noapte o data sau de doua ori. Nu este bine sa manance noaptea? El se culca intre 21:30 - 22:00 si se scoala ori la 3 si apoi la 6 sau la 7 ori se trezeste la 2 si la 5-6. Doctorii vostri asa v-au recomandat, sa nu mai manance noaptea? De ce? Ah, si voiam sa va mai intreb ceva. De vreo cateva zile, bebitul meu da afara laptic dupa ce mananca ceea ce el nu prea facea. Nu da la fiecare masa dar da de doua trei ori pe zi si noaptea (tati a gasit sub patut laptic varsat de el)si ma intreb daca da de prea plin sau e ceva cu laptele meu. Mentionez ca el suge cam 10 minute dar poate acum are mai multa putere si suge mai mult, dar totusi eu nu-l fortez, il las sa manance cat vrea el. Voi ce ziceti? La doctorita nu am ajuns inca, am fost ieri dar era prea multa lume si nu-mi place sa stau cu el in ingramadeala. Sanatate si multe bucurii pentru voi si bebeii vostri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madutza spor la diversificare!Imi place ca esti tare optimista! Si eu deabia asteptam sa incep sa ii dau sa manince dar cind vad ce mofturi face citeodata imi vine sa ma arunc pe geaam[bang][bang] Aseara nu vroia nicicum sa manince cerealele.Desi cu o seara inainte isi bagase si miinile in canuta si era cu gura mereu deschisa.Am pastrat aceeasi cantitate si l-am facut la fel .Nu mai inteleg nimic.Si ii era o foame...Pina la urma l-am turnat in sticluta cu lapte si cind s-a calmat l-a baut.M-am saturat sa tot arunc mincarea ca i-o prepar.Luna asta n-o sa ne ajunga laptele ca tot l-am preparat si l-am aruncat ca ba nu i-a trebuit sau l-am pus in cereale si a mincat 3 lingurite. Am descoperit de ce nu bea sucul din bibe.Are altefel de tetina.Doamne ca mofturos mai e. Am sa incerc si eu sa ii dau pireu de morcov ,ca sucul vad ca nu prea ii place.Noi la 9 trebuia sa avem o masa de mar cu brinza numai ca nu ii place.Cind a simtit buburuzele de briza din gurita toata a dat-o afara.Incerc sa nu i-o mai fac asa seaca.Poate imi iese. Cica pina la 5 luni ar trebui sa aiba o masa de fructe si una de cerealesi 3 de lapte(180 ml).Cu fructele stam cam rau.Poate si de la dintisor este asa mohorit si mofturos.Ieri era asa apatic ca-mi venea sa pling cind il vedeam.Nu-l recunosteam.Acum sta in scoica si face kk.Intotdeauna facce dupa ce il schimb.Bag sama ca nu ii place decit in scutec nou.Desi am incercat sa respect ora poate face bobo meu la ora fixa.Neeh,n-a mers. Nici eu nu stiu cum sa ii scot masa de la 2 noaptea.Dar el maninca la 20.30-21.00 si ma gindesc ca i-o fi foame. Fetele care nu alaptati ai vosti puisori cit maninca la o masa.Doc a zis ca ar trebui sa manince 180 ml,asa mi-a si scris dar nu maninca decit 150.Iar noaptea 100.Citeodata si ziua 120ml.Eu nu stiu cu ce se ingrasa al meu copil.... De azi s-a racit si de dimi a plouat.Naspa Alina si bebe Dragos http://www.inarad.ro/dragos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...