Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Mai-Iunie 2004 (10)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetele! Mai da harnicute ati fost azi la scris!!! [pup] Mada nu vreau calificativul de gospdina!!! Ca nu-mi place!!! Ce fac, fac ca trebe, nu de placere!!! [;)] pupici la Uca!!![pup] Lili eu ii dau Danonino! E de copii! Nu e acru deloc! Si e foarte bun la gust! [pofta] Eryka uite datele lui Sebi: Nastere 2650 gr 48,5 cm 1 luna 3800 gr 54 cm 2 " 4850 gr 58 cm 3 " 6200 gr 60 cm 4 " 7400 gr 62,5 cm 5 " 8000 gr 64 cm Irinel [pup] la Strumfulet, ca e asa de zambaret!!!![il] Tinavia totusi nu e cam devreme mai, sa iasa dintii daca nu are nici trei luni[?] O chinuie asa de devreme dintisorii??? Adevarul e ca Sebi nu saliva asa de puternic la 2 luni si... Abia acum de vreo 3 saptamani m-a zapacit cu babetile ude si maneci mancate si unde si ele!!![:D] Tot ce e posibil! e mai precoce printesuca!!! [pup] Nally [mamica] si [copil]Sebastian (14.04.2004) [url="http://community.webshots.com/user/nally116"]Poze...Poze...Poze[/url] [url="http://www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu"]Poze mireasa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Iar am ajuns sa ma plang la voi: mi-e tare mila de micuta mea , ca asa mai plange si isi baga manutele in gurita , si saliveaza continuu.Nu pot sa o las din brate, acum doarme pe umarul meu , si ma rupe de spate ca a trecut binisor de 6 kg. Cine mai sufera asa ca noi? Tocmai am adaugat ceva poze la album (mai am cateva de scanat totusi), sa vedeti ce modele suntem noi!(adica am fost o data) Tina si Avia http://community.webshots.com/user/tinamesh
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Eryka m-am [8**] de papusa ta!Sunt asa de reusite pozele cu Ayumitza!Tu arati f bine.Nici nu pot sa spun care poza este mai reusita...ba cu tati la aer,ba cu Ayumi cand isi tine biberonul,ce sa mai spun de aia in care "citeste"...sunt nemaipomenite.Sa va traiasca fetita si sa va bucurati de ea! Madutza eu ii dau Rareselului numai san,iar problema diversificarii este spinoasa si la noi.Sunt la [duel] si cu mama si cu soacra pe tema asta.Nici nu stiu cum am sa fac...eu inclin totusi la inceperea difersificarii cam pe la 5-6 luni.Sanatate Ucai si un [s] din toata inima! Tina,Avia trebuie sa fie tare mandra de o asa mamica frumoasa [flo] Grate sunteti tare dragalasi! Irinel ma bucur ca flacaul este bine. Rares ii trimite [avion] virtual [:D] Nally harnicuta,harnicuta ca o [biz] Fetelor ieri tati a fost ocupat asa ca am iesit doar eu cu Rares pe afara,l-am pus in misu-pisu i-am pus un hanorac pe el cu gluga(cam sufla un vant rebel)si tipa-tipa pana la un parculet mititel-dragutel cu leagane.Acolo m-am asezat intr-un legan asa mai lat,cat sa intre [indecent] meu de mamica [grasa] si uta-uta cu caruta cam o jumatate de ora timp in care flacaul meu dormea asa de dulce!Azi,de dimineata am avut program administrativ in care initial nu am vrut sa il includ si pe Rares,dar apoi m-am razgandit.Si sa ne fi vazut pe toti trei cum patrulam printe rafturile din magazin.Rares nu a rezistat prea mult si l-a luat somnul,iar noi ne-am vazut mai departe de cumparaturi.Spre seara vin niste prieteni la noi sa ne mai vada si mai ales sa il vada pe EL,pe Raresel [8D] [url="http://community.webshots.com/album/128114678ciDMaz"] Iuliana[/url] & [bibe][url="http://community.webshots.com/album/128127225SBuxTy"] Rares[/url] (12iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult decit atit nu va pot da: Patrick s-a nascut la 31 mai , 2004, 4 kg, 50 cm, scor Apgar 8/9.V-am mai dat odata datele acestea. N-am retinut datele pentru fiecare luna. Stiu doar ca crestea in greutate foarte bine. In luna a doua avea deja 6.340kg. Pentru luna a treia n-am fost inca la medic iar acasa nu am cintar. Eu alaptez exlusiv si vreau sa incep diversificarea pentru ca baietelul nu se mai satura doar cu laptic. Noaptea trecuta m-a trezit de trei ori si era foarte infometat. LiliB, ce fel de cereale folosesti? Te asteptam cu pozele noi. GR
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi am musafiri la masa, dar tot nu am rezistat sa-mi bag un pic nasul sa vad ce mai ziceti... Madutza, mersi pentru sfat. O sa incercam sa avem grija, dar cum zicea si Erika, atita se zbate si da din miini si isi intoarce capul in toate partiile, ca cu toata grija noastra i se umplu urechile de apa. Eu am inceput diversificarea de vreo 4 zile, cu cereale. De ce? Pai m-am gindit ca poate se mai rotunjeste si ea un pic... Tina, s-ar putea sa ii iasa dintisori daca si la sotz i-au iesit asa repede. De bagat miinile in guritza si de salivat si Bianca face asa, de i-au aparut numai bubite in jurul gurii de la atita mozoleala. Poate plinge pentru ca are ea o zi mai rea...Te-ai uitat la ea in guritza, nu se vede nimic? Grate, eu ii dau cereale de orez de la Nestle. Insa ii ziceam si lui Irina, doctorul mi-a recomandat Pablum (nici nu am auzit de ele), a zis ca sunt cele mai bune. Sa stii ca mi-am facut si eu cu lapte si sunt foarte bune. Acum vreau sa-i cumpar si de ovaz si sa le amestec. Madutza sau cine face listutza aia, uite aici datele lui Bianca: nastere 3.350 kg 52 cm 1 luna 4.100 kg 55 cm 2 luni 4.770 kg 58 cm 3 luni 5.300 kg 60 cm 4 luni 5.580 kg 63 cm Aaaa, iar am o intrebare: de vreo 3 zile i s-a facut o mica rana Biancutzei de la elasticul de la pampersi. E rosie si parca i s-a si dus un pic pielea. Cred ca din cauza ca se tot intoarce pe burta si i se freaca pampersul, ca are numai in partea stinga. A mai patit cineva? Ce ma sfatuiti sa fac? Noi am incercat sa protejam locul ala cu niste vata, dar degeaba ca se misca vata. Va pup acum fetelor, ma duc sa vad de mincare. Lili si Bianca (10 Mai)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili si eu ampatit asta, dar la cutele de la piciare! I-am dat cu Bepanthen! si i-a trecut in Dou zile!Am patit-o si cu scutecul incearca sa il prinzi mai bine! acu nu stiu unde exact a facut rana puiul scump![il] Pupici![pup] Intru mai tarziu ca avem musafiri! Am pus poze la luna 5!!! Nally [mamica] si [copil]Sebastian (14.04.2004) [url="http://community.webshots.com/user/nally116"]Poze...Poze...Poze[/url] [url="http://www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu"]Poze mireasa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru LiliB: nu prea stiu dar ma dau si eu cu parerea. Incearca sa-i dai locusorul acela cu un pic de crema si dupa ce a intrat crema bine in piele , da cu un pic de praf pentru bebici (calmeaza durerea). Sa nu pui mult pentru ca poate ajunge in plamani la bebic. Si altceva, cumpara-i pampersi cu un numar mai mare. Noi suntem deja la patru (cruisers) si baietelul meu nu are probleme. Chiar daca medicii nu prea recomanda talkul pentru bebici, eu il folosesc (cu masura) pentru diaper rash si functioneaza de minune. Pupici la toti. Mamica si[copil]Patrick(31 mai,2004/4kg,50cm,scor Apgar 8/9)poze http://photos.yahoo.com/gratepeter
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!!! Madutza eu ii dau lui Stefa numai latic de la mine. Si nu incep diversificarea pana la 4 luni jumate--5. Vad eu. O sa pun si eu lista putin mai tarziu. Tinavia si fetele care au probleme cu salivatul bebeilor. Nu e regula ca tre sa-i iasa dintii daca isi roade pumnii si saliveaza. Aceiasi poveste am avut-o si eu cu Andrei pe la 4 luni si i-au iesit dintii la 10 luni. Stiti ca sunt un fel de jucarii special facute sa roada bebeii pe ele atunci cand ii mananca gingiile? Va las ca tre sa-l culc pe Stefa. Dana--mamica de 2 baieti--Andrei si Stefan(21 Mai)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele lui Ingrid i-a iesit un coltisor de dintisor! (adica mugurasul ala). De asta mititica nu mai dormea noaptea, si inca nu doarme chiar asa bine, da' parca s-a mai reglementat nitel, si tot maraie ziua si-si suge pumnisorul cu atata ciuda :)) hehe, deja la 4 luni jumate! am vazut si io ceva poze, Irinel, ce flacau voinicel si dragalas ai, si Eryka, ce scumpete de Ayumi, si tu ce bine arati, si Madutza, Mariuca ta e o dulcica si tu la fel :)) si restul de poze, tre sa mai vad. Madutza, si io o hranesc pe Ingrid numa la san, si ma gandesc sa mai astept cu diversificarea. da' io am citit intr-o carte despre alimentatia bebeilor ca sucul se face din morcov(de ex) dat pe razatoare- am sa ma mai uit sa fiu sigura. ma duc la fata mea,ca maraie, pupici,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...