Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Mai-Iunie 2004 (10)


Veve

Recommended Posts

Uffffffff, n-am apucat sa citesc ce ati scris si nu stiu daca apuc, da macar raspund la ce apuc sa citesc. Lili, mersic de raspuns, eu de marca aia de care ti-a zis doctorul nici nu stiam. Bine ca mi-ai spus ca unele pot contine lapte praf ca habar n-aveam. O sa ma orientez. Asteptam pozicile. Sa stapaniti sanatosi camera. Intr-adevar trebuie sa aveti mare grija sa nu intre apica. Eu tin pe cat pot o mana sa protejez urechea si pun apa cu cealalta (tin dusul foarte aproape de cap). Eryka mersic, esti o draguta. Ce bun sotior ai, lasa ca e bine, asa se ajuta sotii intre ei la nevoie, nu? Madutza, ufffffffffff, sanatate multa si grabnica. Tu si Uca ati facut cu randul in ultimul timp. Sper sa fiti bine amandoua de acum. Tinavia chiar sunt curioasa daca e vreun dintisor ca prea are toate simptomele caracteristice. Tine-ne la curent. Madutza eu inca alaptez si o sa diversific la 4 luni, deci peste vreo 9 zile. De ce? Asa zice doctorul :-) Apoi mie chiar imi pare ca bebele meu ar vrea lucrul asta, am uneori senzatia ca i-ar prinde bine si altceva decat lapticul meu. Poate e paranoia, da asta simt. Si apoi, sigur n-as scapa de mama-soacra ca asa se introduce in Romania in general. Da eu chiar vreau sa ii diversific papica. Oricum tot laptele va fi principalul aliment, caci diversificarea se face treptat-treptat. Tu nu esti decisa? Nally, Srumfuletul intoarce pupicul pentru Sebi.[pup] Tinavia, am citit al doilea mesaj; eu zic sa intrebi doctorul daca poti sa ii dai niste Tylenol sau paracetamol din nou. EU asta stiu ca se da. Multumim Iuliana. Jambonul meu trimite un pupic de grasun lui Raresel. Ce cuminte e baietelul tau... Lili ce zice Bianca de cereale? u rana, daca i-ai da cu putin ulei de bebei? La al meu s-a intamplat la incheietura ca are pliuri nu gluma si a fost ok cu ulei. Piatra Lunii felicitari pentru dintisor!!![bis][bis][bis] Saracuta Ingrid ce-o fi suferit. Bine ca o sa ii treaca acum. Madutza am uitat, am citit ca se pare ca pe la 4-5 luni copiii primesc mai usor noile alimente, iar daca sunt prea mari e posibil sa le respinga, sa fie mai mofturosi. Ce amuzant tati al vostru tanti administrator... Mai fetelor, eu banui ca invitatia aia se cam expira pana la ora asta, asa ca eu zic pas...:-(( Ete va pun si eu listuta da sa stiti ca noi nu ne-am dus la control chiar la 1,2,3, luni, mai difera cu cateva zile... la nastere 3,760 kg 53 cm 1 luna 4,900 kg (nu stiu lungimea) 2 luni 6,900 kg (nu stiu lungimea) 3 luni 8,100 kg (64 cm) Totusi eu maine verific cu sotu' ca parca ma cam lasa memoria si nu stiu daca le-am mai incurcat, da prima si ultima sunt sigur corecte. Pupici la toate fetele si bebeii lor http://photos.yahoo.com/irinoiu Irina si [copil] Jambonel (Daniel dupa botez) Data nasterii: 28 Mai 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
uau, ce fain, fetitele, va vorbiti pe mesenger!:) hai, scurt de tot, hop si io: lia la nastere: 3.270kg, 52.5cm luna 1: 3.750kg, 56cm luna 2: 4.750kg, 59cm luna 3: 5.800kg, 62.5cm luna 4: 6.670kg, 66cm ...si ne apropiem de luna 5 (peste o saptamina are lia 5 luni, uaaaa!:)) dar nu a mai luat chiar un kil in luna asta, asa cred io. sa vedem. fetelor, ma iertati ca nu va iau pe fiecare la rind, dar sint foarte obo si miine dimineata ma scol la 6:15am ca tre' s-ajung la o conferinta pe 8:30am la vreo 50 de mile de-aici..... dar promit sa incerc sa 'recuperez' cu cititul si, mai ales cu scrisul, miine, cindva. pupici zdraveni!!! mona si [copil] lia (24.04.2004) www.seansimon.com http://www.imagestation.com/album/?id=4286337099&mode=invite&slideshow=1 http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961 - povestea nasterii liei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Heloo harnicutele[pup],
Mey mey dar ce a-ti mai scris.Nici nu stiu cui sa-i raspund mai intai.
Hai sa incep cu mine ,Mey ce o fii cu Ayu ca azi noapte la ora 2 noaptea iar a s-a trezit si nu mai avea nici un kef de somn[bang] uff doar nu o avea de gand acum sa-mi faca tot asa noapte de noapte.Zilele astea am avut noroc ca a avut al meu liber si azi nopate iar i-am plasat-o lui ,iar eu am bagat somnic,pai nu?Macar sa profit si eu cand are el liber .Dar de maine gata incepe iara munca si nu mai pot sa ma mai lafaiesc .Oare ce am sa fac?Am sa rezist?Mey dar cum isi mai skimba bebeii astia programelul ,eu care ma laudam ca ce-mi doarme fata cate 8 ore in continuu ,iata ca acum se trezste in miezul noptii ,si nu asta ar fi problema ,dar mai nasol e ca nici nu mai vrea sa doarma.Cred ca e si de la faptul ca a inceput sa-mi adoarma devreme adik pe la 7 si juma` si mititica normal ca la 2-3 noaptea e gata de atata somn.Dar am tot incercat sa o tin seara mai mult dar nu am cu cine ma intelege .Uf uf.
Nally si Madutza mey ce as vrea si eu sa stau la barfa cu voi pe messenger ,dar cum sa fac?Ca e problema asta de fus orar ,Oare ne-om gasii sa stam la vb?
Madutza pupa mama de Ayumi o mamica de Marioara ,ca tare harnicutza esti tu [flo]Mersic ptr listutza.Sa stii ca eu nu mai alaptez exclusiv ,de fapt cred ca stii asta ,ca am cam avut probleme inca de la inceput ,asa ca acum mai mult bibi sa traiasca .Eu am inceput saptamana trecuta de Luni sa-i bag zeama de morcov in laptic putin cate putin ,iar acum am ajus la suc de mar de abia suntem la 50 ml.De ce am inceput?Nu stiu ,asa mi-a venit ,am simtit ca e cazul sa-i mai bag si altceva ,de la 4 luni incep si cu cereale de orez sa-i bag cate o lingurita in laptic,poate atunci imi va dormi si mie mai bine noaptea,sper macar.Mada sa-ti traiasca sotiorul ,uff ca ce ne-am face fara ei?Eu un am ajuns la concluzia ca tare greu ar fi sa cresti un bebe singurica si kiar i spune-am si lui ca ptr a creste un ebbe e nevoie de 2 persoane.Pai eu una singura cred ca as innebuni.Si eu cu intarziere ,sa-ti traiasac fata ,si felicitari ptr cele 4 luni inplinite,scuze de intarziere.
Anacami dragutul tau de Alexandru tare e scumpic,mai asteptam si alte pozici.Mie asa imi place sa ma uit la bebelusii vostrii.Cred ca niciodata nu ma sa ma plictisesc de privit la pozele cu bebelusi mai ales la cei de aici din grupa noastra.
Piatra lunii tare as vrea sa-ti vad si eu ingerasul de fetitza [flo] kiar si pe tine ,ca nu te-am vazut niciodata[q] .Am scris mai sus cam cum doarme Ayu in ultimele zile ,cred ca toti bebeii au cam inceput sa doarma asa mai iepuraste ,vad ca cam toate ne plngem de asta.Doamne ajuta sa-si revina toti la un program bun si ptr. noi.Si zici ca Ingrid are un mugurel ?Felicitari .Si la cati mai multi dinti frumosi si sanatosi.
Tinavia Poate intr-adevar i dau dintisorii ,i doresc Aviei tare sa treca repede peste astea si daca se paote fara dureri.Noi inca nu ne plangem de dinstisori ca nu vad inca nici unsemn dubios.M-am uitat si la pozele voatre ,sunte-ti superbe ,iar bebelina [pup]o scumpica.
Pd si la tine apar dintisorii?Mey mey ca a inceput sa se lase cu dintisori pe la noi pe aici.[:)]
Lili B mhh oare ce ai putea sa faci cu scutecul ala care i face rana aia?Nu stiu ce sa zic ,intr-adevar poate o crema si mai stiu si eu poate sa-i pui un pansament care sa stea fix pe zona respectiva sa nu se mai miste de acolo ,macar pana se vindeca locul.Sau... cand i pui scutcul sa-l pui pste bluzitza ca sa nu stea pe piele .Imi inkipui ca se kinuie puiul tau.un [pup] dulce ptr. puishor.
[foto][url="http://community.webshots.com/user/ayumi03"] Poze cu Ayu [/url] - si - [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31632"] Povestea nasterii[/url] Eryka & bb Ayumi (03.iunie.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monet acum am vazut si postarea ta ,ca eu ma apucasem cu ora in urma de mesajul asta si apoi l-am lasat asa deskis ,ca m-am dus sa-mi adorm puiutza.Intre timp tu ai aparut asa ca hop sa-ti dau un raspuns.
Cum sa ne suparam ca nu ne raspunzi la fiecare in parte?Noi ne bucuram ca macar ne dai de veste ,uff la cata treaba ai tu [pup] inca putin si face 5 luni ce frumos,crestem crestem .Va pupacesc mult de tot. [foto][url="http://community.webshots.com/user/ayumi03"] Poze cu Ayu [/url] - si - [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31632"] Povestea nasterii[/url] Eryka & bb Ayumi (03.iunie.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetele!!![biz] Mona succes la conferinta! Mey ce lunganica e Lia!!! Foteomodel ce mai!! Ca e si frumoasa foc [ispita]... sa te tii nene cand o fi mare! Am vazut la stiri ca o bruneta cu ochii albastrii a castigat titlul de Miss America! Nu e Lia bruneta, dar are ochii albastrii!!! [;)] Maria sa-i fie de bine micului crestin!!! [pup] pentru el si [flo] pentru mami! Eryka incearca sa ii intarzii ora de culcat treptat! Azi 10-15 min, maine juma de ora! Pe Sebi il culc la 9 seara si doarme pe ceas pana la 12 noaptea cand se trezeste sa pape - in somn! Saraca de tine cu trezitu lui asta mica! Stiu cum e, ca si al meu mai are nopti din astea [bang], dar is mai rare! Da' si atunci imi vine sa ma urc pe perete de somn si ciuda ca nu doarme si el ca omu normal! Saracu' nu aare nici o vina da ' iooo ... ce sa zic!!![alcool] In legatura cu conferinta pe mesenger ... da-ne ID si vedem noi daca ne nimerim!!!! [;)] Irinel ce diferenta de fus orar e? Ca nu imi gasesc ceasu care imi arata! Poate cine stie... [flo] Mada nu te-ai tezit??? Pe unde umblii??? [pup] Pupicei [pup] Nally [mamica] si [copil]Sebastian (14.04.2004) [url="http://community.webshots.com/user/nally116"]Poze...Poze...Poze[/url] [url="http://www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu"]Poze mireasa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! na c-am facut si noi oki acu- e 9. A cam dormit fata mea vreo 12 ore, cu pauze de mese la 2 si la 6. Desigur cu adormit peste vreo ora, mai ales prima data, ca atunci o pun iar in pat, dimineata o pun de obicei cu noi in pat, si adoarme mai repede. Ca asa se mai trezeste la orice zgomot, daca se foieste taica-su in pat, gata si ea! uf! Eryka, da-mi adresa ta de e-mai lsi-ti trimit poza, cum a facut Monet. Monet, bafta, draga de tine, mai ai timp de noi nitel! ma duc ca face scandal Ingrid, vrea papa, sper sa revin mai incolo.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ete p-acilisea sunt. Am dormit pana la 10:10[^], fitzi atente ca e 10:22 si eu deja v-am citit. Fi-mea sta in patutzul ei si vorbeste cu ursuletzii cred. Nu va raspund acum ca ma duc sa beau un ceai cald pt. catutz. Poate vin sa bem cafelutza impreuna[;)]. Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004) http://community.webshots.com/user/padme_ami2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...