Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Mai-Iunie 2004 (10)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Meeeiii furnicutzelor, pai de ieri de la amiaza pina azi ati scris 3 pagini ?????!!!!!!!!!!!!!!! Noi am avut niste musafiri la masa si dupa ce au plecat, am plecat si noi si a ramas totul vraiste prin bucatarie. Si eu, in loc sa profit acum ca doarme fetitza si sa fac treaba, hop la calculator....voi ce bagati mei in forumul asta, niste droguri, ha? Fetelor, am facut ce ati zis voi cu rana aia a lui Biancutza. Am luat pampersi mai mai, i-am dat cu crema muuuuulta, aseara am lasat-o fara pampers si o si spal cu apa caldutza de fiecare data cind o schimb, ca pina acum doar o stergeam cu servetele umede. In dimineata asta pare ca arata mai bine, oricum dupa-masa o sa mergem la farmacie sa luam ceva. Va multumesc pentru sfaturi. Madutza, nu stiu daca ti-a raspuns cineva la intrebare, eu stiu ca 1 mililitru = 1 gram. Daca vrei, poti sa cauti pe google metric convertor. Dar nu ne-ai zis cit a papat Uca...eu sunt curioasa cit mai papa ei acum. Frumoase listutze ai mai facut ! Piatra Lunii, deja mugurel de dintisor ? Felicitari! Si a mea doarme iepureste ziua, dar culmea ca numai in casa o deranjeaza zgomotele, daca doarme afara n-are nici o treaba. Imi trimiti si mie pozele, te rog. Adresa e lberghea@pppoe.ca. Irinel, sa stii ca Biancutzei ii plac cerealele. La sfrisit vrea sa pape si castronelul. Aseara i-am facut destul de mult, cam 60 ml lapte si aproape 4 de cereale si a papat tot. Oooofffff, ca as mai fi scris, dar nu ma mai lasa Bianca...va pup Lili si Bianca (10 Mai)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey pietricico, mai bine postai pozele, ca asa te-am pus rau la munca[:-)))][:-)))][:-)))]. Lili, merci de sfat, asa o fi. A mea a mancat aseara 80ml ultima data. Dar sa stii ca ea nu mananca la program. Are sa zic 5 mese mari pe zi si apoi mai mananca aproape din ora in ora, cateodata mai des, cateodata mai rar. Si atunci mananca destul, cred ca cel putin 50ml. Dar aseara cam ramasesem fara laptic cred. Oricum mie imi ajunge lapticul cam la fix, dar ata timp cat a luat in greutate mai mult decat la carte, eu zic ca e ok. Vreau si eu la babyexpo si chiar veneam, dar acum untem intr-o mare pana de bani, deja tb. sa ne imprumutam a doua oara saptamana asta. E, se mai intampla...Daca sotul meu si-a schimbat munca, nu a luat salariu 1 luna jumate. Vreau si ioooo[q][q][q] la babyexpo!!!! Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004) http://community.webshots.com/user/padme_ami2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai dragutelor, dar aveti o viteza la scris...sa nu va prinda radarul mey! Eryka , si la noi se intampla la fel:Avia adoarme pe la 7 1/2 fix , ca de a trecut ora face ca toti indienii, si uneori doarme pana dimineata (cu pauzele de masa de rigoare bineinteles) , dar de foate multe ori o apuca vorbitul si cantatul la 2-3 dimineata !Si atunci imi vine mie sa fac ca toti indienii , dar ne jucam un pic(cam o ora) dupa care incepe sa caste si se intoarce la somn. Nu la fel se intampla si la mine , caci eu tare greu mai adorm! Iuliana , Rares facea kk mai greu dintotdeauna?? Ca eu incerc sa o trec pe Avia de la laptele meu(ca acum il mananca doar din sticla , si mor pana ii umplu 150ml) la formula. Acum a inceput sa primeasca formula binisor , avem insa probleme la iesire!Poate imi dai tu un sfat ! Nally , cum faci mai sa adormi puiutul langa tine , ca Avia de cand am trecut-o la ea in patut pe la o luna jumatate , nu pot sa o tin langa mine!Ori o tin in brate , si poate sa si doarma acolo , ori la ea in patut. si pe timpul zilei , nu doarme decat pe burtica , de nu pot eu inchide un ochi. Hai sa caut datele aviei pentru lista Medutzei! Poate ne inveti si pe noi , cum poti sa faci atatea lucrusi intr-o zi:cumparaturi , gatesti , cresti copilu', si ne tii si pe noi toate in alerta ? Sa te tina Dumnezeu tot asa! Tina si Avia http://community.webshots.com/user/tinamesh
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata fetelor ne-am linistit si noi...mi-am plimbat flacaul prin Herastrau,a venit tati si ne-a luat acasa.Am ajuns cu Rares acasa adormit si l-am lasat in carut,unde a mai dormit vreun sfert de ora,i-am facut baita,a papat si acum doarme iar noi assteptam sa se faca gogonelele sa mancam ( facem o salata de gogonele [pofta]) Tina,imi pare rau ca si Avia are probleme cu fufu.Ce sa iti spun,Rares a iesit greu de mic si asta numai de la lapticul meu.Am inteles ca sunt multi copii care de la formula fac mai greu...poate daca o ajuti cu ceai de musetel...Eu i-am dat lui Rares o perioada ba ceai pt colici,care continea menta si avea scaun asa mai tare,ba ceai de musetel si atunci era prea moale si in ambele situatii trebuia sa il ajut eu sa faca (nu am lasat sa treaca o zi fara sa aibe scaun...asa am considerat eu ca este bine...).E,pana cand m-am hotart sa nu ii mai dau nici un fel de ceai ca prea il zapaceam si parca i-a mers mai bine.Iar acum face de cateva zile singurel,se cam chinuie este adevarat,dar suntem pe drumul cel bun. Madutza [flo] pt listute Nascut G - 2,900 L -49 cm. 4 saptamani G - 3,6oo L - 54 cm 8 saptamani G - 4,400 L - ? 12 saptamani G - 5,450 L- 60 cm Lili ma bucur ca Biancutza este mai bine.Nu am apucat sa iti spun ca pe Rares al nostru cand era in burtica la mine o luna de zile l-a chemat Bianca (inca nu stiam daca este baietel sau fetita [:D]) Piatra Lunii felicitari pentru primul dintisor! Anacami,Paloma chiar mi-ar place sa ne vedem!Daca am inteles eu bine ne-am adunat pana acum 5 mamici,nu? Voi doua,Maria(care a fost cu ideea),Nally si subsemnata. Nally [pup] Eryka hai ca ne nimerim noi sa vorbim! [url="http://community.webshots.com/album/128114678ciDMaz"] Iuliana[/url] & [bibe][url="http://community.webshots.com/album/128127225SBuxTy"] Rares[/url] (12iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor voi scrieti nu gluma!!! Hai sa dau si eu datele de greutate La nastere--2,700 kg si 48cm la 1 luna --3,800kg si 56 cm la 2 luni --5,600kg si 60 cm la 3si 1/2--6,500kg si 63 cm La 4 luni nu stiu inca. S-a trezit Stefa si tre sa fug Dana, mamica de 2 baieti--Andrei si Stefan(21 Mai)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

`neatza fetelor ,
Uff ce as mai fi dormit ,dar crede-ti ca ma lasa copila mea?De cum sa trezit am luat-o cu noi in patut ca tati oricum se trezise ca sa plece la munca ,si am mai motait pe langa ea ,azi noapte iar sa trezit de 2 ori ,insa bine ca macar a papat si sa culcat repede la loc ,deci nu a mai stat huhureaza.
Mi-e mi-a venit ciclu iara cu o intarziere de 2 zile si kiar incepusem sa-mi fac ganduri ca de ce oare nu imi vine,ei na ca acum m-am linistit.Vad ca acum numai am dureri cand imi ciclu ,ma ia asa pe neasteptate ,inainte de a ramane gravi ,simte-am mereu ca trebuie sa imi vine ,aveam niste dureri de mijloc si de ovare [bang]bine ca acum am scapat de durerile alea .
iuliana sigur ca ne gasim noi ,uite ieri am reusit si am stat de vb si cu Mada si cu Nally ,normal putin si cu tine [:D]Tu toata ziua in Herastrau ai?Ce frumos .
Tinavia a mea cand se scoala noapte ,incerc sa nu prea o bag mult in seama ,mai ales sa nu ma joc cu ea,ca tot sper ca asa adoarme mai repede.
LiliB hai ca poate ma gasesc si cu tine pa yahoo.
Ma duc la fata ca vb cu jucariile .[:D] [foto][url="http://community.webshots.com/user/ayumi03"] Poze cu Ayu [/url] - si - [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31632"] Povestea nasterii[/url] Eryka & bb Ayumi (03.iunie.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, imi var si eu nasul seara ca in rest nu prea apuc :-( Acum m-am apucat sa desfac ultimele pachete dar am avut si o zi grea de tot cu bebe dimineata mai ales. Plangea in hohote si la mine in brate, ceea ce nu s-a intamplat pana acum. I-am dat in final Tylenol, a adormit si a dormit vreo 4 ore si cand s-a trezit era muuuuuuult mai bine. Nici nu stiu ce sa cred ca la doctor am fost sambata si a zis ca e ok, si a fost cumintel sambata si duminica. Nu pare totusi ca ii dau dintii. E drept ca nu facuse caca de ieri dimineata si a facut abia dupa-amiaza da nu sunt sigura ca asta e cauza. Maria felicitari si sa va traiasca micutul crestin. Mona, bafta multa si sa te intorci vesela de la conferinta. Nally suntem cu 7 ore in urma voastra. Partea mai proasta e ca acum mi-e si cam greu sa intru sa pierd vremea pe internet sa o las singura pe mama-soacra, de asta si intru abia seara sa vad ce ati mai zis...:-( poate totusi reusesc...om vedea...ID-ul e irinoiu ( e la yahoo) Piatra Lunii, eu am zis sa n-abuzez, mi-a fost jena da daca se poate as vrea si eu o pozica [asia] (email: irinoiu@yahoo.com). Ma bucur mult ca a dormit fetita bine. Maria ma bucur ca acum e ok cu Alex, sa ne spui cum merge in continuare cu diversificarea. Ce fel de cereale i-ai dat. Madutzo mama nu stiu ce ma faceam cu gemeni ca tati asa voia si aveam sanse, da bine ca-i doar unu' o data ca-i de ajuns. Hihihi ce jucarii ingenioase, mi-ai dat o idee, acum sunt in cautare de pungute colorate...:-) Eeeeeee, ete ca MAria ma puse pe ganduri, nu stiu daca mai vreau pungi...:-)) Maria, ce m-a pufnit rasul, mi-l imaginez pe Alex tinandu-se cu indarjire cu manutele de cristelnita si preotul incercand disperat sa il bage in apica :-)) lasa mama nu iti face tu sange rau. Eryka sa ne spui cum a dormit Aymi. E bine ca ai reusit sa o tii mai mult. Tinavia, de ce nu poti dormi cand doarme micuta pe burtica. E destul de mare acum, nu-ti face griji. Al meu doarme si noaptea pe burtica si ce isi mai suceste caputul in somnic... Sa stii ca la puiul meu a mers cu ceaiul de musetel cand faca kk mai greu. Si acum am observat ca il ajuta daca mananc eu iaurt!!! Eryka, deja citii urmarea, bine ca ai dormit si tu mai bine. Trag si eu nadejde sa nu mai am dureri cand o veni ciclul ca taaaaaare ma chinuiam primele 2 zile. La Multi Ani Eric!! La Multi Ani Elena si Stefan (e aproape 21, la voi e deja 21 asa ca...)!!! PUpici fetele si o saptamana frumoasa! http://photos.yahoo.com/irinoiu Irina si [copil] Jambonel (Daniel dupa botez) Data nasterii: 28 Mai 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...