Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (25)


vilma

Recommended Posts

pentru Adriana:Asteptam cu interes[:)]interventia Dvs, care va sa zica eu, fiindca imi zgaiesc ochii pe ecran doar doar ai sa apari[pup].ce-ti mai face flacaul? cum a reactionat cand toata lumea s-a ingramadit sa-l vada, la tine la serviciu? Pentru toata lumea: Un weeked cat mai placut si cu abateri cat mai putine, ca urarea asta cu "fara abateri" e mai pentru zilele normale ale saptamanii[:)][:)]In weekend devenim anormale: eu vreau sa mananc nuci de la mine din nuc, asa , ca sa nu ziceti ca nu v-am spus. pentru Corina!Timp frumos si afara si in suflet, multa bucurie, sufletul multumit, inima plina de dragoste, mult zambet si starea aia de "extraordinar de bine" si traditionalul "Casa de Piatra!!!"O sa ne gandim la tine, Corina draga! Va pupa [pup][pup] Andrada 34-35[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Corina, casa de piatra [flo], suntem alaturi de tine, ascunse prin voalul tau de mireasa si buchetzelul tau de flori... nu ne vezi ?...[:D] Adriana sunt fericita ca Monti nu te-a lasat si ca aratzi bine, ca inainte de nastere. Super - ce poate fi mai frumos decat o mamica tanara si frumoasa. Cat despre denumirile neintzelese intreaba, ca de-aia suntem aici. Pucku ti-a explicat deja cateva dintre ele, daca mai sunt si altele, te asteptam cu intrebari Andrada, despre lapte de soia Monti zice ca ai voie, daca itzi place, no problem.... zi-mi si mie cum e, ca eu nu am gustat niciodata... nu stiu de ce parca nu ma tenteaza. Bucura-te din plin de nucile tale, te iertam mai ales ca ocazia este unica... Abia imi mai amintesc gustul nucilor proaspete si tare as vrea sa mai pot gusta una macar. Pucku, intr-adevar interesanta observatzia ta despre pastarnac, eu nu am sesizat si il foloseam din plin prin ciorbe. Norocul nostru ca nu prea mancam ciorbe, dar de acum am sa renuntz si la pastarnac. Meniul meu de azi: (zi de post) dimi: grepfruit + cereale + cafea semidecaf pranz: legume "aburite" seara: grepfruit, din nou [pup] O zi buna, extraordinara, minunata, mirobolanta va doresc, Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocami a venit sora-mea la mine si a trebuit sa iau o mica pauza... Asadar: 1. Andrada: Carte de vizita sigur n-avea dl. [:p], dar am vazut ridichi si azi, in alta piatza. E drept, erau mai scumpe, dar merita sa cumperi de pofta...[:)] Erau 5 000 lei legatura, iar eu le-am luat la kg, 15 000 lei. [:p] Oricum sunt pe aici, zi de zi, ca nu am trecut inca la faza a II-a!! As vrea eu...[olala] Stilul direct?? Da, cateodata imi aduce neplaceri pentru ca nu toata lumea pricepe ca-i mai bine asa, decat pe ocolite...[B)] Flacaul s-a comportat minunat: a ras tot timpul, a "vorbit", s-a jucat, a mancat si abia la plecare (dupa vreo 4h!!) a plans putin ca i se facuse somn. 2. Caro: nu ma interesau "denumirile neintelese" pentru ca in Romania nu exista asa ceva, si pana sa ajung eu prin Canada va mai curge multa apa pe Dunare...[:)] Pe mine m-a "deranjat" ca totul se invartea in jurul unor alimente pe care nu le gasesti pe aici si in jurul unor indici glicemici... Nu am vrut sa o supar pe Pucku, dar unele lucruri tineau strict de Canada si nu mi se parea locul potrivit sa le expunem. Puteam folosi PM, nu?! Sa inteleg ca nu avem voie pastarnac...Si eu tot nu pricep: trebuie calculat indicele glicemic inainte sa mancam sau nu??? [pup] Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana alimentele cu IG mai mare de 50 sunt interzise. Monti nu a avut cum sa le listeze pe toate in cartea lui, asa ca mai trebuie sa facem si noi din cand in cand un mic efort de "logica" [:D] De-asta discutam despre IG, pentru ca el sta la baza teoriei lui Monti. Daca pe tine alimentele gen paste chinezesti sau paine germana nu te intereseaza, nu uita ca pe forum sunt oameni de peste tot, poate ca pe ei ii intereseaza, nu cred ca era necesara o discutzie in privat. Este dreptul tau sa ignori mesajele care nu te intereseaza, dar nicidecum sa afirmi ca nu-si au locul aici pe forum, pentru ca tu esti in Romania si nu vei ajunge niciodata in alta parte
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus fitili In sfarsit am dormit bine. Doamne ce bine este, demult nu am mai dormit asa. Ieri am fost mai mult decat trasa cu cheia, galusca toata ziua nu a dormit mai mult de o ora dar aseara la 7.30 a picat. Eu nu am lasat-o si i-am facut baie , am fortat-o sa manance si la 8.20 dormea dusa. si a dormit pana azi la 8 dimineata. [bis][bis][bis] Asta cu somnul, ca eram restanta. Am ajuns la 77 kg, datorita lui Monti, asa ca ma tzin pe poziti. Abea astept sa vad cantarul sub 77 dar cred ca mai am de asteptat, unu ca o sa vina rusi in vizita si 2 ca vine sostul acasa si o sa mai trag cate un pahar de vin, sau o bere light. Ieri am papat asa: dim struguri + 4 feli paine integrala prajita pranz supa de ciuperci, dupa vreo 3 ore 3 mere. seara gratar de pui cu vinete si dovlocei la gratar Azi dim paine integrala cu branza si gem pranz cred ca supa de ciuperci + ceva gratar eventual daca nu ma satur, vad eu cum stau cu foamea seara gratar de ceva cu rosi si ardei in rest, no comment, a vorbit Caro si pt mine, pupici de la noi Corina si Stephanie- 18.04.04 "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ah, am uitat Corina casa de piatra Ne cheama la fel, si dimineata nu-mi dadeam seama de cine se vorbeste....[:D][:D][:D][:D] Ai grija sa nu-l lasi pe Monti in luna de miere, sau nu-l lasa de tot. Pupici Corina si Stephanie- 18.04.04 "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru urari! [flo] Korinna, "Casa de piatra", multa fericire si o nunta ca-n povesti! [bis] Asteptam poze. Caro, merci pentru explicatii, intr-adevar uitasem partea cu pastele chinezesti. [:D] Singura nedumerire era legata de IG-ul 35, atata tot. Andrada, hihihi, chiar am citit aproape tot ce-ati scris de cand am plecat, dar nu am foarte multe intrebari...Imi plac si mie nucile verzi. Pofta buna! [;)] Adriana, felicitari pentru ca ai ajuns la kg dinaintea sarcinii, sper sa-mi iasa si mie figura, ca m-am saturat! Intrebare: laptele ala de pana la 2% este permis si la micul dejun glucidic? Vrabia... ...Ehehe...ultimul week-end fara Monti...[pofta] [:D][hop] Week-end placut. [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

She wolf tot ce are IG intre 35 si 50 se consuma dupa regula glucidelor, adica nu pot fi combinate cu lipide (exceptzie peshtele), si evident daca sunt fructe, dupa regula acestora, adica singure si cu pauza de minim 20 minute dupa, si de preferat dimineatza si seara ca ultima masa (pentru ca altfel ar fi ceva probleme de fermentatzie) Bucura-te de ultimul weekend fara Monti...[alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...