Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (25)


vilma

Recommended Posts

Bine v-am regasit, incet, incet, revin si eu la monti. Meniul de azi: dim:pepene rosu, 1/2 cafea la 9.00 iaurt 0.1% cu felii de grau pranz cred ca o cutie branzica de casa seara: mancarica de fasole verde cu pui intre mese (inaintea lor) mere si struguri Va pup Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, fetele! Claudita: bine ai revenit printre noi!! Las' ca recuperezi tu...Si cum a fost?? Caro si Pucku: nenea Monti zice ceva de calculatul indicelui glicemic?? Ca vad ca discutiile se concentreaza in jurul acestuia...[bang] Trebuie sa tinem cont si de asta? Cum adica nu avem voie pastarnac??? Eu nu mai inteleg nimic... S-a dus teoria de pana acum? Lamuriti-ma... Si inca ceva...Nu toate stim ce "vorbiti" voi acolo: Pumpernickel bread 49, noodles!! [alcool] Hai totusi sa nu monopolizam discutia cu astfel de termeni... Nu va suparati, va rog, dar parca era mai interesant forumul altadata... [pup] Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

she_wolf, bine ai revenit! eu cind am incurcat borcanele, am avut de fapt un feeling, o presimtire ca ai sa vii.....[:D] oricum, fetele s-au distrat.... adriana, nu cred ca trebuie sa stai sa calculezi indicele glicemic pentru tot ce bagi in gura..... este lista cu alimente permise si nepermise si te orientezi de acolo.... eu asa fac - daca am dubii, renunt sau maninc doar de pofta.... bibi [sofer] si [zana] scolaritza intr-a VI-a
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor Caro multumesc de urari si chiar te rog sa stai cu ochi pe mine si unde am gresit[mariaj]ca altfel nu se mai poate. Pukcu si tie multumirele de rigoare,de alaptat nu mai alaptez,nu stiu care a fost cauza dar nu mai am lapte asa ca pot tine regim fara nici un fel de problema,doar vointa sa fie. Fetelor vreau sa va intreb urmatoarele: masline verzi am voie (in salate,de ex)? iaurt normal am voie la pranz sau cina,si daca da cu ce sa il combin? dovleac(nu dovlecei)sau cum i se mai spune,bostan turcesc fiert am voie?(oare m-ati inteles cu dovleacu asta?) va [pup]Anca[mamica]si Naomi Ioana[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]Buna buna buna! Meniul, ca asta este cel mai important: Dim: iaurt Covalact 0,1% +3 felii grau expandat Pranz: mere si struguri Seara: ciorbitza de legume (admise) + vinete pe suport de ardei, ca n-am mai facut de ceva timp. In rest, fructele sunt inca peste tot, merele se dau hutza pe tarabe, este anotimpul lor, mancati cat puteti, dragelor, ca sunt extraordinare pentru cure de slabire, pentru dezintoxicarea organismului, spalati-le bine bine si daca se poate, mancati merele cu coaja cu tot, stiti ca in coaja este toata bunatatea si vitaminizarea:) Stiti, probabil ca si pentru sani sunt extraordinare merele fierte in lapte, facute pure si pus pe sani, ca masca, pentru a intari si/sau pastra elasticitatea.In fine, asta tine de alte subiecte, am tacut, gata. Va pup [pup]si va doresc o zi usoara. Andrada34 PS mesajul era scris inca de dimineatza, dar cine a avut cand sa vina pe aici? in fine , stai sa incepem cu pupaturile [pup]de rigoare, ca stim cui le dam, dam si florile[flo][flo][flo], pentru Clauditza gargaritza care a venit acasa! welcome!! Ma bucur ca esti iar printre noi, toata lumea se bucura, sa vii aici si sa te faci copil cuminte, ne-am inteles?[:)][:)] Cicoarea este super, nu simt nevoia de lapte, ca imi place gustul ei asa, pur, mirosul ala de cicoare adevarata..M-ai facut fericita Karinutza, multam, [pup][pup], tu esti mereu o dragutza, da' acum imi faceam mea culpa pentru toate conservele mele de peste din salatele de rosii, dupa ce am citit cele postate de Caro.. E aiurea.Nu-mi place ca se schimba unele reguli atat de mult pana la a se contrazice.. In fine.O sa vedem, eu imi vad de modul in care mi-am format acum organimul sa pape; sunt deschisa la nou, dar am sa aleg...dupa feeling[:)] Unul Monti, va asigur[:)] [pup]Pupici pentru gagalicea care a facut doua luni; Anca, sa-ti traiasca si sa o vezi mare si frumoasa si sanatoasa! PS pt tine:dovleacul nu e admis. Fug.toate bune pentru fete tot A35[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus fetelor Adriana imi pare rau daca am ofensat cu ceva, eu numai am luat din lista pusa de Caro cu o pagina in urma. Pumpernickel bread -este un tip de paine umeda sa-i zic asa, neagra indeobste nemtii o manca, nu pot sa tzi-o descriu ca chiar nu stiu cum sa o fac. Insa exista 2 variante: cea uumeda, originalul, care are caramel si cea uscara, adica ca o paine obisnuita care nu are caramel. Este facuta din secara, bob intrehg dar si faina de secara. Nu stiu daca in Romania se comercializeaza astfel de paine. Eu unde stau aici am un magazin nemtesc destul de aproape si o iau direct de la sursa acum Noodles sunt pastele asiatice, sunt unele care nu necesita timp de fierbere, ci doar apa clocotita, se lasa 3 min in ea cu capac si pastele sunt gata 'Puteti in schimb consuma faimoasa fidea asiatica care este facuta din faina de fasole mungo (fasole neagra) si deci stim ca indicele glicemic de origine este foarte scazut. Cum ele sunt in plus si pastifiate si fierte in timpextrem de scurt, acestea constituie un argument in plus pentru pastele cu indicele glicemic foarte scazut' de la Monti citire Tot din lista pusa ieri de Caro am gasit ca pastarnacul = parnasip are indicele glicemic chiar mai mare decar morcovul[bang][bang][bang] Of of of Imi pare rau daca 'vorbesc' prea mult nu o sa mai fac comentari, daca am nelamuriri poate le tratez in particular[bang][bang] Corina si Stephanie- 18.04.04 "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu,ieri nu am mai apucat sa raspund dupa ce am citit ce s-s scris. Anca-Naomi -eu am citit in carte ca nu avem voie masline si nici dovleac.Sa ma corecteze fetele daca cumva gresesc. Pucku,nu te supara. Eu ma bucur ca mai puneti intrebari,care mie nu-mi vin,ca asa mai vedem si noi ce avem voie sau nu. Anca,sa-ti traiasca fetita. Meniu ieri: d: jumatate felie de piine integrala cu gem de portocale fara zahar si cafea 11.00 morcovi mici cruzi p:salata vinete,un pic de brinza cu rosii,ardei castraveti si ridichi s: cascaval,un pic de ceafa fara grasime (mezel),rosie si ardei pe la 8.30 de nervi (si pofta-sa fiu sincera) ca ma suparasem putin cu al meu sot, 3 cubulete de cioco 70%. Azi: d:juma felie cu acelasi gem si cafea 11. morcovei p: sufleu de legume (brocoli,conopida si fasole verde) s; nu stiu inca Dana si gemenii http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara bunä! Acum am reusit si eu sä citesc ultimele mesaje ... Azi am fost ca o [biz] ... Anca, sä iti träiascä micutza printesä, sä fie sänätoasä si sä vä aducä multe bucurii. She_Wolf, bine ai revenit si succes! Fetele, voi släbiti numai cu regimul Monti sau faceti si ceva sport in completare? Vä pup! Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste.(Blaise Pascal)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele. nu am mai intrat de mult timp...dar asta nu inseamna ca nu m-am tinut de treaba, adica de monti. oricum, eu una nu mai pricep nimic!!! am inceput regimul la inceputul lunii, pe 2 sept., cu 63 kg...nu ma asteptam sa dau mult jos, dintr-o data, pt ca tocmai incheiasem un regim strict la care dadusem jos 4 kg in 8 zile... ideea e, ca nu m-am abatut prea mult de la monti (poate doar ca am papat cam multa cioco heidi 70%...cate 5 cubulete/zi)... acum 1 saptamana aveam 61 kg, acul fiind intepenit acolo de vreo saptamana. apoi au venit rushii si aveam 62. dupa ce au trecut rusii, stupoare! aveam 65Kg!!!!! am crezut ca lesin! acum, la 4 zile de la nefericitul eveniment am iar 61. nu prea mai pricep ce si cum...oricum nu cedez, ma tin de treaba, pt ca am un scop maret! 50 kg (Doamne cum mai visez la hainele mele de inainte de sarcina:)) si acum meniul de azi: dimineata: 2 pirsici pranz: piept de pui la teflon + dovlecei fierti + salata de varza peste 4 ore si 1/2: 2 piersici mici, un strugure mic, 3 prune seara: un baton fibrobar + 4 patratele de cioco heidi (fara ele simt ca mor!!!!...va vorbeste o dependenta de ciocolata...) va pup si la mai putine kilograme! ariel http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc1 http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc2 http://community.webshots.com/user/alinapevliuc3 http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc4
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...