Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Maternitatea Giulesti (II)


Recommended Posts

Buna seara. Fetelor, va rog frumos, puteti sa-mi spuneti si mie nr de telefon al dr. Niculescu? Prietena mea m-a rugat sa-i fac rost de numar dar nu stiu cum...Ea nu reuseste sa ramana insarcinata si vrea sa mearga la el pentru investigatii impreuna cu sotul. Multumesc frumos.[pup][pup] [url="http://community.webshots.com/user/claudel77"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 2 weeks later...
clauclau daca prietena ta este cu probleme de infertilitate cum am fost si eu cred ca cel mai bine este sa mearga la domnul profesor marinescu nu la niculescu pentru ca dansul este chiar bun in chestii de genul asta .... pe mine tot el m-a ajutat .... hakimela te rog daca mai apari prin zona sa imi spui daca ai vazut si vreo gravida pacienta a domnului profesor .... marinescu .... sa stiu si eu ce si cum .... cum a fost nasterea cu epidurala???? a iesit repede bebelusul??? te-a durut apoi capul de la ea???? [gravi]30+[fetita]ANTONIA IOANA [pk] AMR 10 SAPTAMANI [pk] Camelia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Camelia! Uite ca apar. Da, era si una dintre pacientele dlui dr Marinescu, dar nu cu mine in salon, am intalnit-o doar la alaptat si zicea ca domnia sa nu s-a deranjat sa vina nici la nastere, nici a doua zi. Nascuse cu un rezident, unul dintre preferatii profesorului. Nu stiu cum il cheama, pentru ca la vremea respectiva nu ma interesa prea mult subiectul. De la epidurala nu te doare capul (e unul dintre avantaje), iar eu am nascut foarte repede pentru ca am ajuns la spital cu ditalatie mare. Asta era si scopul meu, sa nu stau foarte mult acolo, motiv pentru care am plecat de acasa cand contractiile erau deja la intervale scurte, regulate si al naibii de dureroase[:)] Nu stiu ce sa zic despre epidurala, pentru ca eu am primit doar o doza. Am inteles de la anestezista ca in mod normal se administreaza 3, dar la mine nu a mai fost nici timp, nici cazul. Oricum, a meritat sa fac anestezie, macar pentru afurisitul de cusut de dupa epiziotomie. Nastere usoara si curaj, trece repede!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa iti anunti medicul dinainte ca vrei epidurala, si cand nasti ti-o va face anestezistul care este atunci de garda. Daca ai putea alege insa, eu ti-l recomand pe dr. Dantis. In afara de el mai este o tipa tinerica, blonduta cu ochii verzi, foarte draguta si inimoasa, dar nu prea priceputa. Cand mi-a facut ea anestezia la a doua nastere, nu mi-a amortit decat un picior, cel drept, in rest durerile de burta le simteam ca si cum nu aveam nici un fel de anestezie. Si mai sunt cred vreo doi anestezisti. Dar Dantis este super. Se procedeaza in felul urmator: iti anunti medicul dinainte ca vrei epidurala, in sala de travaliu cand ajungi pe la dilatatie 4 vine medicul anestezist si iti monteaza epidurala, (depinde de anestezist ce pozitie trebuie sa iei ca sa monteze anestezia, poate fie fie stand in fund cu spatele incovoiat, sau culcat pe o parte cu spatele incovoiat) si apoi daca mai e nevoie iti mai adminstreaza o doza, doua trei, in fine, mie mi-a admnistrat ultima doza chiar inainte sa ma urc pe masa de nasteri. Medicul anestezist sta langa tine cand nasti. Plata am facut-o a doua zi, cand a trecut pe la mine sa vada ce fac, sau atunci cand iti scoate cateterul. Roxie, bubulutza Denisa [zana](23 decembrie 2005)si bebe Mihnea Sebastian [copil](11 ianuarie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Roxie
. Daca ai putea alege insa, eu ti-l recomand pe dr. Dantis. In afara de el mai este o tipa tinerica, blonduta cu ochii verzi, foarte draguta si inimoasa, dar nu prea priceputa. Cand mi-a facut ea anestezia la a doua nastere, nu mi-a amortit decat un picior, cel drept, in rest durerile de burta le simteam ca si cum nu aveam nici un fel de anestezie. Si mai sunt cred vreo doi anestezisti. Dar Dantis este super. Roxie, bubulutza Denisa [zana](23 decembrie 2005)si bebe Mihnea Sebastian [copil](11 ianuarie 2007)
Si eu il recomand.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

VA MULTUMECS DIN SUFLET FETELOR! Din pacate nu ced ca pot alege anestezistul...eu sper la epidurala! Va spune anestezistul cat costa? sau tre sa ma duc undeva sa o platesc? sau o poate plati sotul? eu am urmatorul control pe 16, si cica de pe 17 s-ar putea sa ne interneze si as vrea sa fiu pregatita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, iti spune deobicei cat este trusa, eu am nascut de mult, nu mai stiu cat a fost exact, oricum peste pretul trusei am mai dat cam 1 milion pentru anestezist. Cel mai bine sa iti raspunda fetele care au nascut mai de curand. Poate plati si sotul. PLatiti direct anestezistului. Inainte sa iti faca anestezia te pune sa citesti niste acte si sa le semnezi. La internare mergi jos, la camera de internare, iti cere tot felul de date, inclusiv numarul de masina cu care iesi din spital, e bine sa ai si o adeverinta ca platesti asigurarile la stat, desi mie nu mi-a cerut asa ceva, apoi te ia o infirmiera la facut toaleta si schimbat, iti da camasa de la ei, e bine sa ai tu pregatit un halat mai gros de pus pe deasupra, sosete si papuci, si tot ce mai ai nevoie in sala de travaliu, apa, vata, ceva de prins parul, niste servetele umede, in fine,tot ce crezi ca iti trebuie in travaliu. E bine sa vii tu de acasa cu aparatul de ras. Apoi te duce cu liftul la etajul 2, unde e sala de travaliu, iti da un pat si incepe balul. Roxie, bubulutza Denisa [zana](23 decembrie 2005)si bebe Mihnea Sebastian [copil](11 ianuarie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...