Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Maternitatea Giulesti (II)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui mcm
Citat:
citat din mesajul lui Roxie
. Daca ai putea alege insa, eu ti-l recomand pe dr. Dantis. In afara de el mai este o tipa tinerica, blonduta cu ochii verzi, foarte draguta si inimoasa, dar nu prea priceputa. Cand mi-a facut ea anestezia la a doua nastere, nu mi-a amortit decat un picior, cel drept, in rest durerile de burta le simteam ca si cum nu aveam nici un fel de anestezie. Si mai sunt cred vreo doi anestezisti. Dar Dantis este super. Roxie, bubulutza Denisa [zana](23 decembrie 2005)si bebe Mihnea Sebastian [copil](11 ianuarie 2007)
Si eu il recomand.
si eu il recomand. [gravi] 22+ [fetita] si Andrei (16.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Isaelena iti doresc nastere usoara! Sa fiti sanatosi! Am rugamintea ca dupa ce nasti, daca poti sa intri sa ne spui si noua, noutati: tarife, proceduri, asistente dragute. Multumesc. [pup] [url="http://community.webshots.com/album/565209870pITXRf"]Poze ..[/url] http://bd.lilypie.com/W4rsp3.png [gravi]29+ [baietel] [ruga]Doamne ajuta-ne sa ne creasca mari si sanatosi bb-ii.[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut toti copiii la giulesti cu Dr. Ion Ionut. Este the best of the best. M-am inteles super cu el, m-a ajutat enorm. In sala de travaliu am fost asistata de aceeasi moasa, cu care am ramas prietena, Marina Mursa. La cel de-al treilea am facut epidurala. Mie mi-a facut-o o tipa tunsa, roscata, cu ochelari. Tariful e de 300 lei pe care ii dai anest cand vine. La mine a fost o experienta cam urata deoarece anestezista era cam nervoasa si plictisita. Mi-a spus ca o sa-mi faca anestezie la piele sa nu simt nimic. Eu m-am asteptat dupa aceea sa nu mai simt absolut nimic, dar vezi ca atunci cand mi-a introdus acul mi-a atins un nerv, deoarece am simtit o durere ca un ciocan in stern si la baza craniului si m-am miscat involuntar. A inceput sa urle la mine ca nu imi mai face, ca eu sunt de vina, etc. Mamicutza de Luca-Sebastian, David-Tudor si Toma-Paul [url="http://family.webshots.com/slideshow/567367970ObfSiD"]Primele zile ale lui Toma[/url] [url="http://family.webshots.com/slideshow/568708209tbfsBY"]Luca, David si Toma, cei trei muschetari![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Asa cum ampromis Carmen am venit sa povestesc nasterea la Giulesti! Mitzi si eu am dat peste aceiasi doctor anestezist. daca nu ma insel nuimele dumneaie este dr Nicolau! Cat despre dl dr Ion Ionut, un om de exceptie, de nota 100! am avut placerea sa vad cum lucreaza! Cat despre mine in mare: daca ar mai fi sa nasc, indiferent de micile neplacerid e la Giulesti, as alege acelasi spital si acelasi medic. Aum sa va spun povestea mea: PE 15.12 pe la 2 noaptea m-au luat contractii, adica ma durea ca la ciclu...m-am uitat la ceas si am vazut ca sunt cam la 7 inute. cam la a treia contractie s-a auzit ca un pocnet in mine, am crezut ca e o indigestie. Eu stabilisem cu dna doctor pe 17 sa imi faca provocare, ca termenul era 25. Imi venea sa fac pipi des, cand m-am ridicat am simtit ca fac pipi pe mine! am stat asa pana pe la 3 jumate...sotul mi-a zius sa mergem la spital...eu ca o mandra nu voiam! ca eu voiam sa nasc doar ep 17... ma rog pe la 5, am plecat spre spital dupa ce mi-am verificat bagajul! in 2 minute am ajuns si la spital unde la camera de garda a venit o doctorita tanare de la sala de nasteri si m-a consultat, si mi-a zis ca e colul sters, si ca o sa nasc in noaptea urmatoare! mi s-a dat o camasa de la ei, mi-a zis sa imi iau o sticla de apa si ce cred ca mai am nevoie la nastere. in schimbul camasi mi s-a oprit un plover si un tricou, si restul hainelor le-am dat sotului sa le duca acasa. Sotul si mama au ramas la internari jos,unde lumea dormea, doar ei statea si isi framantau mainile! eu am mers in sala de travaliu, unde mi s-a dat un pat si mi-au monitorizat bb. la 7 s-a schimbat tura, pe la ora 8 a venit o dna asistenta draguta, cred ca Ionela o chema, si ea s-a ocupat de mine! este si ea graviduta in 29 de spat! sa ai dea Dumnezeu tot binele din lume, si ei si familiei si bebelului! a fost de milioane! datorita ei am nascut asa! m-a intrebat a cui pacienta sunt, si cand a venit medicul de garda l-a anuntat! ea a zis ca cel taziu la 12 ziua sunt nascuta! eu am zis ca nu, ca mai bine noaptea! intre timp ma duceam des la toaleta si am eliminat si dopul...a venit si medicul de garda, Dl Dr Pana si m-a consultat si mi-a zis ca am dilatatie 3 si nu stiu ce mi-a facut dar mi-a zis ca de acum vor incepe durerile...findca am uitat sa zic, dra mie imi trecusera orice dureri si eram ca o floare! asistenta draguta mi-a pus o branula mi-a facut doua injecti prin branula si apoi o perfuzie si a anuntat-o pedna doctor ce a facut! a venit si dna doctor m-a consultat, m-a certat ca ce era in capul meu de nu voiam sa vin la spital si a sunat-o pe dna anestezist care nu stiu ce a zis insa nu a aparut....apoi dna doctor a zis ca pleaca dupa anesteizt, si am asteptat aproape o ora cu contractii la 2 minute si cam 30 de sec durau ele....simteam ca numai pot plangeam de durere. un dl doctor rezindet a venit si ma mangaia pe mana ca sa ma mai calmez...imi era frica ca anestezista numai vine! intr-un final a sunta ca sa ma pregateasca! aveam dureri de numai puteam...cand am auzit am si fugit pe scauul special de anestezie...numai ca anestezista a venit fara trusa, s-a dus cineva si a adus....m-a pus sa stau chircita in fund si bleaga. Bebelina facea urat si eu nu puteam sta asa....atunci ea a inceput sa tipe ca numai imi face nika ca nu sunt in starea sa stau nici la anestezei ca nu tre sa misc, ca la ce mai am facut copii daca nu sunt in stare sa ai nasc...ma rog, eu am tacut! ca numai puteam, voiam doar sa ma relaxez putin! asistenta draguta m-a tinut si m-a ajutat! mi-a zis ca in 15 minute o sa isi faca efectul si asa a fost, si ca atuncic and trece efectul sa o cheme sa mai bage o doza! m-am ajezat inapoi in pat si am stat sa isi faca efectul....continui partea 2 mai tarziu ca acum tre sa dau sa suga bebelinei!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Isaelena, felicitari sa iti traisca si sa fie sanatoasa minunea cea mica! [pup] Asteptam continuarea povestii! Cum arata doctorita anestezista? Era cumva mai saten-blonduta, finuta si cu ochii verzui? De fapt, nu cred ca e aceeasi cu cea pe care am avut-o eu, ca pozitia din care iti monteaza anestezia era culcat pe o parte la mine, nu pe scaun. deci, astept continuarea. [:)] Roxie, bubulutza Denisa [zana](23 decembrie 2005)si bebe Mihnea Sebastian [copil](11 ianuarie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxie nu este aceiasi persoana. dupa un sfert de ora si-a facut efectul anestezia si asistenta draguta a venit la mine si imi spunea cand sa iming si cat.m-a ajutat tare mult.....apoi m-a dus pe masa, si a venit si dictora si m-a pus sa ma screm de 3 ori si gata, si mi-a zis: GATA. Eu m-am seriat si intreba ce e gata. Doctora a zis ca a iesit. mie nu imi venea sa cred ca voiam sa ma ridic in fund. Doctora a zis sa stau cuminte pana ma coase, si a cerut sa imi dea copilul ca sa il vad...mi l-au pus pe piept si eu plangeam si numai voiam sa o dau...doctora mi-a zis ca tre sa o spele si sa o curete...si am dat-o. A mai chemat anestezista sa mai faca o doza...dupa ce doctora si-a terminat treaba, m-au pus pe un pat si a cerut sa mi se aduca geanta ca sa sun sotul...ca sa nu ne certam cu asistenta sefa. l-am sunat si i-am zis ca poate urca intr-o juma de ora ca trebuia sa termine tot. Dupa ce am vb la tel m-au dus inapoi in sala de travaliu, si am stat acolo pana a aparut sotul cu mama si m-au scos afara pe hol si am stat cu ei 2 ore de vb, apoi m-au bagat inapoi si mi-au facut toaleta si m-au sondat pt pipi ca nu puteam face. dupa aceea m-au dus in camera...era in jur de ora 15...la 16 a venit sotul cu mama si mi-au adus mancare si am papacit.si m-am si dus la facut toaleta. apoi totul a decurs normal, in fiecare zi toaleta si alaptat! nu am vazut gandaci, era destul de curat unde am stat eu in salonul 13 in pima si a doua zi, apoi in salonul 6. ce nu mi-aplacut a fost ca a trebuit sa stau cu actele si portnoneul si telefonul si cercei fetei tot timpul dupa mine, ca in salonul 6 a fost mutata si o femeie de etnie rroma care ne-a terminat pe toate din salon..ca dupace se ducea ea la baie numai puteai folosi baiea, si se certau asistentele cu ea sa vina la facut toaleta...iar barba-su venea si manca mancarea noastra de la spital..nu neaparta ca noi am fi mancat-o, insa ca gest! si facea mist-o de noi, ca nevasta-sa mai vine si la anu' la maternitate, si era mandru ca fi-su se nascuse la matrenitate! si ca noi nu vom mai veni, ca noi romania asa suntem! si eu i-am zis ca il astept si la anu, ca si eu mai vreau sa vin, ce daca sunt romanca numai fac copii? si tiganul a zis ca asteapta si intalnirea de la anu! dar medici nu au cum sa aleaga cu cine sa stam in salon, era bine sa aibe un slon numai pentru etnia rroma, insa probabil era discriminare! asadar nu a fost asa rau! eu am fost multumita in mare...mici probleme exista oriunde! insa ma bucur ca a iesit asa cum a iesit! si va doresc tuturor MULT SUCCES SI SA DATI PESTE ASISTENTE DRAGUTE CUM AM DAT EU, CARE SA VA AJUTE! Eu ai sunt profund recunoscatoare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Isaelena sa-ti traiasca printesa. Imi pare bine ca sunteti bine, multumesc pentru informatii, acum oi vedea ce va fi. Eu trebuie sa nasc in februarie, sper sa fie totul in regula. [url="http://community.webshots.com/album/565209870pITXRf"]Poze ..[/url] http://bd.lilypie.com/W4rsp3.png [gravi]31+ [baietel] Matei [ruga]Doamne ajuta-ne sa ne creasca mari si sanatosi bb-ii.[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...