Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Maternitatea Giulesti (II)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dr. Ion face bine. Este intradevar un domn si un medic extraordinar.Marti, 3 februarie voi merge la control si voi vedea ce mai face. Relatia mea cu acest om minunat a fost una speciala avand in vedere nenorocirea prin care am trecut acum 2 ani. Cei drept mi-a declarat , in gluma fireste, ca jumatate din firele de par albe eu i le-am scos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In acest moment am o luna si jumatate de cand am nascut si nu mai simt nicio episiotomie[:)]. A durat cam 14 zile si trebuie sa recunosc , au fost momente cand imi venea sa ma urc pe pereti. Intr-o mana aveam copilul care urla evident, in cealalta pompa de muls (facusem furia laptelui), in sezut nu puteam sta si pe deasupra era si 3 dimineata[q].Acum gandindu-ma mai bine cred ca mi-am revenit destul de repede. Vom vedea cum stam la urmatoarea vizita la medic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didialex, am nascut de doua ori cu epiziotomie bineinteles. taietura s-a refacut mai greu prima data, si m-a durut mai mult timp pentru ca eu, ca fraiera, bagam supozitoarele si dadeam cu crema aia antiinflamatoare (am uitat cum o cheama) exact cum scria pe prospect, de doua ori pe zi. Si cand li se ducea efectul sufeream ca bleaga ca nu pot sa ma dau jos nici din pat fara sa simt ca imi plezneste ceva pe acolo. Cam intr-o luna mi-au trecut durerile. La a doua nastere am bagat supozitoare la greu, ori de cate ori ma durea, am dat cu crema ori de cate ori mergeam la toaleta si imi faceam toaleta local cu ceaiuri, dupa dadeam imediat cu crema cicatrizanta si antiinflamatoare. Carpicon, mi-am adus aminte. Intr-o saptamana zburdam efectiv. Plus ca la a doua nastere am folosit colac medicinal, de care capatasem o dependenta... pe la 3 luni dupa nastere tot as fi stat pe el. Roxie, bubulutza Denisa [zana](23 decembrie 2005)si bebe Mihnea Sebastian [copil](11 ianuarie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Nu s-a mai scris nimic de atata vreme... Nu stiu daca mai este de actualitate intrebarea ta dar poate ajuta alte paciente. Pentru BB2008 ai aici doua linkuri despre cum se naste cu dr. Tarpan. Si eu sunt tot pacienta dr. Tarpan si am numai cuvinte de lauda la adresa lui. http://adrabell.blogspot.com/2008_03_01_archive.html http://sarcinaindoi.blogspot.com/2008/08/cum-s-nscut-vlad.html Este un bun profesionist si un OM deosebit. Raspunde la orice intrebare, e foarte atent cu toate pacientele si poate fi gasit la telefon (marturisesc ca nu am abuzat de acest lucru dar nici nu am avut nevoie). In primul caz, e vorba de cea mai buna prietena a mea care a avut o sarcina cu peripetii - Rh negativ, placenta previa, multe kg luate in greutate, bebe care si-a schimbat pozitia in ultima saptamana... La ea se impunea cezariana ai exact asa s-a decis. Mentionez ca nu este unul dintre medicii care fac cezariana la cerere, fara motive intemeiate medical. Din cate stiu si am citit (si crede-ma ca am citit mult!) nu se pune problema sa nu vina la nastere. Se poarta atent si uman. Eu urmeaza sa nasc tot cu el in cateva zile si probabil ca apoi o sa postez cum a decurs [:)] Din punctul meu de vedere, problemele pot sa apara cu personalul medical. Am deplina incredere in medicul meu si asa ar trebui sa fie. Sper ca ti-am fost de folos! [gravi]39+[fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
Buna, Nu siu daca mai raspunde cineva la subiectul asta, s-a cam luat pauza luni bune... Urmeaza sa nasc si eu la Giulesti cu Dl Dr Cristescu. Sora mea a nascut cu el, la recomandarea unei prietene, asa ca am mers cu incredere la dansul. Pana acum comunicarea a fost excelenta, mai putin orele de asteptare la camera de garda...cu care am inteles ca s-au confruntat mai toate gravidutele lui. Voi naste nastual cu epidurala, pt ca indicatii de cezariana nu am, Dl Dr facand o gluma mi-a zis: de ce vrei cezariana? Esti mioapa? [:))]. La preturi nu m-am gandit, dar am citit in urma, poate posteaza mamicile niste "scoruri" de actualitate. Si daca mai sunt informatii proaspete despre Giulesti, doctori...va astept1 Merci [gravi] 35+ [fetita] bebelinda Andrada Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin tot eu cu info noi... Azi am facut un test non stres la spital. Mie mi s-a parut decent etj 1, cel de nasteri naturale. M-au condus in salonul 10 de gravide care era destul de curat, chiar am studiat si n-am vazut gandaci etc, cearceafurile erau curate. Am dat de o asistenta f amabila dna Aura pe care am vazut-o foarte interesata de starea gravidelor, vorbea frumos, calm, raspundea la chemari. Dupa test eu i-am dat 10 RON si a parut f multumita... In 45 de min cat am stat pe acolo mi-am facut o parere ok... [gravi] 35+ [fetita] bebelinda Andrada Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...