Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Maternitatea Giulesti (II)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by AlexaM
Buna fetele, Eu sunt o graviduta de 16 saptamani si ma tot gandesc cum, unde cu cine o sa nasc. Asa c ava rog daca aveti timp si chef sa va pierdeti timpul povestind, va rog sa imi spuneti si mie cum decurge o nastere (natura/cezariana) cu toate amanuntele...adica de cand ajungi in spital prin ce proceduri treci, toaleta, clisma...etc ca habar n-am la ce sa ma astept si tare mi-e frica. Mersi mult! Multa sanatate voua si bebeilor. [gravi] 16+ [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alexa&year=2008&month=9&day=2&babycount=1"]bobo junior[/url]
daca vrei sa stii cum decurge o nastere, iti recomand cu caldura cursurile pt. gravide de la spitalul Filantropia. au loc joi dupa amiaza, dureaza vreo ora si sunt gratuite. mie mi-au prins foarte bine. [mamica] [copil] Andrei (16.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc mult! Voi incerca. Eu ma gandeam mai mult la ce se intampla efectiv ...pentru ca de la teorie la practica e cale lunga si din cauza asta speram ca cele ce au trecut deja prin asta sa ne impartaseasca celor la prima sarcina experienta lor. Multa sanatate! [gravi] 16+ [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alexa&year=2008&month=9&day=2&babycount=1"]bobo junior[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AlexaM, daca vrei sa stii cum decurge o nastere (nu ma refer la actul in sine ci la "obiceiurile" spitalului) trebuie sa stii exact la ce spital urmeaza sa nasti, medicul la care esti. Presupunand ca e vorba de Giulesti, cel mai bine ar fi sa mergi la gimnastica prenatala - vezi ca exista cursuri in Giulesti - si pe langa gimnastica vei afla si tot ce te intereseaza. Anya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
buna dragelor sunt noua in acest forum si vreau sa pupik toate burticille, toate mamicile si bebelusii [pup]. sunt insarcinata in doar 3 saptamani (dar crestem noi mari [8D]) si deja ma gandesc sa imi caut un dr bun si o maternitate pe masura. m-am gandit la dr Ion Ionut de la Giulesti pt ca am citit multe lucruri bune despre el. voi ce ma sfatuiti? sunt intr-o mare dilema pentru ca ar trebui sa ma pregatesc deja pentru prima consultatie[:)].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu il recomand cu caldura. Ambii copii i-am nascut cu dr. Ion si am fost extraordinar de multumita. E un medic care respecta FEMEIA, intelege starile prin care trece o gravida (psihice) si are mare rabdare sa explice ce ti se intampla, daca il intrebi. Roxie, bubulutza Denisa [zana](23 decembrie 2005)si bebe Mihnea Sebastian [copil](11 ianuarie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Buna Sunt noua in "bransa" urmeaza sa fac fiv deoarece am fost diagnosticata cu infertilitate primara de cauza tubara, iar in urma operatiei laparoscopice nu au reusit sa-mi desfunde trompele.A fost cineva la Chisinau pentru fiv? Am auzit ca este o clinica cu experienta. iulias
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
buna fetelor, trebuie sa ma duc si eu la un control si am auzit multe lucruri bune despre giulesti.tin sa mentionez ca de curat am fost operata de sarcina extrauterina si sunt foarte suparata pe medicul care m-a operat deoarece erau si alte posibilitati in afara de extirparea trompei...dar bineinteles ca el nu a dorit sa piarda spaga si nu m-a trimis la medicul care rezolva sarcina cu cateva injectii....desi eram internata la municipal si aveam pana in 2 luni de sarcina (cam 1 luna si 1 sapt)...nu mai vreau sa-l vad...sunt foarte frustrata ....de curand m-am casatorit ....plangeam si il rugam sa gaseasca alta solutie caci imi injumatatea sansele de a face copii "nu domne...nu exista alta cale...sa zboare trompa.."..ughhhh...nu mai vreau sa aud de municipal...parsivi si la camera de garda....nici un cuvant n-au suflat...offf...de aceea as dori sa stiu si eu un doctor foarte bun si amabil de la giulesti...trebuie sa-mi verifice operatia intai si apoi sa urmez un tatament si sa ma pregatesc de un bebe....am auzit de dl. dr. tarpan dar deasemenea am auzit ca nu e adeptul cezarienei si mai ales al epiduralei.....parca m-ar tenta o epidurala , sa stiu ca in orice moment am nevoie de epidurala sa mi-o faca.la dl. dr ion ionut adrian am auzit ca-ti faci programare cu 1 luna inainte....nici chiar asa...alte recomandari pleeeaaaseeee ....JUST ME
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, sunt noua pe aici si as dori sa stiu daca este printre voi cineva care a nascut la Giulesti cu doctorita Andreea Vultur. Eu urmeaza sa nasc la Giulesti cu ea in luna septembrie si nu am gasit pe forum nimic despre ea , poate si pentru ca a fost medic rezident sub indrumarea profesorului Marinescu pana de curand. Eu am o parere f buna despre ea pana acum insa poate stie cineva mai multe , cineva care sa fi nacut cu ea. Multumesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...