Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Machiaj


Recommended Posts

hai fetelor,cot la cot,dati cu parerea...sambata avem petrecerea de cununie...am nevoie de sfaturi machiaj...problema este ca o sa ma schimb de 3 ori...o data kimonou (rosu), a doua oara rochie alba de mireasa si a treia oara rochie de mireasa (culoarea roz-mov)...imi trebuie ori un machiaj care sa mearga la toate ori un machiaj care se poate "schimba" culoarea foarte repede....yo nu prea le am la categoria machiaj asa ca veniti cu niste sfaturi....ma bazez pe voi..[help] [pup] Sa ai curajul sa spui da,sa ai curajul sa spui nu si-n fiecare clipa grea sa ai curajul sa fi tu [url]http://community.webshots.com/user/sandra2o[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Lia,localul unde am inchiriat sa facem petrecerea are hair stilyst decat..si ca sa ma imbrace in kimonou dureaza,trebuie sa ma duc de la 9 dim...deci nu am timp sa ma duc la un alt salon ptr machiaj...asa ca tre sa ma machiez singurica Sa ai curajul sa spui da,sa ai curajul sa spui nu si-n fiecare clipa grea sa ai curajul sa fi tu [url]http://community.webshots.com/user/sandra2o[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sandra, eu cred ca un machiaj natural ar merge la toate trei rochiile. Culoarea rujului o poti schimba in functie de rochie. Te mai poti inspira de la Estee Lauder: http://www.esteelauder.com/whatshot/getthelook.tmpl?CATEGORY_ID=CATEGORY7310 [flo]Iti urez distractie placuta si vreme buna! Te asteptam cu poze [foto]! [flo]Numai bine, Irimell
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Buna fetelor, M-am gandit ca poate voi stiti si de vreun salon, unde pot gasi o buna cosmeticiana. Am citit pe aici pe forum recomandarea cuiva, cum ca daca ai un ten cu probleme trebuie sa incepi sa ti-l "pregatesti" cu o luna inainte de nunta. Sper sa imi puteti face vreo recomandare. Merci.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu cu un sfat,iti propun un machiaj care sa mearga la toate tinutele,vine din imaginatia mea...asa ca "ai voie" sa-l ignori. Ai nevoie de; - Un pulverizator pentru fata(iti da un aspect mai fresh si "aseaza" pudra mai bine pe fata); - Pudra; - daca este nevoie,anticearcan; - Pudra speciala care-ti face fata sa straluceasca,nu stiu cum ii zice; - Fard de obraz; -Fard de pleaoape alb si roz; -Tus de ochi; Pulverizezi bine fata,dupa ce s-a uscat aplici pudra normala,dar nu foarte multa,ca sa nu-ti incarci tenul ...apoi dai cu pudra stralucitoare care-ti va face tenul foarte frumos si fin. In obraji dai cu putintel rosu,ca sa pari imbujorata. Iti conturezi ochii cu negru,si pe ploapa de sus dai cu tus,dupa care dai cu fard roz mai deschis,apoi aplici fardul de culoare alba,in asa fel incat cele doua culori sa se imbine,la sf. mai dai cu putin fard de culoarea ciresei pe ploapa de sus.Vei o obtine un machiej misto- cred eu - si-un machiaj feminin si deloc strident. Sa-ti dai cu rimel din belsug,dar ai grija sa fie unul de calitate care sa nu-ti lipeasca genele. Rimelul dat cu grija si frumos face ochii si mai frumosi si da o tenta misterioasa. Buzele le vei da cu un gloss roz,iti recomand ceva de la Maybelline,au multe culori,cele cu apa ori cu diamante care foarte misto. Sper c-am fost destul de explicita.[:I] Sorina. "If you respect others,they will respect you!" [foto][url="http://community.webshots.com/user/sorina1982"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorina esti o dulcica...[pup]....[i][il]....[cheers].... o sa fiu stralucitoare..[ispita]..vorba ta...[zana]printesa ptr cateva ore....sper sa fie totul bine si bb sa fie cuminte.....o sa revin si cu pozicile....[pup] Sa ai curajul sa spui da,sa ai curajul sa spui nu si-n fiecare clipa grea sa ai curajul sa fi tu [url]http://community.webshots.com/user/sandra2o[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de sandra20
hai fetelor,cot la cot,dati cu parerea...sambata avem petrecerea de cununie...am nevoie de sfaturi machiaj...problema este ca o sa ma schimb de 3 ori...o data kimonou (rosu), a doua oara rochie alba de mireasa si a treia oara rochie de mireasa (culoarea roz-mov)...imi trebuie ori un machiaj care sa mearga la toate ori un machiaj care se poate "schimba" culoarea foarte repede....yo nu prea le am la categoria machiaj asa ca veniti cu niste sfaturi....ma bazez pe voi..[help] [pup] Sa ai curajul sa spui da,sa ai curajul sa spui nu si-n fiecare clipa grea sa ai curajul sa fi tu [url]http://community.webshots.com/user/sandra2o[/url]
Buna, imi permit sa ma bag si eu in discutie[:D] M-am uitat in albumul tau si ti-am vazut poza...nu prea ti-as recomanda sa folosesti tonuri de roz la machiaj. Acum ce sa folosesti[8D] Incepi cu: - un peeling foarte fin, - masca (in funtie de tenul tau)-asta poate sa fie si facultativ, - poti sa iei un cub de gheta si sa-l pui intr-o batista sau servet si cu atingeri usoare sa-l treci peste fata (asta in caz ca nu ai cuperoza- cred ca asa ii spune in romaneste) - o crema hidratanta, - poti sa folosesti un make-up usor - poate fi demi-make-up si in acest caz nu e neaparata nevoie sa folosesti crema hidratanta (demi-make-up nu acopera foarte bine imperfectiunile pielii, in caz ca ai)make-up se pune pe toata fata si pe pleoape si pe buze si daca doresti pe decolteu si git - pudra neaparat dar sa fie transparenta(preferabil) - machiajul ochilor:- culoare de baza culoarea perlei sau culoarea pielii de la baza ochilor pe toata pleopa pina la sprincene (apropo sprincene...e foarte important sa fie pensate=aranjate cu o ziinainte), culoarea de accentuare iti recomand sa combini citeva nuante: culoarea pamintului (maro inchis)violet si culoarea pe care ai folosit-o si la machiajul de baza combinatia de culori e bine sa o faci pe dosul palmei pentru a vedea exact ce culoare vrei sa iasa; e importantculoarea de aceentuare o desenezi in forma de banana sau in forma de triunghi insa trebuie sa ai grija sa nu ie si din unghiul pe care il face sprinceana cu coltului ochiului important;chiar la baza ochiului nuanta poate fi un pic mai accentuata ca sa iasa asa poti sa adaugi un pic de negru;foloseste si eye-liner (incerca sa folosesti una din nuantele pe care ti le-am propus la culoarea de accentuare);mascara foarte important;facultativ poti folosi creion negru ca sa conturezi ochii poti sa- pui in interiorul ochilor si atunci iti da o privire mai adinca (oricum in acest caz trebuie sa ai grija ca la colturile ochilor se poate aduna culoare-ceea ce e total inestetic - fard de obraz - o nuanta asemanatoare cu maroul folosit la ochi - poti sa folosesti si pudra stralucitoare sub ochi si un pic pe frunte - faci conturul buzelor cu o nuanta cit mai apropiata de nuanta buzelor, pune pudra inca o data si pe urma cu o pensula pune si rujul, care sa fie cit mai natural (sau poti sa folosesti un lip-gloss) Acum e foarte important sa iti iei cu tine si sa-ti improspatezi machiajul in caz ca petreceerea tina toata noaptea. Ce sa iei cu tine...pudra transparenta, ruj, creion pentru contur buze, creion negru in caz ca ai folosit. Daca ai [?]te rog sa mi le pui...[:D] "Un sfirsit e un inceput..." ella&com.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Casa de piatra!!![bis] Eu zic ca un machiaj in tenta de roz ar merge foarte bine!Este bun pt. rosu ,alb si merge perfect cu roz!Un machiaj discret dar totusi fermecator! 1.Demachiezi fata 2.Dai cu tonic(nu neaparat) 3. aplici crema de zi 4.Aplici fond de ten 5.faci cu creion conturul ochilor(eu folosesc negru doar pe partea de jos) 6.aplici fardul de pleoape,daca vrei in doua culori ar merge alb cu roz,le aplici in felul urmator:alb la baza pleoapei pana la mijloc de unde vine roz pana la coada ochiului!Sa incerci sa le intrepatrunzi putin! 7.Aplici rimel 8.Fard de obraz(daca vrei) 9.Glos sau ruj! 10.Distractie placuta! Vei decide ce vrei sa scoti in evidenta : ochii sau buzele? Daca optezipt ochi atunci vei face toti pasii descrisi mai sus dar vei aplica pe buze un ruj neutru sau glos nicidecum un ruj de culoare aprinsa! Daca optezi pt. buze atunci machiajul ochilor va fii in tonuri calde de maron si contur negru + mascara,iar pe buze un ruj aprins! Sincer cred ca primul tip de machiaj te-ar avantaja mai mult! Asteptam poze! Roxi si bb Rares 9. april.2002 http://ca.f2.pg.photos.yahoo.com/saracutionela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...