Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

HELP!!!! Limba incarcata si durere


Recommended Posts

De ieri a inceput sa ma usture limba, mai ales spre faringe. Pana aseara tarziu nu m-a busit curiozitatea, si cand ma uit ce sa vad: limba mea era (putin spus) incarcata si spre spatele gurii chiar spre maro. M-am speriat, dar m-am dus si m-am badijonat cu glicerina boraxata, apoi mi-am facut gargara ci Citrolin. Dupa badijonare a ramas incarcata in parti si nu pot deloc sa curat tot, iar pe mijloc s-a format ca o crapatura care ma usturza cand mananc sau beau ceva. Ma gandesc sa nu fi facut o candidoza pt. ca sunt si in cursul unui tratament cu amoxicilina (faringita) sau fro stomatita. Nu pot manca, nu pot bea. Va rog, daca ati patit asa ceva, ajutati-ma cu sfaturi. Multumesc, Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004) http://community.webshots.com/user/padme_ami2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna Maduza, eu am mai avut probleme cu "puschele" pe limba (nu e tot ceea ce spui tu... dar poate tratamentul are acelasi efect) si am rezolvat problema cu propolis. Mesteci propolis si il plimbi in toata gura si... speram sa dea si la tine rezultate. Dar... ar trebui sa mergi si la un doctor, deoarece in felul acesta rezolvi doar efectul. Dar cauza??????? Multa sanatate si sa auzim de bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am patit exact la fel de la un Ospamox. Am fost imediat la doctor ca ma speriasem si mi-a dat o solutie de badijonaj da nu stiu cum se cheama ca a fost preparata in farmacie, si spalaturi cu apa si bicarbonat. Pana ajungi la doctor fa-ti spalatura cu apa si bicarbonat de sodiu. Multi pupici pt. mamici si pt. pitici Oake si Bebitza http://community.webshots.com/user/bebitza_vlad
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...