Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de mai 2003 (28)


vilma

Recommended Posts

Buna iubitele mele!!!! nma mai refac!!!A fost nunta visurilor mele..a fost superb superb!!!Acasa..la gatit...la plecarea de acasa..a fost cum am vrut eu:sa-mi zica"tziganu" la ureche:"Ia-ti mireasa ziua buna"...apoi am plecat tot poporu in Gradina Publica..am facut acolo poze...ma simteam ca o regina!!!Cum am pozele..le scanez si le urc pe webshots..probabil asta va fi luni dimineata. Am ajuns la restaurant la ora 19.La inceput nu am fost decat noi si parintii lui Cristi..restl poporului a plecat acasa sa se schimbe.INsa am dansat de am spart.Apoi au iceput sa vina..sa vina..sa vina...si desi am dat comanda de 60 portii..au fost pana la urma 73. Pt primirea musafirilor am avut cumparate pahare speciale pt mire si mireasa...cu floricele lipite pe ele..o sa le vedeti in poze. Aaa..dar am uitat sa va zic de biserica..a fost superb...am avut cor...apoi 2 preoti batrani au slujit..extraordinar!!Toata lumea a a fost emotionata.La biuserica au fost si Stefu si Mihai. In rest ce sa va mai zic....am dansat ca nebunii toata noaptea..si cu noi toata lumea!!! Dimineata m-a desbetelit ...si mi-a pus palarie.....am mai dansat cateva dansuri...si gata!!! in final ne-am achitat toate datoriile..si ne0au mai si ramas ceva banuti..nu multi insa la nr asta de persoane zic eu ca e oki:70 milioane! Acum..m-am linistit..sunt fericita si impacata!!! Revin maine cu amanunte!!! Corina mamika de 2 baietzi http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutari si multi multi pupici la toate fetele si toti bebeii!!Scuze -nu mai sunt bebei- la toate domnisorelele si toti domnisorii! Dupa atata amar de vreme nici nu stiu ce sa mai zic,cu ce sa incep! Intai de toate ,Korinna ,casa de piatra,copii sanatosi,sa fii iubita si multa,multa fericire si noroc! Corinutza mea are deja 1 an si 4 luni jumate,are 10,5 kg,82 cm, e o maimutica in toata regula,papa bine,doarme bine,ce sa mai, numai cuvinte de lauda la adresa ei! Dar stiti cum e !- orice cioara isi vede puiul cel mai frumos,mai destept,etc....[:)] Cu serviciul asta nu mai am timp de absolut nimic,cand ajung seara acasa ,vreo 3 ore stau dupa fundul fiica-mi dupa care ma culc instantaneu,iar dimineata de la cap... M-am saturat! In rest sper ca sunteti bine cu toatele , poate ne mai conversam pe messenger ca altfel nu prea mai am cum! Va pupam dulce! http://community.webshots.com/user/corinutza111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ione
Cred ca meseria de mama este cea mai grea meserie de pe lume. Va pupam Ionela, Maria & Elena icraciun
normal, ca nu beneficiezi de week-end, concediu, nu stai 8 ore la serviciu si pleci(stai 25 ore din 24 si 8 zile din 7), nu tu prime, bonusuri, pantofi cu toc si taior la "birou", plus ca faci lucruri pt care "nu ai fost tocmai calificata", nu-tzi folosesc nici diplomele la nimic.. s.a.m.d intr-un cuvant... catastrofa. plus ca toata lumea are pretentzii... Mama Vere si bb Vladimir din 27 mai 2003 poze la http://community.webshots.com/user/energy1602 "Copiii au mai multa nevoie de modele decat de critici"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele,off ce dor mi-a fost de voi! Nu stiu daca voi mi-ati simtit lipsa dar eu stiu ca de multe ori imi zbura gandul la nastrusnicii vostrii copii si ma gandeam la cate nazdravanii mai inventeaza ei. Acum avem net dar si asta cu taraita 10 ore pe luna de la Connex pana reusesc cei de la RCS sa cableze zona sa pot sta iar nestingherita cate ore vreau la taclale cu voi. In alte ordine de idei Mircea s-a facut si el mare are 12 kg si 82 cm, 8 dinti si 4 masele. Isi baga nasucul peste tot, mai ieri mi-a luat tixul de sub ghiuveta si l-a presarat prin toata bucataria pe jos, so fi gandit baiatul ca e vremea sa spal gresia. Nu va spun ca are mania de a strange de pe jos tot ce-i pica in mana ...jucarii, reviste, etc si le duce la cosul de gunoi.Intr-o zi a uitat Vio niste CD-uri pe masa si binenteles ca le-am gasit si pe alea la gunoi. Strangator copil mai am! Acum se joaca cu Andrei de-a v-ati ascunselea prin casa si cand se intalnesc nas in nas rasuna casa de chiotele lor. Nu va spun dimineata cum il cauta pe Andrei prin casa si-l striga iar cand vine de la scoala se agata de el si nu-i mai da drumul! Mai greu e cu lectiile ca tre sa le faca atunci cand doarme Mircea de are chef sau nu, caci atunci cand e treaz nu sunt sanse sa ramana cu caietele intregi. Korinna casa de piatra inca o data din partea mea si sa ai o viata fericita si plina de impliniri alaturi de familia ta! Cum ati inceput clasa a 2 a? In a 4 a e dezastru iti spun eu! Are Andrei un dor de invatat ca cainelui de lant! poate fetele sunt mai silitoare dar baietii...cel putin al meu greu de tot se lasa convins ca tre sa invete! Pe cand te muti in casa noua? Astept poze de la nunta! Aalina si lui Mircea i plac emisiunile cu animale si e super incantat cand ne apucam sa facem ca ele prin casa...Doamne de trece pe la usa cineva in momentele alea zice ca am luat-o rau pe aratura! Voiam sa te intreb ce ai mai rezolvat cu fimoza lui Dorian? Se pare ca in primavara va trebui sa-l opereze pe Mircea ca nu are un testicol coborat....mi-e groaza inca nu vreau sa ma gandesc la asta...poate pana atunci coboara singur desi dr. a zis ca e prea sus si nu prea sunt sanse! DanaD, si mie imi place la nebunie sa cumpar hainute de copii mici...doar sa ma tina buzunarele... Cat priveste serviciul abia astept sa merg dar asta abia la anul in mai...stau si ma intreb daca mai stiu sa fac si altceva decat macare, curatenie, lectii si altele de genul asta...parca m-am ramolit rau de cand cu statul asta acasa. Carrie, Mircea se scoala noaptea de 2-3 ori si daca il pun in pat intre noi doarme pana dimineata dar daca il pun in patut se trezeste din nou si din nou...asa ca nu stiu ce sa zic cred ca nu-i mai ajunge patutul...o fi vremea sa-l culc in pat? Dar de acolo la turatia care o are sigur pica jos Cu Andrei nu pot sa-l culc caci are si el un somn de parca joaca box cu picioarele in loc sa doarma noaptea...asa ca nu stiu sunt in dilema! Tare mi-as dori sa existe si in Mures asa un loc special unde sa pot merge cu Mircea sa mai ies si eu in lume ca de plimbat prin jurul blocurilor la noi in cartier sunt satula. Adita eu cred ca ar trebui sa-i reduci cumva ratia de lapte poate asa o avea cumva senzatia de foame.Oricum daca nu reusesti nu o forta cu mancatul...poate o sa-si revina de la sine. Ei va cam las ca m-am intins destul pentru mesajul meu de revenire..va pup ...si mai vorbim! Alycia si cei doi flacaiasi! daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici: http://community.webshots.com/user/penciu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Nu am glumit cind am afirmat ca meseria de mama e cea mai grea meserie. Am stat 9 luni cu fetele, apoi am facut un pact cu bunicutele. De luni pina vineri cite o bunicuta pe saptamana. In weekend ramanem singurei.Deci la munca este norma intreaga Dana D. Acum ii ies si Mariei maselutele, Elena le are deja. Ne-ati uitat la catalog, suntem si noi pe 26 mai 2003. Trebuie sa mergem la control pentru masuratori. Va pupam, Ionela, Maria & Elena icraciun
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

saru-mana Ione, acu' ma stenizeaza cu urcatul si coboratul singur din/in patul meu, striga afara la pisici si caini "pisica si "caine", i-a zis si maica-mii caine o data (face probe de dictzie cred). Vad ca progreseaza cu "caca", dar dupa eveniment, nu stiu cum e la ai vostri. Va pup, Vera poze la http://community.webshots.com/user/energy1602 "Copiii au mai multa nevoie de modele decat de critici"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri KiKi a iesit prima oara din pat. Are o tehnica speciala de escaladat, si e atat de rapida ca nici nu-ti dai seama cand a iesit. S-a terminat cu linistea noastra... cand o puneam im patic sa nu i se intample ceva... :( Nu stiu cat vorbesc bb vostri, dar KiKi ma uimeste. Emma la varsta ei, nu zicea decat DEDE (pe post de BB). KiKi spune orice. Chiar si propozitii (simple, evident!). Si am ramas cu gura cascata cand am auzi-to numarand pana la 3!!! Facea bunica exercitii cu Emma, si KiKi din coltzul camerei, ii 'sufla' Emmei uuu, dooo, teee!!! Cu KK si PiPi stam prost de tot! Nu ne zice nici inainte nici dupa... Mai asteptam... ca inca nu-i bai. Pupici, Mihaela Anaïs [fetita] & Emma [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si fetele mele fac lectii de dictie. De exemplu incepsa faca distinctie dintre papa, ca ci cum le le foame, si, fac pa-pa pentru afara, dau din minuta. Imi pare bine, cind Elena incepe sa zica na-na, se apuca si Maria sa o imite, si tot asa. Se urca singure in pat cind le e somn, si se apropie una de alta si-si cinta. Ele nu mai dorm in patuturi. Tot asa cind aud, ciini latrind, se apuca si ele, ham, ham. Vera ce copii avem. Ce mai sunt mari, mari. Ionela, Maria & Elena icraciun
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa-l fortzez in nici un fel, nici cu vorbitul nici cu kk la olitza. Doar ca am citit ca e bine sa-i vorbesti si sa-i repetzi tot timpul cuvinte (pricep de o mie de ori mai mult decat pot exprima in cuvinte) si pe masura ce ma plictisesc eu repetand observ ca-si insuseste cuvintele... ma amuza ca avem 2 hipopotami si in mod evident nu are cum sa spuna, dar se chinuie si iese..pitupitupitu sau ptuptuamu...iar cu caca spune dupa ce face ca eu veneam la el dupa miros si il intrebam razand "ai facut kk mare la fund??" si el crede ca e o gluma si ne jucam si d-aia repeta ca papagalul. [:D][:D][:D]nu ca n-ar fi superdestept [:D][:D] poze la http://community.webshots.com/user/energy1602 "Copiii au mai multa nevoie de modele decat de critici"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...