Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

pt femeile cu "greutate"...incepem o dieta?


Recommended Posts

Si eu incep de azi, ca tot e luni.M-am gandit la dieta South Beach cea de 2 saptamani, dar eu o sa incerc mai mult . Sper sa rezist fara dulciuri si sa nu-mi fie prea tare foame.[bang]. Eu am 1,67m si 56 kg. Deh.. sa mai scad macar 4-5kg. Hai sa vedem ce iese. [pup] [flo] Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
eu aseara am dat-o in bara cu pizza dar tot n-am adunat punctele. Astazi dimineata un mar mare si pe la pranz peste gril.Seara n-am idee, ceva usor va fi. Haideti sa incercam toate cu punctele astea-daca vreti.pentru ca este foarte mult de scris si-s si cu copilul pe langa mine voi explica dieta pe parcursul a mai multor postari. Punctele si kilogramele: mai putin de 68kg se recomanda intre 18-25 puncte 68-79kg 20-27 79-90 22-29 190-102 24-31 Eu sunt la categoria sub 68 dar mi-am stabilit eu 19 puncte maxim /zi. Recomandarid e baza: 1.orice masa isi are importanta ei.Nu sariti nicuna! 2.de 2 ori lapte pe zi(degresat) va ajuta stomacul. 3.fructe si legume de 5 ori pe zi(cate putin) va vor face un corp activ). 4.alccolul si dulciurile sunt un mod de a pierde tot 5.apa este sfanta! de 6 ori pe zi cate 200 ml. 6.miscarea face foarte bine corpului.cate 20 de minute de sport pe zi va tonifica. pentru mic dejun: 1 castronel mic cornflakes-2 puncte 1 mar -1 punct 1 iaurt de 250 grame(1% grasime)-2 puncte cafea sau ceai(fara zahar)-0 puncte 1 pahar mic suc proaspat de portocale-1 punct 1 felie paine integrala-1 punct 1 cana cu lapte(maxim 1% grasime) 1 punct jumatate de grepfruit-1 punct 1 lingurita margarina vegetala-1 punct 3 felii pipet de curcan afumat-1 punct 1 kiwi-1 punct 1 chifla-2 puncte 1 lingurita margarina degresata-1/2 punct 1 lingurita margarina-2 puncte 1 ou fiert-2 puncte 1 ou prajit/omleta-4 puncte 1 cubulet de branza/cascaval-2 puncte(sau o felie subtire) 1 chifla graham-2 puncte 1 manunchi de ridichi-0 puncte 2 rosii taiate-0 puncte 1 lingurita ulei de masilne-1 punct sare, piper, verdeturi-0 puncte 200 grame coaceze/zmeura-1 punct 2 felii paine alba prajita-2 puncte 1 doza de peste in sos natur-1 punct ceapa, sfecla de zahar(salata)-1 punct morcov crud-0 puncte 1 lingurita smantana-2 puncte 1 para-1 punct 1 ardei-0 puncte salata-0 puncte 1 banana-2 puncte 1 strugure mic-2 puncte eu astazi de exemplu am mancat 1 punct la micul dejun.Mai am 18 puncte pentru restul zilei, dar niciodata nu le consum. Voi continua si cu celelalte mese.Totul depidne cum va faceti combinatiile de mancaruri. Slabire placuta[bis] 'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.' [foto][url="http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html"] Botez[/url][popa] [foto][url="http://community.webshots.com/user/babee11"]Primele luni[/url][baietel] [foto] [url="http://community.webshots.com/user/phillip0602"]Album2[/url] [copil] [foto] [url="http://community.webshots.com/user/phillip06022"] Scumpetel [/url] [aerob] Iubi si Phillip (6.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pare foarte interesanta dieta cu puncte, vreau sa o tin si eu. Mai ales pentru ca ma lasa sa maninc piine[il]. Ce-am mincat azi: Dimineata - Nimic (eu nu maninc dimineata de ani de zile, dar o sa fac eforturi sa corectez acest lucru) Prinz - Piept de pui la gratar fara piele + salata varza cu ulei multishor Seara - cred ca fructe PS: Am mai scazut un kilogram in ultimele zile, azi dimineata aveam 67.8, dar astept sa se confime citeva zile la rind, si apoi va rog sa ma actualizati in tabel[:D]. Bafta fetele, si o saptamina buna[bis]! Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Sigrid, Molke eu cumpar din Supermarker / ECenter (Edeka) si costa cam 4-5¤/750gr de praf. Cutia imi ajunge vreo trei luni, dar acum ca beau cam trei litri pe zi cred ca mai mult de 1,5 luni nu imi ajunge. Eu asta beau dimineata si seara, iar la pranz (asta e pe la 5 dupa-masa) manac mancare calda, sau legume crude. De vineri m-am tinut de asta si se pare ca da rezultate, cateva sute de grame bune sunt jos si sper sa ramana asa. Acum ma duc sa-mi fac orez (mult), dar ptr. ca nu-l pot manca gol, m-am hotarat sa-i pun si rosii si patrunjel verde. Poate scap si o felie de sunca (dar numai una). Despre cafea, m-am hotarat sa o beau dimineata cu zahar, nu pot altfel si sper sa nu fie foc. Acum ma duc sa-mi fac orezul ca mor de foame, iar de Molke m-am saturat pentru moment. Urmeaza diseara sa-mi fac sticla urmatoare si pana ma cul trebuie sa o beau. Pupici Roxana si Lucia Valentina (26.05.02) [mamica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetele, sunt bucuroasa sa vad ca toata lumea e pe pozitie si nu a exagerat nimeni in mod grav , ahhh ca abia astept sa modific kg in lista.Dimineata am papat un iaurt 0% si pt la pranz fac cod la cuptor, cu verdeata , ceapa sa aiba un gust.Babee pai e interesant regimul cu puncte, io incerc sa combin mai multe regimuri, disociat cu asta cu punctele..etc. fetele va urez o saptamana fara abateri
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit pe pozitii!Sambata am dat-o un pic in bara ca am mincat un pic de crema de zahar ars,da putiiiina de tot,sa nu ma bateti![bang] In rest,sarmalute,friptura[bis],m-am abtinut de la fasole si cartofi ca asta am avut garnituri pe la fripturi. Asa ca azi dimineata am mincat 1 banana,la prinz muschi file cu ridichii de luna(3 legaturi[:D])si diseara maninc omleta. Eu una nu imi mai propun sa slabesc 20 de kile intr-o saptamina[:D]usurel nene,nici sa fac foamea da nici invers. Acu sa vedem ce iese! Spor la slabit! Valentina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sigrid,eu n-am fost deloc cuminte,asa ca trebuie sa ma treci la tabel cu 58 de kg :( Am mancat mult pentru ca stiam ca de luni incep cura. Meniul meu o sa fie in fiecare zi din lapte si banane,asa ca nu o sa scriu ce mananc,ca va plictisiti de mine. Eu propun asa:dupa o saptamana,anuntam toate rezultatele si ne pui o bila alba sau neagra.Mie o bila neagra cat mai mare,ca sa ma invat minte. :( Dar promit ca o sa fiu cuminte! [pup] http://community.webshots.com/user/jane_noneyabusiness
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am dat-o in bara rau de tot! [bang] Azi am mancat pizza si ciocolata ...[q] Era o pizza mica, dar oricum...pizza si ciocolata (n-am putut refuza pentru ca era ziua cuiva) [:(] Am inceput bine ...de luni [:D] Deci si mie o bila mareee si neagra! "Fiecare lucru are frumusetea lui, dar nu oricine o vede." - Confucius
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetele, ADDICTEDmey vezi ca sunt cu ochii pe tine, tu scrie aici in fiecare zi sa stim ca manaci numai banane cu lapte, sa te avem in supraveghere. adda io zic sa nu renunti, chiar daca ai papat pizza si ciocolata, de maine sa rezisti tentatiilor si sa fi alaturi de noi. valentinag , si io zic ca tot usurel facem treaba, mai ales cine are de dat jos mult, nu poate in diete fulger. Sa continui ....masa de Pranz:cod la cuptor cu o lingurita de ulei, ceapa , usturoi, verdeata, nu am papat mult, vreo doua bucatele. Pe seara un ,,,,cum sa zic,,,sunt ca niste biscuiti , facuti din cereale , pt dieta, seamana cu cartoanele, deci un carton din ala si sper ca o tona de fructe si cam atit. Si am uitat fetelor ca sunt tare suparata, io tin de miercuri regimul, si destul de strict si ma canataresc azi si am cu juma de kil in plus, imi venea sa dau cu capul in perete[bang][bang], adica hai ca inca nu am slabit dar adica sa ma ingras si jur ca tot ce am mancat am scris aici, chiar ca imi vine sa pling, dar nu renunt , daca tot nu slabesc ma duc la doctor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...