Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

pt femeile cu "greutate"...incepem o dieta?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mihaela ,eu dimineata maninc urmatoarele alimente: suc de portocale , o ceasca de cafea cu lapte, 6 biscuiti integrali cu gem light sau brinza proaspata. In alta zi maninc doua portocale sau doua kiwi, o ceasca de cafea si sunca presata de curcan sau de pui nu de porc. Fructele se pot minca pina in ora cinci. Eu cina o fac destul de bine ,salata , pui la cuptor sau in tigaie cu o lingurita de ulei sau peste fiert ori oua fierte . Eu cina o fac la ora 8.00 seara, nu ai nici o problema in cazul in care nu dormi inmediat.Retetele mele sunt pentru o saptamina dupa care schimba.Daca le vrei ...sunt foarte bune si nu mori de foame.In a treia saptamina se face regimul anticelulitic. un pupic[pup][papica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang][bang][bang]na ca am dat-o in bara rau, v am zis io ca sunt depresiva ca nu am slabit, e ora 21.40 si am tocmai am terminat de mancat[soc].ma rog, macar in disperarea mea am mancat regim, salata de ridichi, castraveti si ton in suc propriu, dar tot ma mustra constiinta ca de abia ma obisnuisem sa nu mai mananc la ora asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu, cred ca ma dati afara de aici. Sigrid, nimeni nu s-a ingrasat pentru a calcat o singura data strimb. Eu vorbesc, grasunelul...[:D]Cred ca totusi nu trebuie sa iti faci atitea mustrari de constiinta, mai ales ca n-ai mincat friptura cu cartofi prajiti!!! Daca tii un regim pe termen lung, sa slabesti incet, dar sigur, nu cred ca e asa de tragic daca greseti o data "ora".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela R , vezi tu uite asa fac io, zic ca incep incet si sigur si sfarsesc prin a ma infometa si a renunta.Incep bine si apoi tai cate un pic din toate si ma mustra constiinta pt orice mic rahatel si ajung sa renunt si uite asa in stilul asta am ajuns in varful tabelului.Dar acum m am linistit, nu este un capat de tara o masa la ora 22.00, sa luam partea buna ca nu m am infipt in frigider.Multumesc pt incurajari, pt mine conteaza ffff mult. ADDA hai mami ca 8 kg ale tale sunt floare la ureche si daca stai aici cu noi nici nu o sa simti ca trece timpul si kg zboara, mai pune un ban deoparte ca ai sa incapi in cel mai chic costum. Aura 1974 ne bucuram de sfaturile tale si ma intereseaza si pe mine exact ce zicea Mihaela de alimentele care nu se combina si daca totusi exista fructe care se pot manca dupa ora 16.00 sau legume. Babeee, nu te vadddd!!!tragi chiulul? Nu ma suparati ca acum deschid o lista cu chiulangii sefi. pupici si la cat mai putine kg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incepem Mihaela? Dimineata: suc de portocale sau 2 portocale ori 2 kiwi.Cafea cu lapte ,6 biscuiti integrali cu gem light ori brinza proaspata sau sunca presata de curcan(pui). La prinz : supa de zarzavaturi, salata ori legume. Carne macra (vita)ori pui(fara piele) 150g,Peste alb. La 4.00 fructe : kiwi, portocale, capsuni, ananas, pepene. (nu banane) ATENTIE: se pot alege doua kiwi, doua portocale,orice fructe din acest anotimp , insa nu se combina o portocala si un mar spre exemplu.Cina : supa de zarzavaturi ,salata . Pui sau peste ori oua fierte sau in omleta,iaurt. Aceasta reteta o tii o saptamina, nu are mare importanta cantitatea insa e bine sa maninci nu mai mult de 200g de carne la un prinz.Nu schimba mincarea de dimineata cu cea de seara.Maine am sa va dau o lista de alimente permise in acest degim.[:X]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sigrid nu am disparut ci fac o pauza putin pe forum.sa nu va speriati..ma tin de dieta mea alternata cu ce mai pot pentru ca e musai sa slabesc.O sa mai intru cand o sa ma simt bine. Mult mult succes si nu va dati batute!!! 'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.' [foto][url="http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html"] Botez[/url][popa] [foto][url="http://community.webshots.com/user/babee11"]Primele luni[/url][baietel] [foto] [url="http://community.webshots.com/user/phillip0602"]Album2[/url] [copil] [foto] [url="http://community.webshots.com/user/phillip06022"] Scumpetel [/url] [aerob] Iubi si Phillip (6.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aura, multumesc. [pup]Imi place dieta ta, pentru ca e echilibrata, variata, si, ce e mai important, nu lesini de foame si nu risti sa te imbolnavesti. Si e permisa carnea - am sa merg pe cea de pui, in principal, pentru ca imi place cel mai mult. Eu daca nu pap carnita intr-o zi, nu pot.[pofta] In loc de cafea cu lapte, am sa beau ceai, sau doar lapte - e permis? Pentru ca eu nu beau deloc cafea. [xx(] Sigrid, poti incepe si tu dieta asta, daca vrei, pentru ca nu te infometezi, dupa cum vad eu. Am patit-o si eu, ca si tine, rezistam eroic un timp - infometata, si dupa aceea clacam.Daca maninci echilibrat, nu ai tendinta sa tot dai tircoale frigiderului, te obisnuiesti cu programul si rezisti usor "ispitelor". (Fiecare cu "ispitele" lui, pe mine, de exemplu, dulciurile, ciocolata,etc., ma lasa rece, alunele, saratzelele, pizza sau alte minuni de care nu va mai povestesc, ca sa nu va dau idei, ma "corup" ) V-am pupat pe toate, ma duc si eu la [nani]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...