Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

pt femeile cu "greutate"...incepem o dieta?


Recommended Posts

Fetelor am facut lista , declar oficial deschisa cura de slabire[batetoba][batetoba] . Doresc tuturor multa ambitie si putine tentatii si atingerea kg dorite.Eu am avut ideea sa scriem meniul din fiecare zi pt inspiratia tuturor si mai ales cu ce am trisat , asta zic eu ca e foarte important, im momentul in care vrem sa trisam sa ne gandim de 2 ori , ca apoi fetele sper ca nu vor fi foarte indulgente. Meniul meu de azi: DIMINEATA: un ou+cafea cu putin zahar+1iaurt 0.1%grasime PRINZ: o salata mare verde+ridichi+ceapa+castraveti+conserva tonn SEARA: salata verde+ pui la gratar si ceva fructe pina la culcare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
sigrid26, ma inscriu si eu cu 1,59 si 76 kg [bang] Eu tin de doua saptamani un fel de regim partial adaptat din Monti, partial impus de necesitati (si pofte [:D]) si am slabit vreo doua kilograme, dar ce este cel mai important: se vede la haine!!!! Nu mananc cartofi, zahar deloc. Am mancat un pic de orez, pentru ca imi place foarte tare. Incerc sa mananc mai usor, sa nu ma satur la masa si seara ma multumesc cu pepene galben, o salata de ton sau asortata sau un Fibrobar. Am renuntat la prajeli si am inceput sa cer carne la gratar si garnitura de legume sau ciuperci (in locul invariabililor cartofi prajiti). Mananc paine dimineata, pe cat posibil integrala, pentru ca nu vreau sa renunt de tot la ea. Azi am mancat un ou fiert, doua felii de paine integrala cu sunca de piept de pui si am baut 1,5 litri apa. La pranz voi alege probabil o salata de ton cu piept de pui la gratar, ca am pofta, iar seara sper ceva cat mai frugal. Cred ca tot secretul e sa mananci cu masura si sa faci miscare. Eu mi-am luat un stepper de curand, da' zace cam pe post de cuier :) Bafta multa la slabit si abia astept sa vad cum va arata lista peste vreo cateva luni!!! :)) Smilla
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sigrid, si eu am fost la nutritionist si mi-a recomandat ca in primul rand sa elimin apa din organism. De catva timp m-am apucat sa beau Molke (nu stiu cum se zice pe romaneste, ca eu numai aici am auzit de asa ceva si din cate am inteles se extrage din zerul laptelui). Beau, beau si dau ture la toaleta. Rezultate nu am pentru ca ar fi prea rapid, dar eu tot sper. Am si eu o rugaminte. Eu nu pot sa beau cafeaua decat cu zahar (MULT ca un compot) si lapte condensat. Indulcitorul nu prea imi place, chiar daca il folosesc mi se face sila de cafea, dar nici la cafea nu pot renunta ca altfel dorm la birou cu capul pe masa. Spuneti-mi si mie ce sa fac??? Azi nu am mancat decat doi covrigi, dar in schimb am baut un litru de Molke si unul de apa. Cand vine sotul de la servici trebuie sa gasesc o solutie sa-i gatesc ceva, dar sa ma sustrag din bucatarie ca sa nu ma infrupt si eu. Azi am de gand la doua sa mananc orez fiert si salata de cruditati, iar la sase, sper sa ma satur cu Molke si eventual doua frunze verzi (adica tot salata - dar fara ulei si otetci numai cu lamaie). Roxana si Lucia Valentina (26.05.02) [mamica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by roxanak Am si eu o rugaminte. Eu nu pot sa beau cafeaua decat cu zahar (MULT ca un compot) si lapte condensat. Indulcitorul nu prea imi place, chiar daca il folosesc mi se face sila de cafea, dar nici la cafea nu pot renunta ca altfel dorm la birou cu capul pe masa. Spuneti-mi si mie ce sa fac???
Incearca cu fructoza (Fruchtzucker). E cam scumpa dar merita. E la fel ca zaharul [pup] Karina [sofer] + Bogdanel [copil]
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxanak, de unde cumperi tu molke?as vrea si eu ca retin apa in corp. Roxanak eu zic sa iti bei cafeaua normal , mai ales ca e dimineata, fetelor nu trebui sa o luam chiar foarte drastic ca apoi renuntam si ce am facut? Eu am o mare problema cu mancatul seara, as putea fara sa ma stresez deloc sa nu manac toata ziua , in schimb sera sunt ceva de speriat, continuu as manca ceva chiar daca mie sau nu foame.Pt ca sa nu renunt am zis ca am sa mananc si dupa ora 18.00 dar ceva usor, salata verede, iaurt fara grasimi, fructe.Tot e ceva ca erau zile in care eu la 22.00 prajeam cartofiori, deci tot e un castig daca la 22.00 seara papa o salata doar cu otet si nu cartofi cu friptura. Fetelor va astept cu vesti ca vad ca se cam trage chiulul. elenalove....heiii...sper ca nu trisezi, valabil si pt cele din capul listei, iar cele mai din josul listei vedeti ce faceti ca ajungeti in top. sper ca nu va plictisesc, va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor ! Ma inscriu si eu : am 1.67 si 86 kg am slabit intr-o sapt 3 kg. Anul trecut inainte de nunta am tinut o cuta de slabire ca la carte si am reusit sa dau jos 10 kg, de eram inainte si trebuia sa fiu frumoasa la nunta, aveam cam 70. Imediat dupa nunta am plecat in ,,luna de miere``si dupa aia nu am mai tinut cont de nimic asa am ajuns la greutatea actuala.Mare rusine pt mine mai ales ca nu avem copii si un mare dezinteres pt aspectul fizic. In acest timp sotul nu mi-a zis nimic dar am observat ca pasiunea nu mai era aceeasi,si intr-o zi am avut o discutie deschisa in care mi-a spus ca acele kg in plus nu ma fac deloc atragatoare! M-am dus in fata oglinzii si m-am analizat si nici mie nu mi-a placut ce am vazut! Si mai erau hainele vechi care nu ma mai incap de mult, ma imbrac cu lucruri largi,la mare mi-a fost rusine cum aratam in costumul de baie iar la petrecerinu mai eram frumoasa ca alta data ! Mi-a venit ff greu sa incep dieta pt ca sunt ff pofticioasa dar ma gandesc in primul rand la sanatatea mea, am 27 de ani si ce o sa fac la 50-60 cand articulatiile si oasele cedeaza !! Acum hai sa fim mai optimiste si sa ne gandim la fuste scurte si pantaloni stramti ! Azi am mancat o supa chioara de varza, 1 iaurt 0% grasime, si 1 ardei gras gol in timp ce citeam mesajele voastre. Sunt ff hotarata si ma bucur nespus pt acest subiect! Deja am dat jos 3 kg si ma simt mult mai bine parca mi-a venit cheful de viata! Hai sa nu ne mai plangem de mila ca nu cred ca sotilor nostri le plac burtile mari, celulita si hai sa le aratam ca putem fi sotii top model Va urez la toate multa vointa !![;)] allexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiti [bis][bis][bis]bine ai venit aici la noi, ai punctat foarte bine partea cu sotiori nostri, oricat de amabili sunt cand vorbesc de kg noastre, totusi cred ca ne ar dori mai suple.Hai fetele ca incet , incet facem o gasca si sa vedeti voi ce bine o sa fie , daca ne sustinem una pe alta o sa reusim.Maine refac lista ca sper sa mai ni se lature si alte viitoare top-modele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat ce era mai important, regimul meu de viata actual: mi-am facut o oala mare de supa de varza cu ceva ardei in ea din care am toata sapt, si atunci cand mie foame mananc un mar ,iar dimineata un iaur o%. Aseara am vrut ceva mai consistent si am mancat 3 felii de paine prajita si 1 ou fiert.Nu stiu cum o sa rezist la dulciuri dar e buna ideea cu dulciurile pt diabetici ! Si sotul ma sustine total, daca vreau poate sa-si gateasca singur, a mancat o ciocolata in alta camera ca sa nu-l vad ! Eu recunosc ca la mine a fost dezinteres total si nesimtire in acelasi timp! [pup][pup][pup][grup] allexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...