Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Probleme cu rinichi?


Recommended Posts

[gravi] Fetelor,sunt insarcinata in sapt 39,mai am putin,dar am probleme cu rinichiul drept. In saptamana 29-30 am avut niste dureri ingrozitoare in partea dreapta spate,nici nu puteam respira.Sotul ma duce la spital,era in jur de 12 noatea,medicul de garda ma consulta,imi face ecografie si ne spune ca i s-au confirmat banuielile.Bebi al meu statea cu capul pe uretra,rinichiul era plin de urina si foarte marit,dureri de nu va mai spun.Am primit ceva calmante,insa nu am dormit toata noaptea din cauza durerilor.Dimineata vine o doctora,se prezinta ca fiind anesteziest,imi arata si-mi tot explica procedura aveam de ales intre anestezie lombala si anestezie totala,urma o mica "operatie".Prin vezica sa-mi introduca pe uretra pana la rinichi un tub.Eu am zis fara anestezie,REZIST,nu vreau ca bebe sa fie anesteziat,NU,ea nu si nu...ca durerile ar putea stimula contractii si bebe e prea mic sa se nasca.Atunci facem lombala,ok.M-au transportat la sectia de urologie,alti doctorii,iarasi informatii,luat la cunostinta chesti de astea.M-au operatpe la 10 dim,la 18 am fost din nou in salon la ginecologie.Totul a decurs bine,fara dureri post operatori,mi-a fost bine.Dupa 3zile acasa,cu indicatia sa beau multe lichide,peste 2,5 l pe zi. Insa de atunci tot am probleme,urinez foarte des,cateodata cu sange,usturimi de ma urc pe pereti[bang].Am fost la control,trebuie sa merg pe fiecare saptamana.Analiza sangelui... buna,analiza urinei.... buna,a secretiei... buna,totul e in regula, dar eu nu ma simt bine.Mi-au spus ca foarte multe gravide au aceste probleme si ca este normal sa mai fie si reactii adverse! FETELOR,ATI FOST TOATE GRAVIDE,ATI AVUT CUMVA ASEMENEA PROBLEME? [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
O nastere usoara Violeta si un bebe sanatos.Si bine ai venit printre noi[flo] Toate probleme vor trece dupa ce va aparea bebe, vei vedea. la ce spital vei naste??Iti tinem pumnii si sanatate multa. 'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.' [foto][url="http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html"] Botez[/url][popa] [foto][url="http://community.webshots.com/user/babee11"]Primele luni[/url][baietel] [foto] [url="http://community.webshots.com/user/phillip0602"]Album2[/url] [copil] [foto] [url="http://community.webshots.com/user/phillip06022"] Scumpetel [/url] [aerob] Iubi si Phillip (6.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta,si eu am probleme cu rinichii(am eliminat prima piatra la 19 ani,acum am 27!).In timpul sarcinii toate problemele de sanatate se acutizeaza,din pacate...Si pe mine m-a chinuit rinichiul,dar am suportat cu stoicism stiind ca orice medicament ii poate face rau puiului meu. Mai ai putin...Stiu ca e groaznica durerea,dar mai ai putin.Si pe urma toatul va fi bine! Nastere usoara si un pui voinic si sanatos!Sa ne tii la curent!Suntem lg tine![flo] Adlemi si [copil]Andrei(24.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele,va multumesc pt primirea calduroasa printre voi si pt incurajari.[flo][flo][flo] BABEE o sa nasc la Kaiser Franz Josef Spital,e aproape de casa,locuiesc in 10 si sunt multumita de personalul de acolo.Ai un bebe minunat!Sa va traiasca si sa va aduca numai bucuri! ADLEMI,multumesc pt incurajari,si va doresc toate cele bune! ASCHIUTZA,iti multumesc pt sfaturi,dar sa stii ca de cant cu aceasta "interventie" beau doar ceai de musetel,cred ca si codite de cirese sunt bune dar nu am de unde sa le iau. Va pup si va urez un week-end placut!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Violeta, Cat timp esti sub observatie medicala,nu cred ca o sa fie probleme. Eu am fost operata acum 6 ani de disfunctie de jonctiune pe partea dreapta si am o taietura de vreo 30 de cm.[alcool] In timpul sarcinii am mers la urolog lunar, dupa controlul la ginecoloc si am cerut, de fiecare data, ecografistului sa se uite si la rinichii mei. Am baut foarte multe lichide - pana la 3 l pe zi - desi era iarna si nu prea imi era sete de loc[bang]. Cel mai greu a fost in ultima luna de sarcina cand nu mai puteam sta in nici o pozitie si ma dureau cu adevarat rinichii[xx(]. Dar nu prea am avut ce face ... Dr. urolog mi-a recomandat... rabdare.... (si...apa) pana dupa perioada de alaptare. Dupa asta am bagat in "renovare" medicamentoasa rinichii. Multa sanatate si sarcina usoara, Oana si Robert (30.01.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta - NU bea ceai din codite de cirese, pt ca e diuretic si in sarcina n-ai voie nimic diuretic, pt ca se elimina lichidele din corp, inclusiv lichidul amniotic. Ti-o spun din proprie experienta, eu era s-o patesc din cauza asta, noroc c-am fost la timp la control. Madi si Mariuca (28.07.2003) http://community.webshots.com/user/ianina2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta draga[flo]eu nu sunt inn masura sa iti dau sfaturi,nu pot sa iti spun decat sa rezisti,mai e foarte putin. Multa sanatate si sa iti dea D-zeu un[bb]sanatos si voinic. SA ne tii la curent cu starea ta,da? Bine ai venit printre[colegi] si nastere usoara iti urez,te[pup]Anca[mamica]si Naomi Ioana[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...