Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasii din 2002 (03)


Gabbriela

Recommended Posts

quote:
Originally posted by cgabriela
Buna fetelor, am revenit, Multrumesc de urari (ma simt si eu printre celelalte Gabriele, mai ales ca pt. prima data (la lucru0 am sarbatorit Gavrila=Gabriela)Eu stiam ca gabriel este Ingerul care pazeste Poarta Raiului si nu Sfant... dar...) Briana este "bine' de lambii cred ca am scapat , cu zentel, am refacut de 2 ori analizele si au iesit negativ, dar si a inceput sa manance mai bine.Folosim ulei de seminte de dovleac , aproape la orice! Gabbriela - incearca sa-l trimi-ti pe Julian la gradi cu sotul tau, eventual sa pleci inainte de a iesi ei din casa, sa stie ca ai plecat la lucru si la el sigur nu va dura asa de mult scandalul! Briana plange ca vrea sa se imbrace dimineata si sa mearga si ea la 'gadi' =cresa!Avem noroc ca ne accepta cu mancarica de regim de acasa, si la pranz ea papa "supica pt. inichi" Nu stiu daca am spus ca am mers la cresa cu lista ce si cum are voie sa manance( pt nisip si pietricica la rinichi)! Asteptam data de 3 decembrie cand mergem la control sa vedem daca este ceva mai bine sau este ereditar! Sper sa fie ceva trecator! Dar topaie toata ziua, maine mergem din nou la teatru de papusi (pe timp de iarna avem program in fiecare duminica de la 11) Maine este Guliver in tara papusilor, a mai vazut piesa dar ii place! Canta toata ziua "casca mea' Gasaca mea a lui Hai-Q (e bine?) a auzit-o la cresa (au si TV) dar am inceput sa ne trezim noaptea plangand , poate totusi are crize renale, elimina pietricica (stiu ca sunt groaznice!), a inceput sa numere pana la 15 , "al unpelea", al 'doipelea" ..E asa de dulce! NORMAL! dar si cand nu obtne ce vrea palange ... cu niste lacrimi...! Va pup si ave-ti grija de voi si de pupiutii vostri! PS. GabiG Am pus poza cu 'noi" din Botanic la vedere si va pomeni aproape zilnic, Briana stie de Belgia, dar nu stiu daca realizeaza cat de departe e Francesca! Ave-ti grija de voi si mai asteptam vesti! Gabi si Briana!
cgabriela voi incerca sa il las cu tacsu , dar acolo este si mai mare plansul pt ca pe tacsu il vede mai rara cum lucra mult si plange de cate ori il vede ca pleaca , defapt piciu meu plange dupa toata lumea care vine si pleaca de la noi. O sa incerc acuma, vad eu daca da rezltate sau il mai tzin inca acasa, este totuhsi mic, si nu trebe neaparat sa mearga la gradi , ca eu nu lucrez, dar am vrut eu sa fie si el mai mult cu copii deodata cu el. Sanatate la micutza ta si sa fie totul bine cu ea cand mergetzi la control. O zi buna si multa sanatate la toata lumea [flo] Gabbriela [flo] & Julian [bibe] [url="http://www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Tare ma bucur sa va gasesc si aici! Cautam un topic cu copii din 2002 si parca am dat in orbul gainilor: nu il vedeam desi era sub nasul meu[bang]! Asa ca am zapacit-o nitel pe Gabriella si acum am ajuns aici printre voi! Eu il am pe George, nascut pe 6.sept.2002, care are o buna prietena Bianca nascuta la 2 ore dupa el si la care le pregatim atat eu cat si mama Biei intalniri[cina2] cat mai frecvente, ca sa iasa ceva mai tarziu![cool] Am sa citesc cu atentie ce ati mai postat pe aici ca sunt tarreee curioasa cum sunt alti copii de varsta lui: la fel de incapatanati si cu personalitate de nu ii urnesti din ale lor? [flo][flo][flo] pentru toate mamele! Elena[mamica] & George [hopsieu] & huzband[berica] mami "da george" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HelleneC [flo2] bine ai venit la povesti cu copii din 2002. Ashteptam sa ne povesteshti mai multe despre nazdravanul George. Va voi trece is pe voi pe lista astazi ... O zi buna si multa sanatate la toata lumea Gabbriela [flo] & Julian [bibe] [url="http://www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu stiu cu ce sa incep[?] Probleme foarte mari nu mai am cu George, a implinit 2 ani pe 6 sept. Iar aniversarea a avut-o impreuna cu prietena lui Bianca, nascuta in aceeasi zi cu el. E un copil tare istet si prinde TOTUL DIN ZBOR, nu e chip sa vorbesti ceva ca el e pe faza, iti aduce obiectul de care spuneai sau repeta ca o maimuta ce ai zis si tu. Ma bucur ca de pe la 1 an si 7 luni a inceput sa lege multe cuvinte si sa formeze propozitii scurte. Acum nu tace un minut: vorbeste ori cu mascotele si papusa, ori cu noi, ori la telefon cu toti pe care ii stie si ii iubeste. Are un stil atat de serios de a povesti de iti vine sa razi. Alta faza nostima de tot: ii place sa mearga la biserica si sa cante ca acolo. "Domne miiete" si cadelniteaza ca si preotul de acolo. "Paninele" este prietenul lui, ii da papa si "babane", ceea ce este adevarat. Chiar daca se plictiseste in biserica o mai ia la fuga atunci cand preotul are ceva de spus si rade. Si vesnic o imita pe bunica lui care se roaga, iar cand iese din casa mereu face cruce (desi nu corect), dar o face! Ceva ce nu imi place si greu evoluam, are tendinta ca atunci cand nu ii faci pe plac sa te loveasca, dar numai pe 2 persoane: eu si bica (mama mea). Am incercat tot felul de metode, dar inca nu am ajuns la un liman. Este pedepsit sa stea in cealalta camera, dar dupa un timp uita si o ia de la capat. Mai avem treaba! La fel si cu olita, de abia o accepta sa se aseze imbracat! si papusa sa o aseze si sa o stearga de kk la fundulet! De suzeta am scapat brusc, intr-o seara, nu i-am dat-o pur si simplu! A fost GREU pentru ca am luat decizia brusc si ne-am asumat nervii din zilele urmatoare! Acum, dupa 3 saptamani, stie ca a papat-o catelul si "pucelu'" si numai "tete" = copil mic papa suzeta. In final s-a terminat cu bine, doarme mai bine noaptea fara ea! Cred ca v-am zapacit cu povestile, dar mai dati-mi va rog idei la problemele cu care ma confrunt. Am vazut ca ati trecut mare parte din voi prin asa ceva (cu batutul si olita)! Va pup si ma bucur ca existati! Elena & George[copil] (6.09.2002) mami "da george" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] La multi ani, Julian Leonard ! Petrecere frumoasa, chiar daca in familie, si daruri multe ! [am][am][am] Sa le aduci numai bucurii minunatilor tai parinti ! Felicitari, Gabb, pentru treaba buna ce o faci de 2 ani incoace ! [flo] Sa va traiasca si sa va bucure mereu ! [cheers] Asteptam poze cu tortul si povesti de la aniversare ! [:)] cgabriela, ne bucuram de vestile bune care speram sa se repete si pe 3 decembrie ! [:)] Elena si George, bine ati venit printre noi ! Asteptam si poze cu voi ! [:)] Cu olita, noi am inceput-o devreme, la 7 luni si nu am avut probleme. [;)] Despre datul in parinti, cand a facut-o si Cristina, i-am explicat ca nu e voie, ca doare si i-am aratat, imitand-o pe ea. Foarte rar ridica manuta sa dea, cand o refuzi cu ceva, iar daca o face, constientizeaza ce face si se controleaza sa nu dea tare. Pana la urma, dam in joaca ! [;)] Sanatate si numai bine ! [pup] Nina, mami de [copil][url="http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina"] Nina-Cristina[/url] (10.01.2002) [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346"]Povestea nasterii ![/url] [flo2] Paul are nevoie de noi: http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor si "La multi ani! " la toti cei mic care mai pun un anisor in urma.Noi avem trei zile de cand am reluat cresa si fara plansul de dimineata ( dar cu o conditionare).Alexandru era obisnuit ca din cand in cand sa-i cumpar cate un banut de ciocolata si timp de 3 saptamani nu am mai cumparat spunandu-i ca tanti nu-mi da pentru ca el plange cand eu plec la servici.Santajul a mers si sincer nu ma costa decat 2.000 de lei pe zi.Poate nu e bine ce fac dar daca numai asa nu plange atunci prefer varianta aceasta.Oricum acum sunt eu fff curioasa ce fel de serbare pregatesc ei pentru mos craciun.S-au strans cate 50.000 lei pentru cadou-zic eu rezonabil pentru niste dulciuri si invata colinde si poezii.El deocamdata sta si asculta si nu spune nimic dar poate isi va face curaj sa spuna si sa cante.El stie destule poezii dar nu le spune decat daca are el chef in rest le tine pentru el. Dar va tin la curent cu felul in care poate sa decurga o serbare cu copii intre 1 - 3 ani. Numai bine la toata lumea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit tot ce ati scris despre comorile voastre...va pupcesc pe toti si mari si mici. Oti a fost racita saptamina asta, mie mi-au mai trecut greturile, oricum inca nu pot minca orice - chestie olfactiva!(asa mi se pare mie), dar e bine ca nu mai [vom]. In ultimul timp are o nedumerire mare cupilu:'Unde e Stefan cel Mic?'[:D]...asta dupa ce rasfoieste o carticica ilustrata 'Mama lui Stefan cel Mare'... Si noi il asteptam pe 'Mo Caciun', o sa-i spunem un cintecel si ii dam un pahar de vin, ca e tare frig afara si el tre' sa se incalzeasca[:D].Si el aduce 'mute-mute jucurii'. ...nu va suparati fetelor-mamicilor, dar nu mai pot scrie...bb cere sa manince...putin si des multe multe pupice DORIS cu bb la purtator
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...