Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasii din 2002 (03)


Gabbriela

Recommended Posts

Andreea--- 03.10.2002 LA Multzi Ani Andreea, sa creshti mare, sanatoasa si sa ai o viatza plina de bucuri si impliniri Mihai Tudor--- 06.10.2002 La Multzi Ani Tudor, sa creshti mare, sanatos si sa ai o viatza plina de bucuri si impliniri. Alexia--- 07.10.2002 La Multzi ani Alexia, sa creshti mare, sanatoasa si sa ai o viatza plina de bucuri si impliniri Mami_si_George bine ai venit, sa itzi traiasc abaiatul si sa itzi aduca multe bucuri si impliniri. Asteptam poveshti si ispravi cu el acuma. Amarena bine ai venit la poveshti. Sa itzi traiasca gemeni si sa itzi aduca multe bucuri. Cred ca itzi este ff greu desartzita de gemeni tai scumpi.. Cici sanatate la Gianina si refacere rapida Olo este posibil sa il uit epe trei=tiii din cauza ca est egreu de pronuntzat si poate ca prefera sa il lase pedinafara, al meu numara la toate na na na si numai la 9 ii zice nou, 10=dece Anina_n sanatate la Cristinutza, sa se faca repede bine si sa fie vesela si sanatoasa. Irina_ina2000 am ras cu lacrimi de faza “fara coada ca ursul” ... si al meu are o bosesie pe coada piscutzei noastre, dar biata pisica este asha de speriata d eel, ca numai daca il vede o ia la fuga. Flor ce dulce cred ca este cand curatza papushle si le spala... ce eu vreau sa vb al meu si sa imi puna intrebari... ufff baietzi astia intarziatzi la vorba. Marina imi zici si mie futitza cu funditze, cu totushi ca ambaiat de ce nu ar invatz ais el poezi cu funditze. Al meu nu vb mai nimic, deca limba bebeilor, dar nu ma mai stresez... cu doua limbi in jurul lui si nitzica spanola .. va invatza el sa vb, am observat ca intzelege tot ce ii zic, cer si in RO si in eng.. deci de shtiut shtie dar nu poate pronuntza.. ete na baiat puturos ce mai. In rest bine sanatos piciu meu... O zi buna si multa sanatate la toata lumea. Gabbriela [flo] & [url="http://www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/"]Julian[/url] [bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hai sa va spun de Yasmine a mea draga de ea…de 2 zile doarme cu sandalele in picioare [bang]…nu pot sa i le dau jos sub nici o forma…cum se suie ea draguta in pat isi bea lapticul si apoi incepe ”shoes”, “shoes”….Pana ce nu o incalti n-ai trai cu ea…si asta mai e cum mai e, dar dimineata cand sa mergem la daycare, iar incepe…si va dati seama ca nu pot sa trimit cupchilu in sandale in octombrie totusi [alcool]…nah…aveti solutii la asa ceva?! Apoi cu vorbitul, alta dilema …soacra-mea a stat la noi timp de un an jumate, timp in care ea a auzit vorbindu-se in jurul ei numai romana. Noi vorbim acasa romaneste. De 4 luni de cand merge la daycare, vorbeste numai engleza, desi intelege absolut orice in romana. E vorba de exprimare aici…adica imi spune “mama come”, sau “shoes on”, sau “up”, “baby”….odata nu spune nimic in romaneste….cum vi se pare asta? Ce fac eu sa-mi vorbeasca cupchilu’ in limba maternal? http://community.webshots.com/user/khristin107
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Khristin Si eu am cu papuci ceva probleme. J nu a avut niciodata ghete si acuma i-am luat o pereche, este asha de incntat de le ca si doarme cu ele [bang]. Cumparai si tu ceva papuci noi si car eii plac ei, paote cava lasa sandalele pt cei noi.. bafta ... Cu vb am o prietena cu acceashi faza ca a ta.. dar ea a reushit sa il faca pe baiat sa vb ro cu urmatoarea faza. In casa vb cu el numai RO, si afara eng... in casa daca mami intreaba in ro bb trebe sa raspund ain ro, si s aceara in ro tot, daca nu face asha efectiv il ingnora si nu ii da ce ii trebe pana nu zice in RO. Bafta cu limba romana... Gabbriela [flo] & [url="http://www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/"]Julian[/url] [bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabriela, Pai... scumpa mea ar dormi si cu adidasii in picioare, asa ca mare branza tot nu fac [bang]. Cat despre vorbit noi vorbim romaneste in casa, nu stiu cat avea copilul prietenei tale - cred ca e ceva mai marisor si poate intelege....eu n-am cum s-o lamuresc inca sa foloseasca limba romana...dar sint convinsa ca o va vorbi mai devreme sau mai tarziu...nu scapa ea asa usor de mine [:D] http://community.webshots.com/user/khristin107
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Gabbriela ... Marina imi zici si mie futitza cu funditze, cu totushi ca ambaiat de ce nu ar invatz ais el poezi cu funditze. .... Gabbriela [flo] & [url="http://www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/"]Julian[/url] [bibe]
O fetitza cu funditza Se ducea la gradinitza Si o intreaba mama ei Un'te duci fetitza mea, Eu ma duc la gradinitza Sa ma fac o doctoritza Dar taticu-i suparat Ca nu are si el un baiat Sa se duca pe santier Sa se faca inginer[:D]....cam comunista deh[:D][:D][:D] Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabriela, tot ce pot sa fac deocamndata e sa-ti multumesc din nou. ma uimesti cata grija ai sa citesti si sa nu uiti urarile pentru fiecare in parte>tu esti mamica mamicilor de 2002. Poate ne vom putea intalni vreodata mai multe mamici de 2002 si poate vei fi si tu printre noi. Irina, durere povestea cu pisica voastra, promit ca n-am sa-i spun niciodata Gianinei povestea ursului pacalit de vulpe,si asa azi a pieptanat-o pe Axy cu farasul si Axy asta era asa de obrazanica ,se mai misca si ea saraca, nu statea tocmai cuminte [bang] Aurelia , bine ai venit la mamici de 2002 si sa-ti traiasca gemenii, dar bininteles sa-ti traiasca si parintii ca mare noroc ai de ei [pup] cici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit celor nou veniti si sa va bucurati alaturi de noi. Gabbriela tot respectul pentru munca pe care o faci pentru noi.Eu am noroc ca sunt la servici si arunc cu coada ochiului pe aici ca altfel acasa nici o sansa.De cand il duc pe Alexandru la cresa pot sa spun ca ma monopolizeaza cu tot si ca sa nu se dezlipeasca de mine stie si ma pune sa-i citesc ca sa stau langa el in permanenta. Oricum am o multumire in faptul ca este cel mai vorbaret la cresa si doamnele tare se distreaza de perlele lui. CICI ce face cea mica( Gianina)?Cum se mai comporta la gradinita?Eu am parte de acelasi plans de dimineata ca a ajuns directoarea sa-mi propuna sa-l mai tin acasa.Dar stand cu ea pe hol de vorba il vede pe Alexandru care deja isi sufla nasul si umbla nine merci prin clasa dupa doamna.Asa ca a dat din cap si a zis ca sa mergem mai departe.Iar cu povestea cu AXY pot spune ca am ras dimineata pana mi-au dat lacrimile inchipuindu-mi faza . Week end placut la toata lumea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonjour fetelor Noi sintem inca la capitolul pampersi,nu vrea sa faca la olita si pace!!!La toaleta nici atit!!Cind face caca se ascunde,si daca ma duc dupa ea striga "NU,NU",adica s-o las in pace. Cred ca nu l-a invatat inca pe "Da",pina acum nu a pronuntat niciodata cuvintul asta!Of!!In plus ,imi vine cu expresii noi,de cite ori merge la soacra-mea si se joaca cu fetita cea mica a cumnata-mii de 3 ani jumate!!!! Cu mincarea stam bine,maninca orice si in orice cantitate,problema este ca eu o rationez,mai ales la capitolul piine si dulciuri,si nu prea ii convine.Am fost la pediatru saptamina trecuta,are 94cm si 15 kg. Cam atit despre noi,dar mai revin cu povesti noi cit de curind! Corina si Anna nazdravana!![fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,toate bune si frumoase si la noi! Rares este cuminte se joaca foarte frumos cu copii,de vb. vorbeste tot mai mult si mai bine!Se pare ca odata ce si-a dat drumul la grai incep si "situatiile penibile" cel putin la noi au inceput! Aseara am avut in vizita ceva fosti colegi ai sotului(au venit sa ne cheme la nunta)care nu erau foarte sociabili,am stat putin de vorba dar Rares sa suparat,nu-i placea de ei si cu asta basta! Ce sa va spun ca ma trezesc cu Raresica al meu ca-si aduna toate jucariile si se uita urat la ei si le spune: "Du-te acasa!,Asa pace a mine!"[mariaj] Am crezut ca mor de rusine !!!!!!!!!!Oare copii citesc gandul parintilor?????[hopsieu] Aveti cumva si alte poezioare pt. copilasi?Noi am inceput cu "Catelus cu parul cret" dar parca e prea lunga! Pupici la nazdravani ! Roxi si bb Rares 9. april.2002 http://ca.f2.pg.photos.yahoo.com/saracutionela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...