Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasii din 2002 (03)


Gabbriela

Recommended Posts

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by iulia grosman
dori la un an si 11 luni stie sa numere pina la 150, stie tabla inmultirii pe de rost, citeste, scrie,danseaza,in caz ca am probleme cu computerul ma ajuta,stie si sa gateasca,e cel mai minunat bebelus.dar e cel mai dulce atunci cind cere la olita si-mi aduce cartea de povesti sa-i citesc eu(nu ca n-ar putea singur)povestea cu pica(pisica).[copil][cool]In rest inca se trezeste noaptea si vine la noi in pat.
Mama miaaa,ce geniul printre copilasii nostri! Toate ca toate...da'e prea de tot poanta[huta]... Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by iulia grosman
dori la un an si 11 luni stie sa numere pina la 150, stie tabla inmultirii pe de rost, citeste, scrie,danseaza,in caz ca am probleme cu computerul ma ajuta,stie si sa gateasca,e cel mai minunat bebelus.dar e cel mai dulce atunci cind cere la olita si-mi aduce cartea de povesti sa-i citesc eu(nu ca n-ar putea singur)povestea cu pica(pisica).[copil][cool]In rest inca se trezeste noaptea si vine la noi in pat.
Da-o la scoala, zau asa!!!! Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/user/sinzi_ana"]Poze NOI-NOUTE cu David la 20luni[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by iulia grosman
dori la un an si 11 luni stie sa numere pina la 150, stie tabla inmultirii pe de rost, citeste, scrie,danseaza,in caz ca am probleme cu computerul ma ajuta,stie si sa gateasca,e cel mai minunat bebelus.dar e cel mai dulce atunci cind cere la olita si-mi aduce cartea de povesti sa-i citesc eu(nu ca n-ar putea singur)povestea cu pica(pisica).[copil][cool]In rest inca se trezeste noaptea si vine la noi in pat.
Mai bine derect la Facultate, ca-s multi care ies din scoala fara sa stie tabla inmultirii. Sau, nu, mai bine, hopa cu ea la Masterat, ce sa mai piarda vremea in sesiuni... Baietelul meu are 2 ani si 1 luna, zice mama, tata, apa, caca, putza, mina, in fine - limbaj uzual si rudimentar la virsta lui. Dar, pe bune, citeodata ma uimeste cum reuseste sa se prinda cind incerc sa-l mint... "Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu minciuna nu-i buna! Ca invatza copilu si minte si el... Eu o mintzeam uneori pe Emma ca n-avem lapte, prajituri, jambon sau altele, cate si mai cate... pana a inceput si ea sa-mi zica zilnic, ca la gradi mananca rosii cu pui si paine :o... Mai bine-i zic adevarul (ca n-are voie sa bea lapte, ca-i bolnavica). Emma a descoperit singurica cifrele ;) Avem o numaratoare, pe care sunt scrise cifrele, si un covoras-puzzle din spuma, cu litere si cifre. Si ea a desfacut covorasul (a scos numai cifrele) si le-a pus in ordinea de pe numaratoare ;)... Pe urma i-am explicat care ce-i ;) Maine o invatz tabla inmultzirii :)) Mihaela Anaïs [fetita] & Emma [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by oLo
Asta cu minciuna nu-i buna! Ca invatza copilu si minte si el... Maine o invatz tabla inmultzirii :)) Mihaela Anaïs [fetita] & Emma [fetita]
OLo, nu-s minciuni mari, guvernamentale. Sunt pacaleli de genul: "nu mai e cicolata, a papat-o Betty (cainele nostru)", "ia uite ce elefant trece pe sub geam" - cind ii distrag atentia de la ceva... "Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu sa va dau o veste: Alex va avea un fratior/surioara, inca nu stim ce va fi, noi speram sa fie surioara. Inca nu i-am spus, ma gandesc sa incep sa-l pregatesc ceva mai incolo, cand s-o vedea si burtica. Sper sa inteleaga si sa fie cooperant! El de fapt e un dulce, destul de ascultator, am scapat si de pampers (chiar avem vechime, din vara), cu vorbitul merge mai greu dar in rest e un smecher fara pereche si nu putem face o miscare fara sa fie el pe faza. Va pup si va mai tin la curent, Mihaela [gravi](DPN 12.05.2005) si Alex (2 ani si 4 luni) Pozele noastre aici: http://community.webshots.com/user/micorint
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Mihaela, felicitari pentru curajul de al face si pe al doilea BeBe. Sarcina usoara si un bebe sanatos! Io inca nu ma pot gandi la un fratior pentru Julia. Inca nu am scapat de pampers... dar am rabdare, cand o sa fie pregatita! Deocamdata invatam poezii pentru Mos Craciun: Pisicuta-pis pis pis si poezia cu Un pitic atat de mic. iulia grosman> pune si tu semnul de gluma, sa nebunesc nu alta.[:-)))] Auzi la ea sa numere pana la 150, pai in ritmul asta la 3 ani face integrale si la 4 ani da gata teoria fizicii cunatice. [pk] ~~Adela & [zana]Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, felicitari! Sarcina usoara si o surioara frumoasa ca Alex va doresc. Mandarina stie sa numere cred pana la 15, dar dupa sapte se plictiseste si o ia de la capat cu unu. Pe mine m-a dat gata cand mi-a aratat unde e calcaiul desi nu-i spusese nimeni pana atunci. Noutati de ultima ora: m-a muscat de picior, as putea zice chiar de fund :)) de mi-a facut doua gauri ca de vampir. I-am dat una la fund instinctiv, de durere si apoi cand ne-am calmat am inceput sa lucrez la sentimentul de vinovatie ca, "uite ce buba i-ai facut lu mami", "sa n-o mai musti pe mama ca o doare" etc. Aseara ma ciupeste tare de san (o fi sadica?) si ii zic daca o mai ciupesti pe mami, moare. Cine te mai creste pe tine? Mandarina raspunde firesc "alta mami" S-auzim de bine tot de la mami asta! Nadina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...