Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum vi se pare viata in Japonia (21)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Va multumesc foarte mult pt informatiile scrise. [flo][flo][flo]pt japonicile mele saritoare. Am reactualizat si listuta, vad ca ne tot adunam. Bun venit noilor membri! Uff, iar [pic]. Oare cat mai tine. Si eu am o stare[:(]. Noroc ca sunt cu bebe si mai am cu cine zambi. hiroral, nu ai nevoie de acte din Romania pt legalizarea casatoriei. Pt certificatul de nastere al lui bebe ai nevoie de buletinul tau (asta in cazul in care nu il ai aici cu tine). O zi buna sa avem! Pupicei! [:)]mami Eliza & bebe Stefan Takeshi (16/08/2004) [url="http://www.babiesonline.com/babies/h/hanako/"]web1[/url] [url="http://community.webshots.com/user/sutikun2"]web2[/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097"]Povestea nasterii[/url] [url="http://community.webshots.com/user/sutikun3"]web3[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorinelle te pup dulcic si-ti doresc, desi cu intarziere, sa ai parte de tot binele din lume!!!![cheers] Intrai sa vaz si io ce mai faceti...cum o mai duceti....Vazui ca mai venira neste uameni noi...Bine ca venirati!!![:D]Sper sa va si placa p-aci pe la noi... Cam ocupee in ultimu timp, da iote ca apucai sa va scrijelesc otzarika.Unde-i ma Eddy? Nu mai aparu demulticel p-acilea....Fata daca intri si ma vezi[:D] te pup si pe tine si pe terorika... pupeli si inca o data mult mult bine iti doresc Sorelle ana 23 ani/berbec http://community.webshots.com/user/natzumi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana , chiar ma uitasem dupa tine pe forum ca nici tu nu mai aparusesi la interval de multisor[pup]Eddy spunea acum vre-o saptamana ca are calc plin de virusi , dar o sa incerce sa il repare si o sa reintre pe forum.
Fetelor daca tot vorbiti de casatorie si de biroul de emigrari, spuneti-mi va rog daca ati primit telefoane si vizite de la ei, dupa ce ati primit viza de casatorie. Vazusem ca difera de la zona la zona. Fetele din Tokyo , am senzatia ca sunt mai verificate decat fetele din alte zone ale JP. Vorbisem odata cu NanaTigru (apropo, unde e ca nu a mai scris nimic de multisor?) si imi spunea ca a primit 2 vizite in interval de cativa ani. Ma uitam la ce zicea si Michiyan si imi dau seama ca cei din Tokyo sunt mai exigenti.
Ayumi nu s-a schimbat nimic la ambasada in legatura cu pasaportul. A sunat o cunostinta de-a mea acum o saptamana si treburile au ramas asa cum le stiam: trebuie sa vii in Ro ca sa ti-l schimbi. Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralucami iti multumesc pentru raspuns.Si voi raspunde si eu la intrebarea pusa de tine.Eu am primit cateva telefoane de la biroul de emigrari inainte sa primesc viza.Ma suna cam o data la 2 zile pe telefonul de acasa sa verifice daca locuiesc sau nu cu sotul meu.Ma intrebau ce ii gatesc,ce hobby-uri are,etc.Insa vizite nu am primit niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]Pentru ca tot ploua si bate taifunul la geam, m-am gindit sa va povestesc ce am facut in week-end. Mi s-a facut dor de munte si toata saptamina am visat la muntii din Nagano (poate povesteste cineva daca a fost pe acolo[:)]), dar fiind cam departe am ajuns la concluzia ca pentru un week-end mai bine aleg ceva prin jur pe aici...Si asa am ajuns cu gindul la Muntele Rokko, de linga Kobe...si bineinteles, Arima Onsen...fiind prima mea experienta la onsen, am plecat cu putine emotii[:I]... Muntele Rokko se afla intre Kobe si Osaka si ofera o panorama minunata a celor doua orase, precum si a marii interioare...Din Kobe am urcat pe munte cu 'cable car' pina la prima statie, unde este un muzeu de cutiii muzicale si o gradina botanica cu flori alpine...Apoi am urcat in teleferic si mi-am clatit ochii cu atita verde cit sa imi ajunga pentru toata toamna[^]....era plin de copaci, care mai de care mai inalti si de la un moment dat, au aparut si brazii[il]...Am mai schimbat un teleferic si am tot urcat, urcat....pina la statia Rokko Sancho unde exista un spatiu amenajat pentru diferite activitati relaxante, Rokko Country House...se poate juca golf, se poate pescui, se poate sta la picnic, etc....erau multe familii cu copii si distractia si risetele erau la maxim. Mi-a placut mult ca era plin de brazi si aerul nu era asa de umed ca de obicei[;)]....iar racoarea mult asteptata era din plin....Dupa ce ne-am umplut plaminii de aer rece am luat iar un teleferic (cred ca nu m-am plimbat in viata mea de atitea ori cu telefericul[:D]) ca sa coborim in Arima Onsen.... Am facut cite poze am putut cu muntii si copacii, pentru cind mi se va face dor[olala]....Daca vreti sa le vedeti, uite adresa: http://community.webshots.com/user/irimell-date Arima Onsen, ca si Shirahama Onsen si Dougo Onsen, este considerata a fi una din cele mai vechi onsenuri din Japonia. Avind o vechime de 1300 de ani este renumita pentru cele doua tipuri de ape 'kin no yu' si 'gin no yu'. Numele de 'izvor de aur' vine de la continutul apei (fier si sare) care se oxideaza si capata o culoare ruginie. Eu i-as fi spus izvorul de bronz[:D]....Cel argintiu are un continut ridicat de radiu si ca si cel auriu este bun pentru o gama larga de afectiuni. Pe timpul Shogunului Hideyoshi Toyotomi, veneau razboinicii la Arima ca sa isi vindece ranile din lupte...si uite asa i s-a dus vestea[;)].... Arima mai este renumita si pentru obiectele din bambus impletit cosuri, papuci, etc) precum si pentru pensule-papusa a caror fabricare a inceput acum vreo 1300 de ani (pensula are in capat o papusica care culiseaza in functie de miscarea pensulei pe hirtie). Fiind prima experienta de onsen, am avut ceva emotii[:I], dar pot sa spun cu mina pe inima ca m-am indragostit de bai....e foarte relaxant si senzatiile pe care le ai dupa baie sint de milioane[8**]....mai ma voi duce.... Cam atit pentru seara asta...Parca s-a mai pototlit si taifunul... [flo]Noapte buna si numai bine, Irimell
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...