Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Retentia de apa


Sabina

Recommended Posts

De catva timp retin imediat apa.Desi nu mananc sarat, am baut si ceai verde, si de urzica.... Poate sa fie de la mezeluri sau cascaval? Nu mananc decat ocazoinal, ca am invatat lectia, dar ce sa fac, sa traiesc mereu doar cu branza de vaci? Voi ce metode folositi sa combateti retentia? Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Sabina
Am fost cam imprecisa...nu retin apa in general, ci in momentul in care mananc mezeluri sau cascaval.Si nu vreau toata viata sa ma abtin de la ele...daca e sa merg la doctor, la care, de rinichi?? Sabina & Sofia Galagia
Chiar si asa nu e normal si zic sa mergi la doctor. Daca mananci ceva mai sarat dacat mezeluri sau cascaval, cum ar fi muraturile, ce se intampla? Intrebarea e mai mult retorica, asa ca nu e nevoie sa-mi raspunzi, mai bine fa o vizita la urolog. Multa sanatate! Andreea & David (07.07.2001)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da,mie mi se mai intampla cand beau multa apa minerala ..mi se umfla degetele de la maini(evident) si in rest..toata carnea ti-.o simti umflata si...ce epitet sa folosesc??...ca un cozonacel copt. e naspa de tot!!! pe de alta parte,desi eu nu am problema asta (cel putin nu sunt constienta de ea decat in cazul amintit) ma gandeam sa iau niste pastilute ce-am vazut la schlecker(fetele din de stiu) care sunt special pentru eliminarea apei in surplus. mi le-a bagat barbatu-meu direct in...cos!!!ca a zis ca cine stie ce efect or mai fi avand! voi ce stiti de ele? http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce poze noi cu puisorul(1 an si 7 luni) http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/anca20_ro/album?.dir=/5ee0
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Kylie
Fetelor, sa nu radeti de mine ca o sa pun o intrebare STUPID. Cums e manifesta retentia de apa? Cumva cu burtik?
Mie mi se umfla mai ales picioarele.La aproape orice sarat. Am observat insa ca la baut de apa se mai rezolva. Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...