Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunt disperata !!!!!-S-a terminat :(:(:(:


gabi25

Recommended Posts

Azi am aflat ceva ce in mod normal ar trebui sa ma faca fericita....... sunt insarcinata!!!!!!!! Si acum vine partea urata pentru care ma simt cea mai josnica fiinta..... comoara mica Rares are doi anisori si 3 luni si la fostul loc de munca nu am mai avut post, asa ca abia luna asta de pe 15 m-am angajat pe un amarat post de secretara cu minimul pe economie, dupa ce am stat 2 ani cu 4,3 milioane. Acum nu m-as incadra la cele 10 luni cotizate. Sunt in culmea disperarii pentru ca chiar mi-as dori al doilea copil, dar sa il aduc pe lume stiind ca nu voi lua nici un ban???? Sunt disperata!!!!! Si stiti ce mi-e cel mai ciuda ......faptul ca ne-am protejat in modul cel mai sigur cu prezervative.....MAI E CEVA SIGUR PE LUME?? Si mai e o problema, trei zile am luat Norfloxacin, un antibiotic foarte puternic pentru infectie urinara. Nu stiu ce sa fac, fara sa fie o greseala...... fara sa sufar dupa un gest toata viata...... Camelia si bb Rares http://community.webshots.com/user/cameliac ``````````` Just hope ```````````
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns
draga Camelia, ce sa-ti zic? Felicitari sau...imi pare rau? Singura problema pe care dupa parerea mea ar trebui sa ti-o pui ar fi medicamentele acelea, sa nu-l fi afectat pe bb. In rest, in legatura cu banii, eu zic sa-ti pui increderea in Dumnezeu care da viata si ne da si noua posibilitatea de a avea grija de copiii nostri. Eu am un baietel de 11 luni jumate si nu iau nici un ban de la stat pentru ca nu am lucrat cu carte de munca. Nu avem o situatie infloritoare dar nici nu ducem lipsa de nimic. Eu zic sa lasi ingrijorarea la o parte, cere sfatul unui medic in legatura cu medicamentele, si bucura-te ca vei fi mamica din nou. Cu simpatie, Teresa "Incredinteaza-ti lucrurile in mana Domnului si ti se vor implini gandurile." Proverbe 16:3 (Biblie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis][bis][bis] Felicitari Camelia ! Sa dea D-zeu sa aveti un bebe sanatos , nu dispera din cauza banilor! Gandeste-te ca sunt altii mai amarati, care traiesc numai din alocatia copiilor si tot se descurca! Sa fiti fericiti si sa nu faci un gest de care sa-ti para rau mai tarziu ![bang][bang][bang] Fi optimista si sarcina usoara !! allexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai putin ca nu e un capat de tara. Pentru ca esti la inceputul sarcinii poti vorbi cu seful tau sa-ti plateasca asigurarile din urma pentru a te incadra in cele 10 luni. Despre cat ar fi vorba - o luna, doua? Nu e suma foarte mare (in jur de 1.500.000 pe luna) si o poti suporta tu in cazul in care nu este incantat de situatie. In ceea ce priveste antibioticul luat ar trebui sa vorbesti despre riscuri cu un ginecolog. Multa sanatate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Cami!!![flo]Trebuie sa fii cea mai fericita fiinta din lume acum ca vine si bb 2.Ma bucur tare pt tine,pt ca si eu mi-l doresc pe al 2-lea,poate si pe al 3-lea,dar mai astept.In privinta banilor,nu-ti face griji,D-zeu are grija de noi toti si timpul le rezolva pe toate.Te imbratisez. nicoled
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Camelia,daca esti angajata cu carte de munca o sa primesti acei 85% din salariul minim pe care il ai pe carea de munca.De cele peste zece luni la locul de munca este nevoie ca sa primesti cele 6 milioane de care am tot auzit in ultimul timp. Felicitari pentru bebe.Si incerca sa iei hotarirea cea mai buna. "Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte" sheherezada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de gabi25
Si mai e o problema, trei zile am luat Norfloxacin, un antibiotic foarte puternic pentru infectie urinara.
Cred ca ar trebui sa discutzi cu un medic in legatura cu medicamentele luate. O prietena de-a mea facea niste raze pentru rinichi, a ramas insarcinata si medicul nu i-a dat voie sa pastreze sarcina, pentru ca ar fi riscat sa faca un copil cu probleme.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost la ginecolog....... medicamentele luate sunt cu risc mare si m-ia spus ca el recomanda chiuretajul. Pe joi seara sunt programata... ma simt ingrozitor si fizic si psihic. Fizic mi-e rau cum nu mi-a fosr cu Rares, ma doare groznic si burta si spatele, greata si voma.... si stare de somnolenta, mai pe scurt nu sunt buna nici de pres la intrare. Psihic e si mai groznic, am crezut ca daca imi va spune doctorul ca este necesar un avort, constiinta mea va sta linistita.......dar nu, acolo a prins viata un pui mic, la fel ca cel de acasa si eu peste doua zile va trebui sa renunt la el, oare cum unele femei se duc de buna voie sa faca asa ceva si eu de ce ma simt atat de vinovata si pacatoasa.......... e greu! Camelia si bb Rares http://community.webshots.com/user/cameliac ``````````` Just hope ```````````
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi nu fi disperata. Dupa cum tzi-am spus de prietena mea, saraca era la al doilea chiuretaj. Prima sarcina a pierdut-o anul trecut in februarie din cauza frigului, a doua anul acesta din cauza medicamentelor pentru rinichi. Si ea si sotzul sint disperatzi din dorintza de a avea un copil. Dumnezeu te va ajuta si daca itzi doresti cu adevarat vei mai avea bebelusi. Hai, ridica fruntea sus si zimbeste-i lui Rares cum numai mamica lui stie s-o faca. Pupici si curaj, sintem alaturi de tine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...