Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (26)


Karina

Recommended Posts

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[flo]Karinutza, multumim de pagina[pup] noua, da' heeelp! nu mai stiu cum sa imi pun o poza in album, imi reamintiti? Ca tot incerc si nu-i ok. Nu de alta, da' am reusit si eu sa scot pozele de la ziua mea si macar una doua sa arunc la vizionare[:)][:)] Pupici[[pup][pup]:)] si multumiri anticipate Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Karinutza, multumim de pagina[pup] noua, da' heeelp! nu mai stiu cum sa imi pun o poza in album, imi reamintiti? Ca tot incerc si nu-i ok. Nu de alta, da' am reusit si eu sa scot pozele de la ziua mea si macar una doua sa arunc la vizionare[:)][:)] Pupici[[pup][pup]:)] si multumiri anticipate Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi topmodelashelor, Adriana mi-a placut faza cu rochia mamei miresei, [:D], dar cum toata lumea era cu chef, cred ca accepta sa faca si striptis…[:D] Nu avem de ce sa te certam ca toate abaterile tale s-au topit in dans si zbantzuiala asa ca … don’t worry be happy. Bibi coshul cu pitre il am pregatit dar il folosesc doar daca se repeat figura si weekendul viitor. Apropo de clatite, ieri am facut clatite din faina integrala si lapte 0% in tigaia de Teflon (deci fara grasime) si le-am mancat la micul dejun cu magiun proaspat (gem de prune dulci, fara adios de zahar). A fost un deliciu, desi m-am cam chinuit un pic cu primele clatite pana le-am dat de cap – se cam lipeau de tigaie. Despre ciorba de fasole cu afumatura, este abatere, dar acceptabila …. Daca faci raportul gust – pacat, pacatul tau mi se pare de intzeles…. Dar PIZZA… my gosh…. [bang] Pentru asta chiar ca nu tzi-ar strica 2-3 pietricele. In mod sigur Monti era in weekend (mi-a placut) [:D] si de-asta nu te-a penalizat. Cand mai faci “grozavii” de-astea, punetzi adidasii in picioare si trage o tura grabita, prin cartier. [:D] Bravo gabidr pentru performantze….tine-o tot asa, iar la nuntziile ce urmeaza ia exemplul Adrianei si nu te dezlipi de ringul de dans. Din meniul tau.. la masa de seara cred ca ai inversat ordinea. Fructele nu le potzi combina cu cina aceeia ci doar sa le consumi la 3 ore dupa masa de seara. Naomi nu te infometa cu zile de fructe sau alte restrictzii d-astea ca organismul intra in stare de panica, si cand revii la alimentatie normala, adica Monti, isi face reserve. Asa cum tzi-a zis si Gabidr baga un pranz protido-lipidic sa echilibrezi un pic balantza. Bine ai revenit Karina si la multzi ani pentru sotzul tau, sa-ti traiasca. Abaterile, da-le-n pisici, doar stii ca Monti ne mai lasa sa ne facem de cap fara penalizari din prima. Am o singura nelamurire zi-mi si mie ce-I aia carne de la Gima si de ce ai trecut-o la abateri? Chiar daca nu voi veni eu prea curand in Ro sa iau carne de la Gima, sunt curioasa de ce-I abatere. Laptele de pasare este chiar unul din dulciurile edmise, mai ales daca este facut cu indulcitor sau fructoza. Geliza, fructele acelea mancate in timpul zilei nu te baloneaza? Monti nu le interzice, dar le recomanda doar dimineatza si seara ca ultima masa ca zice ca procesul de fermentare ce urmeaza dupa ingurgitarea lor ar creea probleme in digestia mesei urmatoare. Andrada sanatate multa, sa scapi de microbeii aia repede si revii la tonul tau normal…[:D] Meniul meu de azi: Dimi: grepfruit + mar + ½ ora pauza + iaurt + cereale integrale Pranz: friptura porc + piure conopida cu cascaval + ardei capia coptzi Seara: grepfruit + mar O saptamana buna va doresc, Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit, fetele-ambitioasele! Eu am trecut de inca o saptamana de Monti - nu chiar cu bine, pentru ca am avut ceva abateri. Cea mai mare a fost ieri, cand am papat o prajitura mare cu ciocolata [:D]. Iar seara, nuci. Da' numai cateva. Asta e, promit sa ma fac cuminte. Am mai scapat de 1.5 kg, asa ca raportez: 27.09.2004 - 63 kg. Am inceput pe 13.09.2004 cu 66.5 kg la o inaltime de 1.60m. Nu mai trimit PM, pentru ca imi merge netul cumplit de greu - va rog sa luati datele din tabel de aici. Multumesc! Meniul de azi: D: crenvusti, salata de telina, morcov si pui cu maioneza P: supa de pui cu legume si pui fript S: salata de rosii, gogosari, etc cu branza si sunca. Vreau maine sa fac piure de spanac - spanac+lapte+usturoi. Si sa-l pap cu ou ochi sau cu pui. E ok combinatia? Ma intereseaza in special laptele. Oricum, voi folosi lapte degresat ca din ala am in casa. Pupici pufosi! Flaviana si [copil] Tiana Maria (20.03.2004) [url="http://community.webshots.com/user/flaviana17"]Album Tiana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutica fetele aparem si noi dupa un weekend plin de ciocolata[bang][bang], dar gata nu mai fac din astea. Am terminat cutia[:D][:D] si acum nu mai am, adica mai am dar nu-mi mai face cu okiul. Dar Monti nu m-a vazut , a vut el timp sa le traga de urechi pe altele cu ispite mai mari, asa ca raportez luni dim 66.5[bis][bis][bis][bis][bis] meniul de ieri: dim paine integrala prajita, wasa si un pic de gem pranz aici am festelit-o ca am mancat mai intai supa de fasole verde si apoi friptura...am uitat[bang][bang][bang] seara fructe: mere, pere si portocale azi: dim zmeura, portocale si apoi baton de la atkins, pe la 11 niste inghetata cu 0 % fat de zmeura, e abatere asta? pranz friptura de vita la gratar cu legume seara ciorbita de fasole verde, eventual niste iaurt daca nu ma satur @ cate 2 ore si ceva de plimbari pe zi, ca de am caine acum[:D][:D], dar e bine ca asa ies si dimineata. Mi-atzi facut pofta de spanac, cred ca o sa fac si eu zilele astea. Andrada sanatate. of ce rau e sa fi racit. Te asteptam mai vesela printre noi. Naomi si eu zic ca nu e bine sa fortezi mana si sa tzi o zi numai de fructe+ ca nu face bine la organism. Din cate am vaz't nu ai asa multe kg de pierdut asa ca corpul lucreaza mai incet. Noi astia cu 30 de kg peste....e mai rapid la inceput procesul, dar pe masura ce slabim procesul se va incetini. Nu grabi pasul, intr-n an le dai jos, nu tre sa le dai jos intr-o luna, ca nu face bine. Si eu sunt nerabdatoare, dar o iau incet. Bibi ....pizza....ah mi-ai facut o pofta.ce faci cu permisul? am auzit ca schimba astia legile.... Caro ce faina, marca ai folosit la clatite? poate fac si eu pe weekendul viitor. Si ca tot vorbea Bibi de pizza, nu pot sa fac pizza cu faina integrala sa mananc dimineatza? Ca mi-e o pofta.... Karina La multi ani sotiorului.... hai ca mai revin mai tarziu, ca tre sa-i dau papa la galusca Corina si Stephanie- 18.04.04 "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...