Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (26)


Karina

Recommended Posts

quote:
Originally posted by dacia
Multumesc fetele ca mi-ati raspuns.Nu m-am suparat,m-am gandit ca poate nu stiti.Eu sunt suparata ca de ceva timp nu mai scad cu toate ca nu am abateri.Oare sa se fi obisnuit organismul cu regimul asta?Oare trebuie sa incep o alta dieta?Mai am 7 kile de dat jos (sa ajung unde vreau eu,la 52).Am 59,5 la 1,67 inaltimea.[pup][pup] iri si bebe Edy
[:0] Iri, nu e totusi prea putin? 52 kg ?? [alcool] Avem aceeasi inältime si am acum 55 kg si zäu iti spun cä yo nu vreau mai putin! [hot] Tin din spirit de solidaritate Monti I aläturi de sot ... Si nici nu am un schelet osos mare asa cä ... (Stiti cä si asta ar trebui luat in calcul?) Off-topic: aveam o colegä care avea cu vreo 7-8 kg mai mult decat mine, aceeasi inältime si aräta tare slabä, insä avea oasele mai mari ... [xx(] Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste.(Blaise Pascal)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salmida,nu stiu daca e putin 52,asa mi s-a pus pata mie.Am inceput dieta de la 74 kile si cred ca din suparare ca eram asa grasa,nu ma mai suportam am decis sa ajung la 52.Am avut acu vreo 4 ani 54 si aratam ok.Cred ca tre sa fac si sport(mi-e tare greu)ca-s grasa la fund,la picioare sus si mai am si aripioare[q][q][q] [pic] iri si bebe Edy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dacia
Salmida,nu stiu daca e putin 52,asa mi s-a pus pata mie.Am inceput dieta de la 74 kile si cred ca din suparare ca eram asa grasa,nu ma mai suportam am decis sa ajung la 52.Am avut acu vreo 4 ani 54 si aratam ok.Cred ca tre sa fac si sport(mi-e tare greu)ca-s grasa la fund,la picioare sus si mai am si aripioare[q][q][q] [pic] iri si bebe Edy
E super sä ai o tintä ambitioasä! [;)] Dar färä sport ... mäcar un picutz, de gust! [;)] Fäcand sport intens poate va fi mai greu sä atingi 52 (nu imposibil) pt. cä se dezvoltä masa muscularä! Acum merg sä pregätesc ceva Monti pt. maine: pui la cuptor mancäricä de dovlecei cu usturoi (cä dovlecei pané in germeni de grau [pofta] nu m-ati läsat [q] ) [pup] Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste.(Blaise Pascal)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Salmida mancäricä de dovlecei cu usturoi (cä dovlecei pané in germeni de grau [pofta] nu m-ati läsat [q] ) [pup] Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste.(Blaise Pascal)
Salmida, cum se face mancarica asta? Ca suna...[pofta] [pofta] Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salmida, cum se face mancarica asta? Ca suna...[pofta] [pofta] Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea11 [/quote] Adriana, e f. simplu de fäcut ... acum e pe aragaz! [;)] Am tocat ceapä si telinä si am cälit f. putin in ulei, dupä care am adäugat apä si am läsat sä fiarbä incet. De regulä pun si ardei, dar ieri i-am fäcut pe toti umpluti cu branzä & co si cum aprovizionarea o facem in we, azi ioc ardei. :( Dupä un timp pun dovleceii täiati cubulete in cratitä. Eu ii späl bine si nu ii mai curät de coajä. Coaja e de un verde mai intens fatä de coaja celor din ro si aratä bine in sos. Adaugi bulion si apä (nu multä) plus condimentele care le preferi (pläntute uscate, nu la plic), amesteci si lasi sä fiarbä incet. Dovleceii fierb repede si ca sä nu se färame nu mai amesteci cand fierbe. Cand au fiert dai la o parte de pe aragaz si adaugi usturoi pisat si verdeatä amestecand usurel. Eu zic cä e si Monti! P.S.: Cam la fel fac si mancarea din vinete, dar curät coaja de data asta. Se pot fierbe si la cuptor mancäricile astea; ies si mai gustoase! [pofta] Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste.(Blaise Pascal)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am mancat asta seara (efectiv muream de pofta) 5 cremvurstei de pui fiertzi ( Fortzozo pt copii), scrie pe ei ca nu contzin zahar (numai carne si E-uri - de ce-or fi pt. copii??). E bine sau nu?? poze la http://community.webshots.com/user/energy1602 "Copiii au mai multa nevoie de modele decat de critici"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adriana_mihnea
Bulionul ala nu are amidon si zahar, nu?? Ca sa fie Monty in totalitate... [pup] O sa incerc si eu zilele astea. Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea11
Nu are decat rosii si sare! [;)] Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste.(Blaise Pascal)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt. raspunsuri. [flo] Am vazut ca si Caro a folosit iaurt la varza aia a la Cluj asa ca imi imaginez ca este ok. Putin asa...Chiar m-am bucurat de el, n-am mai mancat demult alt iaurt decat deja clasicul iaurt cu 0% grasimi. In vacanta am papat altele, n-am avut timp de iaurt. [:p] Dacia, eu nu indulcesc cu nimic ceaiul verde - ideea este insa foarte buna, la fel si cea cu lamaia - insa il fac mai slab si-l beau repede. Daca sta mai mult devine amar chiar si asa si nu-mi mai place. Apropos, astazi mi-am luat un ceai detox, care are, printre muuulte altele (toate permise [:D], de ex. ghimbir, fenicul, diverse plante) patrunjel si piper...hmmm...maine il incerc si va spun daca este ceai sau supa. hihihi Eu inca am impresia ca ceaiul trebuie sa fie oarecum dulce, ma rog, oricum nu sarat-piperat! [alcool] Tare sunt curioasa... [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scuzele mele, am avut ceva de lucru si nu am mai fost pe faza acum revin, she_wolf ai voie iaurt cit de gras la masa lipidica. La cea glucidica numai pana in 1%. Acum Monti, mai modern zice ca diferentza dintre iaurtul 0% si cel normal n-ar fi semnificativa, asa ca... daca nu avetzi iaurt 0% in casa, nu-i o abatere teribila daca la masa glucidica consumatzi si din cel obisnuit. Dac se poate, insa, este bine sa mancatzi din cel 0% la masa glucidica, pentru ca rezultatele vor fi mai eficiente. Dacia eu nu beau ceaiuri, nu-mi plac, asa ca nu stiu nimic despre ele. Rar de tot cate un ceai cu lamaie si indulcitor din plante amestecate (adica prin weekend cand am timp sa-l prepar cum trebuie). Dar beau zilnic apa fiarta, asa cum am vazut la colegele mele asiatice. Este foarte buna, organismul o tolereaza mai bine decat apa rece si nu are nici gustul neplacut al ceaiului verde. Se zice ca rezultatele ar fi mai rapide daca am adauga la apa fiarta o jumatate de lamaie stoarsa. Nu am incercat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...